• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

РРО з 1 серпня, чого чекати?

15.07.2020

Уже через два тижні почнеться перший етап РРО нововведень, докладніше про те чого чекати з 1 серпня читайте в даній статті.

РРО з 1 серпня | Торгсофт

ФОП 1 групи та РРО

Для ФОП, що знаходяться на 1 групі єдиного податку з 1 серпня 2020 року настане щасливий день - вони будуть назавжди звільнені від застосування РРО!

Для таких ФОП з 1 серпня буде неважливо який у них обсяг доходів (понад 1 мільйон або менше), або якими товарами торгують (технічно складними побутовими товарами або іншими "вбивцями РРО імунітету"). Їх звільняють від застосування РРО, навіть після 1 квітня 2021 року, коли всі інші ФОП (2-4 груп) будуть зобов'язані застосовувати РРО без винятків.

ФОП зобов'язані вести товарний облік (облік запасів)

З 1 серпня 2020 року Закон про РРО розширив перелік ФОП зобов'язаних вести облік запасів. Якщо раніше товарний облік повинні були вести тільки ФОП платники єдиного податку 3 групи, які зареєстровані платниками ПДВ, то тепер цей список розширили. З 1 серпня такий обов'язок поклали на ФОП 2-4 груп, які не є платниками ПДВ, але продають технічно складні побутові товари, медичні та лікарські товари, а також ювелірні вироби.

Це означає, що з 1 серпня 2020 року такі ФОП повинні надати перевіряючим органам документи (в паперовому або електронному вигляді), що підтверджують походження та облік даних товарів. Причому на всі товари, які є в продажу на момент перевірки.

Якщо ФОП не надасть документи, що підтверджують походження таких товарів, то отримає штраф у подвійному розмірі вартості такого товару (за продажною вартістю), але не менше 170 гривень.

З приводу порядку обліку товарів законодавство поки не визначилося, як саме повинен бути організований товарний облік у ФОП, тому на сьогодні досить буде мати прибуткові накладні на товар.

Програмні РРО

З 1 серпня з'явиться новий вид РРО - програмний. Це, як зрозуміло з назви, програма або додаток, який можна буде встановити на комп'ютер, смартфон, планшет. Він виконує фіскальні функції шляхом реєстрації чеків на сервері податкової через Інтернет. Особливістю програмного РРО буде можливість видавати фіскальні чеки в електронному вигляді.

Програмне РРО безкоштовне і його можна протестувати вже зараз, зареєструвавшись на сайті https://prrosto.kmu.gov.ua/. З 1 серпня він повинен запрацювати повноцінно (хоча ми в цьому сильно сумніваємося, оскільки голова ДПС Олексій Любченко недавно заявив, що софт представлений колишнім керівництвом "дуже сирий" і немає сервера для прийняття інформації).

Крім безкоштовного програмного РРО можна буде обрати й платне РРО, розроблене іншими суб'єктами господарювання.

Вибирати яким саме РРО користуватися: класичним або програмним вирішувати тільки вам. Попри те, що ці два види РРО відрізняються візуально, функціонально вони однакові.

Електронний чек РРО

З 1 серпня вводиться нове поняття "Електронний розрахунковий документ" (ЕРД). Так буде називатися фіскальний чек складений в електронному вигляді. У нього будуть ті ж обов'язкові реквізити, що й у паперового чека. Дане поняття ввели, щоб чек сформований в електронному вигляді за законом визнавався розрахунковим документом.

З 1 серпня електронний чек (ЕРД) зможуть видавати не лише програмні РРО, а й класичні. Для цього потрібно буде звернутися в сервісний центр. Введення електронного чека значно полегшить життя тим підприємцям, які займаються торгівлею через інтернет. Тепер їм не потрібно буде друкувати чек і вкладати його в кожну посилку, його можна буде відправити покупцеві на пошту або за номером телефону у вигляді QR-коду.

Нові реквізити фіскального чека

З 1 серпня значно зміниться перелік обов'язкових реквізитів фіскального чека. Глобальною зміною буде застосування кодів УКТ ЗЕД суб'єктами господарювання, які торгують підакцизними товарами.

Якщо з 1 серпня у вас в чеку не будуть вказані коди УКТ ЗЕД для підакцизних товарів, то вам загрожує штраф 5100 грн. Тому подбайте про перепрограмування ваших РРО вже сьогодні.

Детальніше про нові реквізити фіскальних чеків ми писали тут.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором