• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Перевірка отримання статусу платника єдиного податку

02.08.2020

Дуже часто, новоспечені підприємці після подачі документів хочуть переконатися в тому, що їм присвоєно статус платника єдиного податку. Якщо ви задалися питанням: "А як мені дізнатися, привласнили мені статус платника єдиного податку або відмовили?", тоді ця стаття для вас.

Проверка статуса плательщика единого налога | Торгсофт

Перевірка статусу платника єдиного податку

Для початку, згадаймо п. 299.5 ПКУ в якому сказано, що в разі відмови в реєстрації платником єдиного податку податківці зобов'язані протягом 2 робочих днів з дня подачі заяви надати письмову відмову в реєстрації з поясненням причин. Якщо ж ви таку відмову не отримали, то можна вважати, що статус платника єдиного податку вам присвоїли.

Однак, бувають ситуації, коли контролюючий орган відправив відмову, а підприємець з якоїсь причини її не отримав, теж зустрічаються. Тому надійніше буде не чекати склавши руки, а самостійно все перевірити.

Всі записи про реєстрацію підприємця як платника єдиного податку вносяться до реєстру платників ЄП. Тому найпростіший і швидкий спосіб перевірки - це подивитися даний реєстр. Зробити це просто, оскільки доступ до реєстру є безплатним і відкритим. Вам необхідно зайти в Електронний кабінет платника податків і перейти в розділ Реєстри, далі обираєте розділ Реєстр платників єдиного податку, вводите ІПН та / або ПІБ і натискаєте кнопку Пошук. Якщо вас внесли до реєстру, ви побачите таблицю з вашими даними: ПІБ, дату постановки на облік, групу єдиного податку, ставку та ваші види діяльності.

Крім цього варіанту існує ще один спосіб отримати підтвердження про реєстрацію платником єдиного податку. Ви можете відправити запит до контролюючого органу за місцем вашої податкової реєстрації про отримання Витягу з реєстру платників єдиного податку. Видається витяг безплатно.

Для його отримання можна особисто або через довірену особу (потрібна нотаріальна довіреність) подати запит затвердженої форми. Крім цього, запит можна відправити поштою або через Електронний кабінет платника податків.

Якщо ви вирішили подавати запит через електронний кабінет, вам потрібно заповнити заяву, просканувати її та зберегти в форматі pdf. Далі, через меню "листування з ДПС" прикріпити запит і супровідний лист. Після цього ви зможете отримати Витяг з реєстру особисто або поштою (хоча іноді податківці телефонують і кажуть, що у них немає конвертів і марок, тому забирайте особисто).

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором