• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Сайт та мобільний додаток в обліку

14.07.2020

Ми продовжуємо відповідати на питання пов'язані з онлайн торгівлею. У даній статті ми торкнемося питання створення та обслуговування сайтів і мобільних додатків з точки зору бухгалтерського та податкового обліку.

Сайт та мобільний застосунок з точки зору бухгалтерського та податкового обліку

Створення сайту та мобільного додатку

Незалежно від того, заплатили ви за створення сайту або мобільного додатку, витрати на їх розробку в обліку відображаються однаково. І сайт, і додаток є об'єктом авторського права.

У бухгалтерському обліку сайт або мобільний додаток вважаються нематеріальними активами (далі - НА), якщо:

  • їх можна продати або використати так, щоб отримати економічну вигоду;
  • компанія зможе довести сайт або додаток до стану, в якому їх можна продати або використати;
  • можна точно підрахувати витрати на їх створення.

Якщо ж об'єкт авторського права використовується тільки для реклами, то витрати на його створення в бухобліку відображаються як витрати на збут в тому періоді, в якому така розробка здійснюється. У цьому випадку сайт або додаток не вважатимуться нематеріальними активами.

Якщо врахувати, що сайт або мобільний додаток безпосередньо впливають на продаж вашого товару, то очевидно, що критерій економічної вигоди виконується.

При постановці об'єкта авторського права на баланс, його зараховують за первісною вартістю.

Розробка сайту або програми складається з трьох етапів: розробка дизайну сайту, верстка веб-сторінки та програмування. Витрати на кожен з цих етапів слід відносити на "Придбання (створення) нематеріальних активів", а коли сайт або додаток запускають, то ці витрати списують на "Авторське право та суміжні з ним права".

Як не дивно, але і сайт і мобільний додаток після постановки на облік підлягають амортизації протягом строку корисного використання. Ви самостійно визначаєте метод амортизації й термін використання вашого об'єкта авторського права.

Після того як сайт або додаток розроблені, вам необхідно зареєструвати доменне ім'я та оплатити хостинг для запуску вашого проєкту.

Доменне ім'я або домен - це "назва" сайту. Не плутайте "сайт" і "домен". Сайт - це веб-сторінка, яка показується в інтернеті, а домен сайту - це його унікальний "адреса".

Хостинг - це платна послуга. У неї входить оренда місця на сервері і його потужностей. Компанії, які надають хостинг, називаються хостинг-провайдерами, їх завдання - зробити так, щоб ваш сайт або додаток були доступні для ваших клієнтів цілодобово.

Податківці вважають, що витрати на домен і хостинг варто включати до первісної вартості сайту або додатку.

Обслуговування сайту або мобільного додатку

Витрати на оновлення сайту або програми, їх налаштування, усунення неточностей та інші, пов'язані з підтриманням продукту в робочому стані, не впливають на основні характеристики сайту або програми. Значить, такі витрати потрібно списувати в тому періоді, в якому вони відбулися. Такі витрати включають до складу витрат на збут.

Сайт та мобільний додаток в обліку ФОП

Для ФОП, які знаходяться на спрощеному оподаткуванні (на єдиному податку) наявність або розробка сайту і мобільного додатку ніяк не позначається на його обліку.

ФОП на загальній системі оподаткування можуть включати амортизаційні відрахування до складу витрат, тим самим зменшуючи свою дохідну частину, але це не обов'язково, ФОП вирішує це питання для себе сам.

Витрати на обслуговування сайту або мобільного додатку до складу витрат ФОП включити не вийде, оскільки перелік таких витрат чітко прописаний в законодавстві.

У наступній статті ми поговоримо про витрати, пов'язані з онлайн-торгівлею.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором