• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як оформити вихід працівників на роботу після карантину

23.05.2020

Після того, як оголосили карантин, багато фірм припинили свою діяльність, а співробітників відправили по домівках. Однак час минув й обмеження на роботу зняли практично повністю. Тепер роботодавців хвилюють питання: Як оформити вихід співробітників на роботу після карантину? Чи потрібно видавати додаткові накази? Чи можна "висмикнути" співробітника з відпустки своїм коштом? Як припинити простій? На ці питання ви знайдете відповіді в даній статті.

Вихід співробітників на роботу після карантину | Торгсофт

Чи потрібно видавати наказ про вихід співробітників на роботу після карантину?

Відповідь на це питання залежить від двох чинників:

  1. Співробітники виходять на роботу після офіційного завершення карантину в країні або з моменту офіційного дозволу на роботу від Кабміну, наприклад з 11 або 22 травня?
  2. При написанні заяви на відпустку за свій рахунок або оформлення Наказу про простій, чи була вказана конкретна кінцева дата?


Якщо співробітники виходять на роботу після офіційного оголошення про завершення карантину в країні, тоді ніяких наказів видавати не потрібно.

Якщо співробітники виходять на роботу, наприклад з 22 травня, коли карантин ще не закінчився, а тільки зняті деякі обмеження, тоді потрібно звернути увагу на пункт 2, тобто подивитися, чи зазначена конкретна дата виходу в заяві на відпустку за свій рахунок або дата залишилася відкритою. Якщо дата закінчення відпустки вказана 22 травня, тоді співробітник виходить на роботу 23 травня (або 25 травня в понеділок) і ніяких наказів з формулюванням "приступити до роботи" видавати не потрібно. Якщо заява була написана з відкритою датою, а виходить він з понеділка, тоді потрібно скласти додатковий наказ.

Співробітник йшов у відпустку за свій рахунок до кінця карантину, а виходить на роботу раніше. Як оформити?

Найпоширеніша ситуація: співробітник написав заяву на відпустку за свій рахунок, а замість дати виходу написав "до кінця карантину". Обмеження на роботу зняли 11 травня, тепер потрібно, щоб він вийшов на роботу. Чи можна змусити його вийти з понеділка?

Якщо розглядати ситуацію формально і за КЗпП, то змусити співробітника вийти на роботу раніше, ніж оголосять завершення карантину ви не можете. Однак, усі прекрасно розуміють, що якщо ви повідомите своїм співробітникам, що з понеділка можна виходити на роботу й отримувати зарплату, ніхто від такої можливості не відмовиться. Для того, щоб всі залишилися задоволені та не порушувався закон, співробітник повинен написати заяву з проханням про припинення відпустки. Це не заборонено.

Текст заяви може бути наступним:

Прошу дозволити перервати відпустку без збереження заробітної плати на період карантину та приступити до роботи з 25.05.2020 року.

Після отримання заяви, необхідно видати Наказ про дострокове закінчення відпустки без збереження заробітної плати. Текст Наказу може бути наступним:

Перервати ... (ПІБ, посада) відпустку без збереження заробітної плати на період карантину та вважати його таким, що приступив до виконання роботи з 25.05.2020 року

Підприємство оголосило простий до закінчення карантину, проте з 22 травня воно може приступити до роботи. Як оформити припинення простою?

Якщо ви оформили простій на підприємстві на підставі Наказу № 211 від 11.03.2020 року, а зараз зрозуміли, що більше немає причин для його продовження, ви можете повернути підприємство до роботи. Для цього необхідно видати наказ про припинення простою й ознайомити з ним всіх співробітників під розпис.


Текст Наказу про припинення простою може бути наступним:

У зв'язку з затвердженою постановою КМУ № 343 від 04.05.2020 про часткове скасування карантинних обмежень, запроваджених для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, що призвела до часткової зупинки діяльності підприємства (простою),

Наказую:

  1. Відновити виконання робіт у відділах ... (перерахувати відділи) з 25.05.2020;
  2. Скасувати режим тимчасової зупинки діяльності (простою) таким співробітникам ... (ПІБ співробітників).

Співробітник працював віддалено, а тепер його потрібно повернути в офіс. Як оформити?

Якщо на початку карантину співробітник попросився працювати з дому і написав відповідну заяву, а тепер з'явилася можливість або необхідність роботи з офісу, то порядок дій такий же, як і у випадку з відпусткою за свій рахунок.

Співробітник повинен написати заяву про дострокове припинення дистанційної роботи. Текст заяви може бути наступним:

Прошу скасувати мені виконання роботи дистанційно і дозволити працювати за місцезнаходженням фірми ... (назва фірми) з 25.05.2020 року.

Після отримання заяви, необхідно видати Наказ про дострокове припинення дистанційної роботи. Текст Наказу може бути наступним:

Скасувати ... (ПІБ, посада) дистанційну роботу і зобов'язати виконувати посадові обов'язки за місцезнаходженням фірми ... (назва фірми) з 25.05.2020 року.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором