• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Ставка ПДВ у чеку РРО

03.02.2022

У підприємців виникає багато питань стосовно реквізитів фіскального чека. Одне з таких питань, як правильно зазначити ставки ПДВ та чи потрібно їх писати неплатнику ПДВ?
Літерне позначення ставки ПДВ зазначається у 10 рядку фіскального чека. Його необхідно вказувати й платникам ПДВ, і неплатникам ПДВ. У рядку 21 фіскального чека платники ПДВ мають зазначати літерне позначення ставки ПДВ, її розмір у відсотках та загальну суму ПДВ. Даний рядок необхідно повторювати стільки разів, скільки податкових груп за різними ставками ПДВ.

Якою літерою позначати ставку ПДВ для неплатника ПДВ?

Неплатник ПДВ у фіскальному чеку повинен зазначати літерне позначення ставки ПДВ праворуч від вартості товару. Податківці радять для неплатників ПДВ програмувати РРО/ПРРО з податковою групою «Операції, звільнені від оподаткування» та позначати літерою «Д».
Рядок 21 фіскального чека заповнювати не потрібно, він передбачений лише для платників ПДВ.

Якою літерою позначати ставку ПДВ для ПДВ-пільги?

Чітких вимог стосовно того, яку саме літеру застосовувати для конкретної ставки ПДВ законодавством не передбачено. Зазвичай платники ПДВ програмують РРО та обирають літеру «А» для ставки 20%, іншим літерам присвоюють ставки вже самостійно.
Якщо платник ПДВ продає товар звільнений від ПДВ, наприклад раніше торгував тютюновими виробами, а з 01.01.2022 року вони стали звільнені від ПДВ, такий платник може запрограмувати літерне значення ПДВ, як неплатник ПДВ та обрати літеру «Д», або літеру «Б», тобто платник самостійно обирає якою літерою він запрограмує РРО.
Такий платник повинен друкувати 21 рядок фіскального чека, в якому буде зазначено звільнення від ПДВ, та рядок 22, в якому буде зазначена ставка акцизного податку, бо тютюнові вироби хоча й звільнили від ПДВ, але не звільнили від акцизного податку.

Якою літерою позначати ставку ПДВ для інших платників ПДВ?

Якщо підприємець торгує пільговим і непільговим товаром, йому потрібно запрограмувати декілька літерних груп ПДВ. Платник самостійно присвоює літерне значення ставки ПДВ кожній окремій групі.
Зазвичай, для ставки 20% використовують літеру «А», для ставки 7% ㅡ «Б», для акцизного податку ㅡ «Г» і так далі.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором