• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Хто звільнений від сплати ЄСВ у 2021 році?

17.01.2021

Звільнення від сплати ЄСВ

Новий рік в Україні вже традиційно починається з податкових змін. 2021 рік не став виключенням та приніс зміни у законодавстві щодо сплати ЄСВ. Зміни в цілому виявилися позитивними: з 1 січня деякі категорії платників звільнені від сплати ЄСВ. Кого саме звільнили від сплати ЄСВ у 2021 році, читайте в даній статті.

Який розмір ЄСВ у 2021 році?

Спочатку нагадаємо, який розмір ЄСВ у 2021 році. Єдиний внесок прив'язаний до зарплати. З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата становить 6 000 гривень, а з 1 грудня 6 500 гривень. Одже ФОП на єдиному податку та на загальній системі повинні будуть сплачувати з 1 січня по 30 листопада 1 320 гривень щомісячно, а за грудень 2021 року - 1 430 гривень.

Підприємці за власним бажанням можуть сплачувати більший розмір ЄСВ. Максимальна база нарахування ЄСВ становить 15 розмірів мінімальних заробітних плат. У 2021 році з січня по листопад максимальний розмір ЄСВ становить 90 000 гривень, а за грудень - 97 500 гривень.

Якщо не було доходів, можна не платити ЄСВ?

Завдяки Закону № 592 деякі категорії платників можуть не сплачувати мінімальний розмір ЄСВ у місяці, в якому не було доходу. Звільнені від сплати єдиного внеску:

  • ФОП на загальній системі оподаткування;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • члени фермерського господарства.

Тобто, якщо в якомусь місяці у даного платника не було доходу, він має право не сплачувати ЄСВ. Але і забороняти добровільно сплачувати ніхто не буде.

Всі пенсіонери звільнені від сплати ЄСВ?

Законом № 592 передбачено звільнення від сплати ЄСВ окремих груп пенсіонерів:

Перелічені категорії платників звільняються від обов'язкової сплати ЄСВ, але можуть сплачувати єдиний внесок добровільно.

Які категорії найманих працівників звільняються від сплати ЄСВ?

Звільнення від сплати ЄСВ розповсюджується і на найманих працівників, але не на всіх, а лише на дві категорії:

  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність та одночасно зареєстровані як ФОП та провадять один вид діяльності;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність та ФОПи, які є одночасно найманими працівниками, можуть не сплачувати ЄСВ, якщо за них сплачує єдиний внесок роботодавець.

Хто з ФОПів звільнений від сплати ЄСВ?

У зв'язку з карантином від сплати ЄСВ за себе звільнені ФОП, платники єдиного податку першої групи за грудень 2020 року та за перші п'ять місяців 2021 року, тобто з січня по травень включно.

Попри те, що підприємці першої групи не будуть сплачувати ЄСВ за себе за пів року, ці місяці будуть включені до страхового стажу платника.

Також від сплати ЄСВ за себе звільнені ФОПи на загальній системі оподаткування, якщо вони не отримують прибутку. Решта повинна сплачувати єдиний внесок на загальних підставах.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором