• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

З 7 листопада ЕЦП буде недійсною

04.11.2020

Починаючи з 7 листопада, усі хто використовував ЕЦП, більше не зможуть підписувати документи та звіти. На заміну ЕЦП приходять КЕП. Чи потрібно їх оформлювати наново, чи треба купувати токени? На ці та інші питання знайдете відповіді у даній статті.

Чому ЕЦП не буде діяти з 7 листопада 2020 року?

Про заміну ЕЦП (електронний цифровий підпис) на КЕП (кваліфікований електронний підпис) стало відомо ще два роки тому, коли був прийнятий Закон про електронні довірчі послуги. До 7 листопада 2018 року всі платники використовували ЕЦП для підписування та подання звітності. Однак даний закон скасував поняття ЕЦП, а замість нього з'явилось нове поняття - КЕП. По суті, КЕП - це удосконалений ЕЦП.

Після прийняття Закону про електронні довірчі послуги, платникам дали два роки на заміну старих ЕЦП на новий КЕП, аби уникнути “електронного колапсу”. І ось 7 листопада 2020 року перехідний період завершується.

Зверніть увагу! Якщо ви й досі використовуєте ЕЦП, то 7 листопада ви вже не зможете нічого підписувати та відправляти в податкову.

Що ж робити, спитаєте ви. Взагалі-то нічого, адже починаючи з 7 листопада 2018 року ЕЦП більше не випускали. Тобто якщо ви починаючи з 7 листопада 2018 року і по цей час отримували електронний підпис, то ви вже маєте КЕП.

Якщо ви отримували електронний підпис до 07.11.2018 і з того часу його не змінювали, значить у вас ЕЦП. В такому разі у вас є час, щоб замінити старий ЕЦП на новий КЕП.

Як перевірити, в мене ЕЦП чи КЕП?

Для того, щоб перевірити ЕЦП у вас чи КЕП, можна подивитись договір з компанією, яка видавала вам електронний підпис. Якщо у договорі є слова “кваліфікований” чи “довірчий”, або є фрази «кваліфікований електронний підпис», «кваліфікований надавач електронних довірчих послуг», «кваліфікований сертифікат відкритого ключа» значить у вас КЕП.

Якщо у договорі написано “електронний цифровий підпис” або “посилений сертифікат відкритого ключа”, значить у вас ЕЦП.

Одже, якщо ви з'ясували, що у вас КЕП, то нічого додаткового вам робити не потрібно, ви можете працювати далі без жодних змін. Якщо з'ясується, що у вас ЕЦП, необхідно буде поквапитись і отримати новий підпис.

А токен треба використовувати?

Для початку, необхідно розібратися, що таке токен.

КЕП - це файл, як зрозуміло з назви, існує в електронній формі. Для його зберігання та використання потрібен пристрій - флешка.

Така флешка буває двох видів:

 1. Звичайна флешка - підходить для зберігання особистого ключа КЕП.
 2. Захищена флешка (токен) - підходить не тільки для зберігання особистого ключа КЕП, а й для його захисту від несанкціонованого доступу до даних, записаних на цій флешці.

Токен це свого роду сейф для КЕП.

Звичайні підприємці (фізичні та юридичні особи) не зобов'язані використовувати токени.

Токени повинні використовувати:

 • органи державної влади;
 • органи місцевого самоврядування;
 • державні підприємства й установи;
 • державні реєстратори;
 • нотаріуси;
 • інші суб'єкти господарювання, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора.

Одже, якщо ви вирішите використовувати токен - це ваше право, а не обов'язок. Якщо ви маєте токен, то з 7 листопада 2020 року порядок його використання не зміниться.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором