• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Решта на карту

14.10.2020

Оплачуючи покупку в магазині, вже нікого не дивує фраза: "Можна дрібні гроші покласти на карту?". Все більше і більше магазинів розширюють свою програму лояльності та пропонують покупцям залишати копійки на бонусній карті, якими в майбутньому можна оплатити покупку. У даній статті розповімо про те, як таку операцію показати в обліку, що про це думають законодавці та найголовніше - як налаштувати таку функцію в Торгсофт.

Решта на карту: як правильно

Решта на карту: правова основа

Багато власників магазинів, які вирішили ввести послугу "Решта на карту" ставлять собі питання: "А чи не буде вважатися така операція фінансовою послугою?". (Нагадаємо, що фінансові послуги можуть надавати тільки фінансові установи).

Відповідь: ні, не будуть. Копійки, звичайно, вважається грошима, а значить і фінансовими активами, однак не всі операції з грошима прирівнюються до фінансових послуг.

Що таке фінансова послуга? Це операція з фінансовими активами (з грошима, цінними паперами, борговими зобов'язаннями), яка здійснюється в інтересах третіх осіб, власним коштом або коштом інших осіб, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів. Так само до фінансових послуг відносяться операції по залученню фінансових активів із зобов'язанням повернути їх в майбутньому (Закон № 2664).

Оскільки копійки, отримані від покупців ніякого прибутку не приносять і у нас немає зобов'язань перед покупцями по їх поверненню, в такому випадку "Решта на карту" не вважається фінансовою послугою.

Якщо це не фінансова послуга, тоді що це? Оскільки покупець може в майбутньому розрахуватися за товар накопиченими копійками, тобто погасити свою заборгованість, така "решта на карту" у продавця буде вважатися авансом (передоплатою) за товар.

По суті решта на карту схожа на послугу "Подарунковий сертифікат". І в тому і в іншому випадку, покупець має право отримати товар або послугу, який дорівнює вартості сертифіката або накопичень на карті. Різниця лише в тому, що решта на карті - це віртуальна скарбничка, а подарунковий сертифікат - паперовий або пластиковий.

Решта на карту та РРО

Якщо ви використовуєте у себе в магазині РРО, перше про що ви подумаєте: "Як показати в чеку РРО решту на карту?" Пропонуємо вам найпростіший і популярний варіант: запрограмуйте окрему номенклатуру "Поповнення скарбнички" і вартість, наприклад 1 гривня. Коли касир буде переводити решту на карту, він вкаже кількість, наприклад 0,37 і в скарбничку відправиться 37 копійок.

Коли покупець вирішить оплатити покупку накопиченими копійками, в касовому чеку вказують крім найменування товару, його кількості, вартості та інших обов'язкових реквізитів додаткову форму оплати - "Скарбничка". Якщо товар коштує, наприклад 103,27, тоді в чеку буде наступна інформація:
Скарбничка - 0,27
Готівка (або карта) - 103.

У платників ПДВ може виникнути ситуація: клієнт оплачує товар засобами зі скарбнички, а ПДВ нараховує на повну вартість товару. Такого бути не повинно, ПДВ зобов'язання виникають в той момент, коли решту відправляють на бонусну карту, саме в цей момент виникає перша подія, а продаж товару це вже друга подія і ПДВ повинна обкладатися сума сплачена покупцем без копійок.

Деякі підприємці показують оплату товару копійками з бонусної картки як знижку. В такому випадку проблем з ПДВ не виникає, однак така операція не відображає суті, адже за фактом ніякої знижки немає, покупець використовує свою передоплату.

Здача на карту у платників ПДВ

Якщо ви є платником ПДВ, вам варто знати, що решта залишена на бонусній карті вважається передоплатою. Це означає, що на дату отримання таких копійок, ви зобов'язані нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ та показати їх у податковій накладній (можна в підсумковій податковій накладній за день, складати окрему накладну для таких копійок не потрібно).

У номенклатурі товару для такої решти можна написати "Поповнення скарбнички" (як в чеку РРО). У графі код УКТ ЗЕД можна вказати код 47.00.

Здача на карту в бухгалтерському обліку

У бухгалтерському обліку, отриманий аванс (передоплата) не визнаються доходом. У роздрібній торгівлі копійки від здачі відносять до доходів майбутнього періоду. Доходом отримана решта буде вважатися в момент оплати нею за товар.

Як налаштувати "Решту на карту" в Торгсофт?

Для можливості переведення суми здачі по реалізації на дисконтну картку клієнта необхідно активувати налаштування Решта на карту в Налаштування - Параметри - Чек.

Решта на карту в Торгсофт

Детальніше, про те як налаштувати Решту на карту в Торгсофт читайте в Інструкції користувача.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором