• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Нові правила вихідних для донорів

31.05.2021

Вихідні для донорів

В цьому році був прийнятий новий Закон України «Про безпечність та якість донорської крові та компонентів крові». Він скасував дію старого "донорського" закону і вніс зміни в трудові гарантії донорів.

Які трудові пільги покладені працівникові - донору?

Роботодавець повинен надати:

  • оплачуваний вихідний співробітнику - донору в день медичного обстеження і в день здачі крові (компонентів крові);
  • додатковий оплачуваний вихідний, який співробітник може використати на наступний день після здачі крові або приєднати його до щорічної відпустки. Додатковий день надається навіть в тому випадку, якщо співробітник здавав кров у вихідний або неробочий день.

Якщо співробітник здавав кров на вихідних, йому потрібно дати додатковий день відпустки?

Розглянемо ситуацію: співробітник написав заяву про намір здати кров у суботу. Компанія в цей день не працює, оскільки встановлено п'ятиденний робочий тиждень. Співробітникові потрібно надати додатковий вихідний?

Дати співробітнику додатковий вихідний на наступний день після здачі крові не вийде, оскільки буде неділя, співробітник і так у цей день не працює. Раніше, за старим Закону, можна було дати додатковий вихідний на наступний робочий день або приєднати додатковий день до відпустки.

За новим Законом додатковий вихідний працівнику можна надати тільки в тому випадку, якщо день здачі крові та наступний день припадають на робочі дні співробітника.

Тобто, якщо співробітник здає кров у робочий день і наступного дня теж робочий, тоді йому потрібно надати додатковий день відпочинку. У нашому прикладі день здачі крові вихідний і наступний день теж вихідний, значить співробітникові не потрібно надавати додатковий день для відпочинку.

Якщо співробітник здає кров у вихідний, наприклад у неділю, а понеділок робочий день, тоді працівнику треба надати додатковий вихідний день. Він може зробити вихідним днем ​​понеділок або приєднати цей день до щорічної відпустки.

Якщо співробітник здавав кров під час відпустки, йому потрібно продовжувати відпустку?

Попередній "донорський" Закон передбачав продовження відпустки на два дні, якщо співробітник здавав кров під час щорічної відпустки. Один день давався за здачу крові та ще один - для відпочинку.

Новий Закон урізав кількість додаткових днів. Тепер, якщо співробітник здає кров або її компоненти під час щорічної відпустки, він має право продовжити відпустку на один день.

Навіть якщо співробітник здасть кров в останній день відпустки, а наступний день буде робочим, йому не потрібно надавати  додатковий день відпустки.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором