• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чи потрібен РРО в інтернет-торгівлі

23.07.2020

Ми продовжуємо відповідати на питання пов'язані з онлайн-торгівлею. В даній статті поговоримо про те, коли потрібно застосовувати РРО при продажу товарів онлайн і коли пробивати чек?

РРО в інтернет-магазині | Торгсофт

Що таке розрахункова операція?

Головна думка Закону про РРО говорить: якщо є розрахункова операція, значить потрібно застосовувати РРО. У поняття розрахункової операції входить приймання готівкових коштів і платіжних карток за місцем реалізації товарів і послуг. Тобто РРО потрібно застосовувати при готівкових і безготівкових розрахунках.

Якщо ви приймаєте оплати виключно в безготівковій формі (покупець переказує гроші зі свого розрахункового рахунку на ваш), тоді РРО вам не потрібен.

Інтернет-еквайринг

Суть інтернет-еквайрінгу полягає в тому, що це безготівковий платіж з використанням платіжної картки. Покупець самостійно оплачує покупку на сайті інтернет-магазину шляхом введення реквізитів картки. Зазвичай такі послуги надають платіжні системи LiqPay, Portmone, Platon, Fondy та інші.

Такі оплати на сайті інтернет-магазину можна прирівняти до оплати карткою через Pos-термінал у звичайному магазині (офлайн). Тільки в цьому випадку використовується віртуальний термінал. Тому якщо ви використовуєте інтернет-еквайринг, вам необхідно буде використовувати РРО.

Деякі компанії, які надають послуги інтернет-еквайрингу, пропонують послугу з перерахування грошей зі свого сайту. В такому випадку покупець оплачує товар за реквізитами продавця, але вводить ці дані на сайті еквайра, а не на сайті вашого інтернет-магазину. Виходить, що оплату карткою приймає еквайр, а ви отримуєте гроші в безготівковій формі (із розрахункового рахунку еквайра на ваш) і тоді РРО застосовувати не потрібно. Але! Податкова ніяких коментарів поки не давала по такій "схемі роботи", тому для вашого спокою, краще отримаєте індивідуальну податкову консультацію.

Інтернет-банкінг

Інтернет-банкінг - це програмний комплекс, який дозволяє здійснювати розрахунки та контролювати свої операції без відвідування банку 24/7. До таких програм відносяться: Приват24, монобанк та інші

Для всього світу, платежі здійснені через інтернет-банкінг вважаються безготівковими. При такій оплаті гроші з рахунку покупця переводяться на рахунок продавця, а сам платіж ініціює покупець (тобто продавець не приймає карту).

Але українські податківці вважають, що оплата за допомогою інтернет-банкінгу - це готівковий платіж, тому потрібно застосовувати РРО та пробивати чек точно так же, як і при інтернет-еквайрингу.

Коли пробивати чек?

У всіх своїх роз'ясненнях податківці пишуть: чек потрібно друкувати в момент скоєння розрахункової операції на підставі банківської виписки, тобто як тільки гроші будуть зараховані на рахунок продавця, потрібно надрукувати чек і вкласти його в посилку. Так потрібно поступати не залежно від того, оплата здійснена за допомогою інтернет-банкінгу або інтернет-еквайрингу.

А як бути з оплатами, які приходять не моментально, а скажімо через три дні? Більшість платіжних систем переказують гроші на рахунок покупця не миттєво, а в кращому випадку на наступний день або протягом трьох робочих днів. У такій ситуації продавець бачить оплату від покупця в особистому кабінеті платіжної системи й повинен відправити товар покупцеві, а гроші в банківській виписці ще не з'явилися. Тобто при відвантаженні товару і відправленні його покупцеві продавець повинен вкласти в посилку чек і вибити його датою відвантаження. На сьогодні податківці не чіпляються до таких чеків.

Якщо клієнт оплатив товар у вихідний день або в неробочий час, тоді чек потрібно вибити на наступний робочий день у робочий час.

Післяплата

Якщо покупець відправляє товар післяплатою, то тут є два варіанти:

  1. покупець відправив товар і назад йому прийшла готівка - РРО потрібен;
  2. покупець відправив товар, наприклад "Новою поштою", а гроші за товар переводить система Forpost на рахунок продавця - РРО не потрібен (не залежно від того, як саме оплачує покупець: готівкою або карткою).

ПТКС - Програмно-технічний комплекс самообслуговування

Якщо клієнт оплачує товар за допомогою терміналу самообслуговування який належить банку або фінансовій установі, то РРО застосовувати не потрібно, оскільки продавець отримує гроші в безготівковій формі й не приймає карти.

Запам'ятайте найважливіше: вибиваючи чек РРО, потрібно проводити повну суму покупки (суму комісії віднімати не потрібно).

У наступній статті поговоримо про покупки в закордонних інтернет-магазинах.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором