• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Облік продажів в інтернет-магазині

19.07.2020

Ми продовжуємо цикл статей присвячених питанням обліку в онлайн-торгівлі. Продаж товару через інтернет-магазин передбачає отримання оплат в безготівковій формі (інтернет-еквайринг, оплата через термінал самообслуговування, переказ з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок) або за допомогою післяплати. Крім отримання оплат за товар важливим елементом продажу в інтернеті є доставляння товару: власними кур'єрами, через точки видачі або за допомогою сторонніх перевізників. Як правильно вести облік всіх цих операцій розглянемо в даній статті.

Оплата карткою на сайті магазину або інтернет-еквайринг

Оплата за допомогою карти прямо на сайті магазину, мабуть, найзручніша для покупця. Для підключення даної послуги, власник інтернет-магазину повинен звернутися до сервісу-посередника, наприклад LiqРау, Wayforpaу, EasyPay, Platon, Fondy, Portmone та ін. Всі ці компанії надають послуги онлайн-еквайрингу. Після оплати, продавець бачить усі надходження в особистому кабінеті сервісу, а гроші на рахунок продавця надходять або в день оплати, або протягом трьох банківських днів за вирахуванням комісії посередника. Якщо протягом дня було кілька оплат через сервіс-посередника, то на розрахунковий рахунок продавця прийде загальна сума.

У бухгалтерському обліку датою надходження грошей буде вважатися дата зарахування грошей на розрахунковий рахунок. Наприклад, якщо покупець сплатив на сайті покупку 3-го липня, а гроші на розрахунковий рахунок прийшли 5-го липня, тоді датою надходження вважатиметься 5-е липня.

Якщо продавець є платником ПДВ, тоді першою ПДВ-подією буде вважатися виписка рахунку або товарного чека. Однак, при продажу через інтернет-магазин покупці найчастіше самостійно обирають і сплачують товар не отримуючи рахунок. В цьому випадку першою подією, а отже і датою складання податкової накладної, буде вважатися дата оплати товару покупцем на сайті (не дата надходження грошей на розрахунковий рахунок). Наприклад, якщо покупець сплатив на сайті покупку 3-го липня, а гроші на розрахунковий рахунок прийшли 5-го липня, тоді датою податкової накладної вважатиметься 3-е липня.

Податкова накладна повинна складатися на повну суму покупки (комісія посереднику не вираховується). Якщо покупець не є платником ПДВ, тоді можна скласти підсумкову податкову накладну за день.

Платники єдиного податку також можуть приймати оплати за допомогою інтернет-еквайрінгу. Датою отримання доходу у них вважається дата надходження грошей на розрахунковий рахунок. У дохід платника єдиного податку включається повна сума покупки, комісія посередника дохід не зменшує.

Підприємці на загальній системі оподаткування в Книзі доходів і витрат вказують повну суму виторгу, а розмір комісії включають до витрат. Датою отримання доходу буде вважатися дата надходження грошей на розрахунковий рахунок.

Передоплата іншим способом

Якщо покупець оплачує товар за допомогою терміналу самообслуговування, інтернет-банкінгу або через касу банку, то в обліку немає ніяких складнощів, адже гроші в такому випадку приходять день у день і ніяка комісія не віднімається. Платники ПДВ складають податкову накладну датою оплати (якщо це перша подія), а платники єдиного податку або підприємці на загальній системі оподаткування записують таку оплату в дохід.

Визначаємо дату продажу:

1. Доставка товару кур'єрською службою

При доставці товару кур'єрською службою, дата продажу в обліку буде різною, залежно від того, коли до покупця переходять ризики й вигоди, пов'язані з правом власності на товар. Якщо в договорі оферти зазначено, що продавець втрачає право на товар у момент передачі його кур'єру, тоді датою продажу буде вважатися дата передачі товару в службу доставки. Якщо в договорі оферти зазначено, що продавець контролює доставку, тоді право власності на товар переходить до покупця в момент отримання ним товару, а значить і в обліку датою продажу буде вважатися дата фактичного отримання товару покупцем.

Податкова накладна в такій ситуації складається датою передачі товару зі складу кур'єру або службі доставки.

2. Доставка товару власними кур'єрами або в точки видачі інтернет-магазину

В цьому випадку датою продажу буде вважатися дата фактичного отримання товару покупцем. До моменту отримання товару покупцем він числиться у власності інтернет-магазину.

Якщо товар передається з основного складу в точку видачі товару, то податкова накладна складається тією датою, коли покупець забере свій товар, незалежно від того, як саме товар був доставлений.

Післяоплата

У бухгалтерському обліку, при відправленні товару післяоплатою, борг за товар числитися за перевізником в момент отримання ним посилки, оскільки фактично гроші за товар покупець віддасть перевізнику. Оплата за товар зараховується після отримання грошей від перевізника.

Датою податкової накладної вважатиметься дата передачі товару перевізнику, а не дата отримання післяоплати.

Платники єдиного податку в дохід записують повну суму післяоплати, витрати на доставку та інша комісія з доходу не віднімається. Датою надходження доходу буде вважатися дата отримання післяоплати.

Підприємці на загальній системі оподаткування датою надходження грошей вважають дату фактичного отримання післяоплати. Комісія за переказ грошей і за доставку віднімається із загального доходу.

У наступній статті ми розповімо, кому потрібен РРО при торгівлі через інтернет-магазин.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором