• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Магазин несе відповідальність: за покупців без маски будуть штрафувати

22.01.2021

Штрафи за покупців без масок

14 січня 2021 року набули чинності зміни до Закону "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення". Дані зміни передбачають застосування штрафів до юридичних осіб та підприємців за допуск і обслуговування відвідувачів без захисних масок. Хто має право штрафувати, за що саме і як оскаржити такі штрафи читайте в даній статті.

Хто має право виписувати штраф?

Штраф від 1700 до 5100 гривень можуть виписати санлікарі та представники Держпродспоживслужби.

Кого можуть оштрафувати?

Штраф за допуск до закладу відвідувача без маски випишуть саме роботодавцю, а не його співробітникові. Тобто відповідальність буде нести ФОП або юрособа, а не продавець, офіціант або водій маршрутки.

За що саме будуть штрафувати?

Якщо вивчити Закон, то можна виділити три порушення, за які можуть оштрафувати:

  • за допуск в приміщення або громадський транспорт відвідувача без маски та / або відвідувача не попередили про необхідність носіння маски. Попереджати відвідувача можна в будь-якій формі: усно, письмово (оголошення на видному місці) або якось інакше;
  • за ігнорування відвідувача без маски та / або неправильне її носіння (маска повинна закривати рот і ніс). Щоб уникнути штрафу, необхідно: зробити усне зауваження відвідувачу; відмовитися обслуговувати клієнта, поки він не одягне маску належним чином; викликати поліцію і повідомити про вчинення адміністративного правопорушення. В цьому випадку відвідувачеві загрожує адмінштраф від 170 до 255 гривень;
  • за обслуговування покупців або пасажирів в масці одягненій неправильно, наприклад маска прикриває тільки рот або знаходиться на підборідді.

Чи можна оскаржити штраф?

Оскаржити адміністративний штраф за допуск відвідувачів без маски можна, для цього потрібно звернутися в:

  • суд;
  • Держпродспоживслужбу (в центральний орган, в Києві);
  • до Головного державного санітарного лікаря України (якщо рішення про застосування штрафу підписано ним або його заступником).

Наведемо як приклад дві ситуації, коли штраф можна спробувати оскаржити.

Ситуація 1. Відповідно до Закону "Про захист прав споживачів", споживач - це фізична особа, яка купує, замовляє або збирається придбати продукцію для особистих потреб не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника. Тобто, якщо до вас в офіс приходять відвідувачі, а не покупці товарів і послуг, тоді штраф за їх допуск в будівлю без маски можна спробувати оскаржити.

Ситуація 2. Штраф застосовується за допуск в громадську будівлю, в якій обслуговується населення. Під населенням зазвичай мають на увазі фізичних осіб. Значить якщо ви працюєте в офісі або на гуртовому складі, а ваші клієнти це ФОП або юридичні особи, тоді штраф за їх допуск в будівлю без маски можна спробувати оскаржити.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором