• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Штраф за несплату податків

27.08.2020

Відповідальність за прострочення сплати податків

У попередній статті ми розібралися з основними питаннями з податкового боргу. Тепер з'ясуємо, яка загрожує відповідальність і до кого вона буде застосована, якщо вчасно не оплачувати податки.

Контролюючі органи можуть застосувати фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність до підприємства і посадових осіб, у разі виявлення порушень податкового та іншого законодавства.

За порушення вчинені в період карантину фінансову відповідальність не застосовують, а ось адміністративну - можуть.

Штраф за несплату податків | Торгсофт

Розмір фінансової відповідальності

За порушення термінів сплати податкових зобов'язань передбачені різні штрафи, їх розмір залежить від тривалості прострочення:

  • до 30 календарних днів прострочення, наступних за останнім днем ​​граничного строку сплати податків - штраф 10% податкового боргу;
  • понад 30 днів - штраф 20%.

Штраф буде нараховуватися пропорційно до сплаченої суми заборгованості. Тобто, якщо ви оплатили тільки половину податкового зобов'язання, то штраф буде нарахований тільки до другої половини не оплаченого зобов'язання. Якщо ви оплатили, наприклад 50% від податкового зобов'язання у встановлений термін, 35% оплатили в 30-ти денний термін після граничного терміну, до них буде застосовано штраф 10%, а решту 15% податкових зобов'язань оплатили на 40-й день, до них буде застосований штраф 20%.

Для ФОП платників єдиного податку першої і другої груп передбачений інший розмір штрафів: за несвоєчасну сплату єдиного податку - штраф 50% від ставки єдиного податку.

Крім штрафу, за несвоєчасну сплату податків нараховується пеня.

Для податкових агентів і платників податків передбачена відповідальність за несплату податків до або під час виплати доходу на користь іншої особи. За перше порушення - штраф 25% від розміру податку підлягає перерахуванню до бюджету. За повторне порушення - штраф 50%, а за третє порушення - 75%.

Штрафи можуть застосувати за період 1095 днів, на підставі податкового повідомлення.

Адміністративна відповідальність

Адміністративна відповідальність застосовується до посадової особи за неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування податкових зобов'язань. За перше порушення штраф складе від 85 до 170 гривень, за повторне порушення протягом року від 170 до 255 гривень.

Адміністративні протоколи на посадових осіб складають податкові інспектори, далі ці протоколи передаються до суду і тільки після цього штраф можна оплачувати. Притягнути до відповідальності людину за несвоєчасну оплату податку можна протягом трьох місяців з дня вчинення такого правопорушення. А ось до відповідальності за несплату податку, можна залучити протягом трьох місяців з дня виявлення правопорушення.

Якщо ж ви оплатили податки вчасно, а затримка сталася з вини банку, тоді відповідальність до вас застосовувати не будуть.

Кримінальна відповідальність

Застосовується досить рідко і тільки до тих, хто ухиляється від сплати податків. Мінімальний розмір заборгованості - від 3,153 мільйона гривень.

Які зміни відбудуться з 01.01.2021 року?

За порушення термінів сплати податків буде зменшено розмір штрафу:

  • до 30 календарних днів прострочення - буде 5% замість 10%;
  • понад 30 днів прострочення - буде 10% замість 20%.

З'явиться поняття "умисне" порушення термінів оплати податкових зобов'язань. Якщо ви навмисне не будете оплачувати податки (до 90 календарних днів прострочення) вам загрожує штраф 25% від суми прострочення. Якщо термін прострочення перевищить 90 календарних днів - штраф 50%.

А ось за "ненавмисне" порушення термінів оплати податків штраф буде 10% від суми прострочення. Доводити, що ви не сплатили податки вчасно ненавмисно, скоріше за все доведеться саме вам, оскільки податкові інспектори, скоріше за все, будуть думати інакше.

У наступній статті ми з вами розглянемо процедуру відтерміновування податкового боргу.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором