• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгівля алкогольними коктейлями

07.12.2021

У підприємців, які торгують алкогольними напоями, завжди виникають питання з приводу продажу алкогольних коктейлів. Через те, що цей вид напою складається з кількох компонентів, багатьом не зрозуміло, як їх правильно продавати, чи потрібно затверджувати склад, як проводити продаж через РРО?

Що вважається алкогольним коктейлем?

До алкоголю відносяться напої, отримані в процесі спиртового бродіння цукромістких матеріалів або напої, що виготовляються з додаванням спирту понад 0,5% від обсягу. Такі напої мають код УКТ ЗЕД 2203, 2204, 2205, 2206 та 2208. Також до алкоголю відносяться напої із вмістом спирту 8,5% від обсягу та більше, та мають код УКТ ЗЕД 2103 90 30 00, 2109 90.

До алкогольних коктейлів відносяться напої, у яких вміст етилового спирту становить 0,5% від обсягу та більше. Вони належать до коду 2208 90 69 00 та 2206 00 39 00 УКТ ЗЕД.

При виготовленні алкогольних коктейлів тепер не потрібно затверджувати та погоджувати рецепти із санітарною епідеміологічною службою. Досить розробити технологічні та калькуляційні карти. Затвердити їх може керівник, технолог чи будь-яка інша відповідальна особа.

Чи потрібна алкогольна ліцензія для торгівлі коктейлями?

Так, для торгівлі алкогольними коктейлями необхідно отримати роздрібну ліцензію на торгівлю алкогольними напоями. А ось ліцензія на виробництво алкогольних напоїв не потрібна. І податківці та суди згодні з тим, що змішування алкогольних напоїв не є виробництвом, а відноситься до роздрібної торгівлі на розлив.

Роздрібна алкогольна ліцензія видається на кожне місце торгівлі, тобто якщо у вас два та більше місця продажу, то потрібно отримати дві та більше ліцензії. Для отримання алкогольної ліцензії місце торгівлі має відповідати трьом критеріям:

  • приміщення має бути у будівлі;
  • площа приміщення повинна дорівнювати або більше 20 кв.м.;
  • у місці торгівлі має бути РРО чи ПРРО.

Зверніть увагу! Якщо ви торгуєте столовими винами, то алкогольна ліцензія не потрібна. А ось якщо виготовляєте коктейлі зі столовими винами, наприклад, глінтвейн, то алкогольна ліцензія потрібна. Такі коктейлі мають код УКТ ЗЕД 2206003900.

Цікавий факт. Чай, кава та шоколад з додаванням алкоголю не є підакцизною продукцією і для їх виготовлення та торгівлі не потрібна ліцензія.

Чи потрібно сплачувати акцизний податок під час торгівлі алкогольними коктейлями?

Якщо вміст спирту в коктейлі 0,5% від обсягу та більше, тоді коктейль вважається алкогольним та є операцією з реалізації підакцизних товарів. У зв'язку із цим застосовується ставка акцизного податку 5%.

Ставка акцизного податку застосовується до вартості всього коктейлю, а не лише до вартості алкогольних інгредієнтів.

Як продавати алкогольні коктейлі через РРО?

При торгівлі алкогольними коктейлями необхідно проводити оплату на повну суму і видавати покупцям фіскальні чеки. У чеку не потрібно розписувати з яких напоїв зроблений коктейль і окремо вказувати код УКТ ЗЕД кожного інгредієнта. Досить запрограмувати назву коктейлю, наприклад «Мохіто», «Лонг-Айленд» і т.д. та вказати код УКТ ЗЕД 2208906900 або 2206 00 39 00.

При продажу коктейлів у багатьох виникають питання щодо сканування штрих-коду акцизної марки. Так ось, якщо для приготування коктейлю використовується алкоголь з новою акцизною маркою, яка має штрихкод і QR-код, її (марку) потрібно відсканувати один раз, коли пляшка відкривається для приготування коктейлю. Тобто ви відкриваєте нову пляшку, скануєте штрих-код і при повторному використанні даної пляшки більше штрих-код не скануєте.

Якщо для приготування коктейлю використовується пляшка зі старою акцизною маркою або наливаєте алкоголь із початої пляшки, то акцизну марку сканувати не потрібно.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором