• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Як юрособі змінити місцеперебування

04.10.2021

Юридичні особи, як і ФОП можуть міняти свою адресу, і якщо ФОП потрібно вносити зміни в реєстраційні документи у зв'язку зі зміною прописки, то у юросіб причини зміни місцеперебування інші. Але, незалежно від причин, вносити зміни в реєстраційні документи потрібно всім. Як оновити дані юрособи, читайте у цій статті.

Вносимо зміни в статутні документи

Перш ніж вносити зміни до статутних документів, необхідно відкрити статут і подивитися, чи прописана там адреса фактичного місця ведення діяльності. Якщо в статуті адреса не написана, тоді ніяких змін вносити не потрібно. На сьогодні, законодавчо не встановлено вимог щодо обов'язкового вказування інформації про місце ведення діяльності.

Якщо в статуті зазначено місцеперебування юрособи, тоді необхідно вносити зміни. Для цього необхідно провести загальні збори (якщо засновників декілька) і прийняти рішення про внесення змін до статуту у зв'язку зі зміною місцеперебування юридичної особи. Якщо засновників кілька, то рішення про внесення змін оформляється протоколом, якщо засновник один, тоді рішенням.

Вносимо зміни до ЄДР

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань міститься інформація про місцеперебування юридичних осіб, тому в разі зміни адреси, інформацію в реєстрі необхідно оновити.

Зверніть увагу! Законодавчо не встановлено граничних термінів, протягом якого часу необхідно оновити інформацію в ЄДР. Однак, затягувати не варто, адже при надсиланні листів держоргани беруть інформацію з реєстру і якщо там вказано стару адресу, ви можете не отримати важливий лист.

Для внесення змін потрібно звернутися в ЦНАП, до державного реєстратора або до нотаріуса. Внести зміни в електронному вигляді не вийде, необхідна або особиста присутність, або надсилання документів поштою.

Для внесення змін до ЄДР потрібно зібрати й подати наступний пакет документів:
Якщо не потрібно вносити зміни до статуту подаються такі документи:

Заява (форма № 2);
оригінал або нотаріально завірена копія довіреності на здійснення реєстраційних дій. Якщо документи подає директор або уповноважена особа, внесена до ЄДР, довіреність не потрібна;
квитанція про сплату адміністративного збору. За внесення змін потрібно заплатити 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2021 році — 680 грн).

Якщо потрібно внести зміни до статуту, до названих вище документів необхідно додати:

Протокол загальних зборів або Рішення власника. Підписи необхідно завірити нотаріально;
нову редакцію статуту в одному екземплярі (він залишається у реєстратора). Якщо в майбутньому ви не хочете вносити зміни до статуту при зміні адреси, просто виключіть її зі статуту.


Протягом 24 годин після подачі документів, інформація в ЄДР буде оновлена.

Оновлюємо дані в податковій

Після оновлення інформації в ЄДР, відомості до податкової передадуться автоматично. Якщо юридична особа змінила адресу, але не змінилася податкова, то робити нічого не потрібно.

Якщо при зміні адреси змінилася податкова, в якій юрособа стоїть на обліку, почнеться процедура зняття юридичної особи з основного місця обліку платника податків та постановка на облік в іншу податкову. Весь цей процес відбувається без участі юрособи, тобто податківці здійснюють переведення самостійно.

Вносимо зміни до реєстру платників єдиного податку

Якщо юридична особа є платником єдиного податку, необхідно внести зміни до Реєстру платників єдиного податку. Для цього необхідно подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше останнього дня кварталу, в якому сталася така зміна.

Подаємо форму № 20-ОПП

У формі № 20-ОПП необхідно показати:

  • попередній об'єкт оподаткування (місце, де юридична особа перебувала до переїзду) з кодом ознаки надання інформації — 6;
  • новий об'єкт оподаткування (місце, куди юридична особа переїхала) з кодом ознаки надання інформації — 1.

Подати форму 20-ОПП потрібно протягом 10 робочих днів з моменту закінчення використання попереднього об'єкта оподаткування.

Внесення змін до реєстру платників ПДВ

Подавати окремо заяву за формою № 1-ПДВ з позначкою «Внесення змін» не потрібно. Дані в реєстрі оновляться автоматично незалежно від того, залишиться юридична особа на обліку в старій податковій або перейде в нову.

Номер рахунок СЕА ПДВ при зміні податкової не змінюється, оскільки він не прив'язаний до місця здійснення діяльності платника ПДВ.

Перереєстрація РРО

Якщо у юрособи змінюється адреса місцеперебування, при цьому адреса, де встановлений і використовується фіскальний реєстратор не змінюється, то перереєстрація РРО, ПРРО та КОРО відбувається автоматично протягом двох робочих днів після переведення платника податків на облік в нову податкову. Ніяких додаткових дій робити не потрібно.

Якщо разом зі зміною місцеперебування юридичної особи змінюється місце застосування фіскального апарату, тоді потрібно перереєструвати РРО.

Для перереєстрації РРО потрібно подати заяву за формою №1-РРО з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення. Подати документи потрібно протягом п'яти робочих днів, наступних за днем, коли виникли підстави для внесення змін.

Для перереєстрації КОРО потрібно подати заяву за формою №1-КОРО з позначкою «Перереєстрація» та саму книгу. Подати документи потрібно протягом п'яти робочих днів, наступних за днем, коли виникли підстави для внесення змін.

Для перереєстрації ПРРО потрібно подати заяву за формою №1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація». Перед подачею заяви, необхідно подати форму № 20-ОПП, відправити останній фіскальний чек і закрити зміну на ПРРО. Термінів для перереєстрації ПРРО не встановлено.

Заміна ліцензії на торгівлю алкоголем, тютюном і пальним

Якщо у юридичної особи була отримана ліцензія на торгівлю алкоголем, тютюновими виробами або пальним, то після зміни місцеперебування необхідно отримати нову ліцензію. Для цього потрібно подати:

  • заяву в довільній формі;
  • документи, що підтверджують зміну місцеперебування.

Протягом трьох робочих днів податківці видадуть нову ліцензію з внесеними змінами. Термінів для заміни ліцензії не встановлено, проте краще внести зміни до початку торгівлі.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором