• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Облік витрат в онлайн-торгівлі

15.07.2020

Ми продовжуємо цикл статей про онлайн-торгівлю та особливості обліку. В даній статті поговоримо про облік витрат на доставку, рекламу і дізнаємося, що робити з зіпсованими товарами, адже такі неприємності трапляються не тільки в офлайн-торгівлі.

Облік витрат на доставку

Сьогодні складно уявити інтернет-магазин без доставки. Витрати на доставку належать до різних категорій, в залежності від того куди приходить товар:
1. Товар приходить на ваш склад від постачальника - у цьому випадку витрати входять до складу транспортно-заготівельних витрат. В обліку їх:

  • включають до первісної вартості товару;      
  • ведуть їх облік окремо, списуючи пропорційно витрати на доставку до загальної вартості товару в кінці місяця.

2. Товар відправляється покупцеві - у цьому випадку витрати належать до витрат на збут. Якщо ж покупець оплачує доставку окремо, тоді цю послугу ведуть як окрему позицію.
3. Якщо товар повернули назад, наприклад покупець відмовився його забирати, тоді витрати на доставку списуються як витрати на збут.

ФОП на загальній системі можуть включати видатки на доставку до витрат. Для цього повинні бути виконані наступні умови: витрати пов'язані з господарською діяльністю, вони фактично сплачені та документально підтверджені.

Якщо доставку здійснює найманий водій ФОП загальносистемника, то видатки на зарплату водія, паливо, амортизацію вантажного автомобіля або оренду авто теж входять до складу витрат.

Розміщення на маркетплейсах

Якщо ви для просування своїх товарів використовуєте різні маркетплейси (докладніше про те "Як продавати на маркетплейсах"), наприклад, Prom.ua, Rozetka, Olx та інші, тоді видатки пов'язані з просуванням варто відносити до витрат на збут.
 
Дані компанії використовують електронний документообіг, тому будьте готові до того, що акти виконаних робіт в паперовому вигляді ви не побачите.
 
ФОП на загальній системі оподаткування можуть такі видатки відносити до своїх витрат.

Інші витрати

До витрат на збут також відносяться витрати на оренду складу і точки видачі, витрати на телефонний зв'язок і пакування товару. Вони списуються в тому періоді, в якому відбулися.
 
А ось ФОП на загальній системі оподаткування такі видатки до своїх витрат віднести не може.

Облік зіпсованих товарів

Будь-який зіпсований товар в обліку належить до наднормативних втрат, тому такий товар списують до складу інших операційних витрат за фактичною собівартістю з урахуванням транспортно-загатовітельних витрат.

Якщо буде знайдено винну особу, тоді вартість такого товару утримується з неї, а якщо винного немає, тоді вартість зіпсованого товару належить до витрат підприємства.
 
Якщо ж псування товару сталася у ФОП на загальній системі оподаткування, то він не може включити вартість зіпсованого товару у свої витрати, але і до доходу вартість цього товару не буде записуватися.
 
У наступній статті поговоримо про облік продажів в онлайн-торгівлі.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором