• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Уцінка продуктів харчування і списання простроченого товару

28.11.2020

Торгсофт уцінка продуктів харчування

В основному, зі швидкопсувними товарами стикаються продуктові магазини. І досить часто, щоб не втрачати прибуток, супермаркети дають знижку на товар у якого скоро закінчується термін придатності або роблять уцінку на зіпсований товар. У яких випадках можна дати знижку на товар, а коли потрібно його списувати читайте в даній статті.

Термін придатності товару

В Законі про захист прав споживачів, є чітке визначення терміну придатності - це термін, визначений нормативно-правовими актами або умовами договору, протягом якого якісні показники продукції та показники безпеки повинні відповідати вимогам таких нормативно-правових актів або договорів, за умови дотримання правил зберігання та експлуатації продукції.

Цивільний кодекс України пропонує визначати термін придатності:
періодом часу з моменту виготовлення товару і до моменту, поки товар придатний для використання (наприклад, 12 місяців з дати виготовлення);
датою, до настання якої товар придатний для використання (наприклад, придатний до 30.12.2020).

Термін придатності встановлюється на продукти, споживчі властивості яких можуть погіршуватися і становити небезпеку для здоров'я і життя покупця або навколишнього середовища. Тому Цивільний кодекс зобов'язує продавця продавати товар з терміном придатності з таким урахуванням, щоб після покупки товару клієнт міг його використовувати до закінчення терміну придатності. Продавати товар після закінчення терміну придатності в Україні заборонено.

Штрафи за продаж простроченого товару

ЦКУ, забороняє не тільки продавати товар з вичерпаним терміном придатності, а й розміщувати його на прилавках.

За продаж товару з вичерпаним терміном придатності передбачений штраф в розмірі 200% вартості залишку одержаної для реалізації партії товару, але не менше 85 гривень (5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За перешкоджання Держспоживінспекції в проведенні перевірки якості продукції та дотриманні правил торгівлі передбачений штраф від 1 до 10% вартості реалізованої продукції за попередній місяць, але не менше 170 гривень (10 НМДГ).

За не виправлення розпоряджень Держспоживінспекції про усунення порушень прав споживачів передбачено штраф 340 гривень (20 НМДГ).

Що робити з простроченим товаром?

Якщо ви виявили у себе в магазині товар з вичерпаним терміном придатності, його потрібно вилучити з обігу, а потім списати та утилізувати його. Якщо ви купуєте товар "під реалізацію", тоді вилучений товар потрібно повернути постачальнику.

Вартість зіпсованого товару потрібно списати з балансу. Списують такий товар за фактичною собівартістю і відносять до витрат того періоду, в якому вони були виявлені. Такі витрати належати до інших операційних витрат. Якщо ви ведете облік за цінами продажу, тоді списувати потрібно ще й суму торгової націнки.

Уцінка харчових продуктів

Якщо ви помітили, що у товарів в магазині добігає кінця термін придатності, або товари почали втрачати свій товарний вигляд, ви маєте право зробити уцінку таких товарів.

Головне правило! При відборі товарів, на які буде проводитися уцінка, варто розраховувати терміни з таким урахуванням, щоб після покупки товару клієнт міг його використовувати до закінчення терміну придатності.

Для документального оформлення уцінки, потрібно скласти опис-акт уцінки. Після проведення уцінки, в торговому залі варто розмістити оголошення про продаж таких товарів і новими цінами. Вартість знижених у ціні товарів не може бути нижчою за собівартість таких товарів.

Чи можна продавати зіпсовані овочі та фрукти під виглядом уцінки?

Досить часто магазини роблять уцінку на овочі та фрукти, які мають явні дефекти й ознаки гниття. Але мало хто знає, що торгувати такими продуктами взагалі заборонено. Продавець зобов'язаний перед викладенням товару на прилавок перевірити за зовнішніми ознаками якість продуктів, відбракувати та впорядкувати явно зіпсовані продукти.

Заборонено продаж гнилих, млявих, зіпсованих, з порушенням цілісності шкірки овочів і фруктів. Якщо ви отримали партію товару, необхідно відібрати зіпсовані продукти та повернути їх постачальнику, а не продавати з уцінкою.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором