• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Які послуги можна отримати на сайті Пенсійного фонду

20.10.2020

У своїх статтях ми неодноразово згадували сайт Пенсійного фонду України. У даній статті ми докладніше розповімо, чому варто йти в ногу з часом і почати користуватися онлайн послугами ПФУ вже зараз.

Як зайти на сайт ПФУ

Пенсійний фонд України (далі - ПФУ) знаходиться за адресою: https://portal.pfu.gov.ua. Доступ до порталу можуть отримати всі категорії громадян, застраховані особи, пенсіонери, юридичні особи та ФОП. Для доступу до порталу, ви можете скористатися зручним для вас способом: увійти на сайт з будь-якого пристрою або завантажити мобільний додаток "Пенсійний фонд" (доступно для IOS та Android).

Щоб отримати доступ до всіх функцій сайту, вам необхідно пройти реєстрацію. Є кілька способів:

 1. Реєстрація за заявою. Це самий трудомісткий спосіб, оскільки тут потрібно особисте відвідування ПФУ та оформлення відповідних заяв.
 2. Вхід за допомогою ЕЦП (електронного цифрового підпису). Один з найпростіших варіантів. Якщо у вас вже є електронний підпис, при авторизації вам необхідно обрати АЦСК, який видав вам ЕЦП, вказати шлях, де зберігається файл ЕЦП і ввести пароль. Якщо у вас немає ЕЦП, його можна згенерувати в особистому кабінеті вашого обслуговуючого банку. Це проста процедура, займає близько п'яти хвилин, якщо ви робите це вперше.
 3. Вхід за допомогою BankID або MobileID. При авторизації даними способом, деякі функції можуть бути недоступні. Пояснюється це тим, що авторизація за допомогою ЕЦП є більш захищеною, ніж за допомогою BankID або MobileID. Для входу вам необхідно обрати "Вхід за GOV ID".

Можливості сайту ПФУ

Страховий стаж

На сайті ПФУ, після проходження авторизації, ви можете отримати багато цікавої інформації. За допомогою порталу можна подивитися свій страховий стаж (страховий стаж - це роки вашої трудової діяльності, за які роботодавець сплачував страхові внески, з 2028 року для отримання пенсії необхідно 35 років страхового стажу). На сайті показується інформація, починаючи з 2004 року, попередні періоди поки не підтягуються. Однак, якщо подивитися електронну трудову книжку, там може бути більше інформації.

Зарплата

На сайті ПФУ можна подивитися вашу офіційну зарплату сумарно за кожен рік і в щомісячному розрізі. Якщо ви в якомусь місяці змінили роботу, ви можете отримати розширену інформацію: який роботодавець сплатив вам зарплату і в якому розмірі. Інформація в цей розділ береться з ЄСВ-звітів, які подає роботодавець. Не переживайте, якщо за попередній місяць немає інформації, наприклад ви зайшли на сайт в жовтні, а останні дані за серпень, ПФУ обробляє звітність з затримкою.

Електронна трудова книжка

У розділі "Електронна трудова книжка" можна подивитися дані про прийняття і звільнення з 1998 року. Дані відображаються в стислому вигляді, можна подивитися дату прийняття, назву компанії, дату звільнення та причину. Інформації про займану посаду або на підставі якого наказу вас прийняли або звільнили, тут немає. Однак, найближчим часом ПФУ планує додати таку інформацію.

В даному розділі, також можна подивитися скан-копію паперової трудової книжки, якщо роботодавець раніше відправляв її в пенсійний фонд за власним бажанням або на прохання інспектора. На цей час це не обов'язково.

Заява про призначення (перерахунок) пенсії

Якщо у вас за віком, вислугою років або з інших причин є право на отримання пенсія, її можна оформити онлайн. Для цього необхідно:

 1. Заповнити заяву про призначення пенсії (вказати персональні та контактні дані, дані документів що посвідчують особу і т.д.).
 2. Відповісти на питання анкети для визначення, які саме скан-копії документів знадобляться.
 3. Прикріпити скан-копії документів.

Перед тим як подавати онлайн заяву про призначення пенсії перевірте, чи всі дані вказані в вашому профілі вірні (страховий стаж, заробітна плата, трудова книжка). Якщо все вірно, тоді сміливо відправляйте заяву.

Якщо ви вже отримуєте пенсію, ви можете подати заяву про перерахунок пенсії та додати скан-копії документів, що підтверджують ваше право на перерахунок пенсії.

При оформленні пенсії, ви можете вказати, що бажаєте отримати електронне пенсійне посвідчення.

Запит на підготовку паперових документів

Якщо вам потрібна Виписка з системи персоніфікованого обліку або Виписка з пенсійної справи, ви можете попередньо замовити ці документи в паперовому вигляді. Після того як документи будуть готові, ви отримаєте повідомлення про те де, коли і як ви зможете їх забрати.

Запис на прийом

Якщо вам з яких-небудь причин потрібно відвідати пенсійний фонд, ви можете записати на прийом заздалегідь. Для цього на сайті обираєте розділ "Запис на прийом", обираєте зручний фонд, і в розкладі обираєте дату і час, коли вам буде зручно підійти.

Запит на отримання електронних документів

Якщо ви авторизувалися за допомогою ЕЦП, ви можете отримати електронні документи:

 • довідку про доходи пенсіонера для субсидії;
 • довідку про доходи пенсіонера;
 • індивідуальні відомості про застраховану особу (довідка ОК-5);
 • витяг з Реєстру застрахованих осіб (РЗО).

Після того як ви сформуєте запит, його потрібно підписати за допомогою ЕЦП і дати згоду на обробку персональних даних. Довідка видана в електронному вигляді прирівнюється до довідки виданої в паперовому вигляді.

Пенсійний калькулятор

Ви можете розрахувати прогнозований розмір пенсії, якщо увійшли на сайт за допомогою ЕЦП. Оскільки даний калькулятор дає лише приблизні значення, ви можете обрати алгоритм розрахунку: на підставі введених даних або з урахуванням стажу, який буде отриманий при досягненні пенсійного віку.

Кількість прорахунків не обмежена, тому можете вводити різні дані та приблизно прорахувати розмір вашої майбутньої пенсії.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором