• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чи готовий бізнес до локдауну та як зміниться податковий період?

02.10.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Відвідувачі продуктових магазинів «червоної зони» не повинні обов'язково бути вакцинованими

За даними МОЗ, поки два регіони України мають показники «помаранчевої» зони — Донецька та Чернівецька. Водночас інші області країни поки відповідають «жовтому» рівню епідбезпеки. При переході України в «червону» зону карантину продуктові магазини продовжать свою роботу. Для них діятимуть відповідні обмеження, однак умови обов'язкової вакцинації відвідувачів поки вводити не планують — повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін. До них буде застосовуватися обмеження за кількістю людей, що одночасно перебувають в приміщенні. Але вимога щодо вакцинації на них поки не розповсюджується. «Ми будемо ініціювати норму про вакцинацію певного відсотка працівників сфери обслуговування», — додав Кузін. 

Третина малого бізнесу не змогла відновити докарантинні доходи

Згідно з опитуванням Європейської Бізнес Асоціації, третина малого бізнесу поки не змогла відновити доходи, які у них були до карантину, а більшість ФОПів не брали участь у державних програмах підтримки «Доступні кредити 5−7−9» та «Допомога ФОП — 8000 грн». 28% опитаних повідомили, що їм не вдалося досягти докарантинного рівня доходів. Частково відновили дохід 48% підприємців, а 7% збільшили рівень доходу. 17% повідомили, що декілька хвиль карантинних обмежень ніяк не вплинули на їх фінансові показники.

Чи готовий малий бізнес до нового локдауну?

34% опитаних резидентів малого бізнесу готові до нового локдауну; 41% — не готові; 25% — не визначились з відповіддю — такі дані надала ЄБА. 48% опитаних у разі посилення карантину не потребуватимуть підтримки від держави - найкращою підтримкою вони вважають невтручання держави у справи бізнесу. Ще 18% говорять, що їм допомогло б зниження податкового навантаження на фонд оплати праці, 10% очікують прискорення диджиталізації послуг й сервісів та контроль за тим, аби вони реально працювали.

Більшу частину надходжень підприємці отримують безготівково

Опитування ЄБА показало, що наразі ФОПи все менше мають справу з готівкою: 66% підприємців більшу частину надходжень отримують безготівково. При цьому, 30% респондентів стверджують, що частка безготівкових надходжень у їхньому бізнесі зросла саме внаслідок впливу карантину.

Як продавати алкоголь з 1 жовтня 2021 року?

З 1 жовтня 2021 року в касових чеках має зображатися значення штрихкоду марки акцизного податку на алкогольні напої. Цей реквізит повинні друкувати всі суб'єкти господарювання, які торгують алкогольними напоями, незалежно від форми власності. Наприклад, при замовленні алкоголю у барі офіціант повинен не просто набрати його назву, а взяти відповідну пляшку, відсканувати штрих-код акцизної марки (якщо немає сканера — вбити десятизначний номер вручну) і тільки після цього програма відправить «зустрічку» на бар. Якщо ж це коктейль і туди входять три алкогольні інгредієнти, то доведеться збігати до бармена, взяти відкриті пляшки (це щастя, якщо цифри на штрих-коді не відірвали, відкриваючи пляшки) і набрати номери акцизних марок з усіх трьох пляшок. Головне: нічого не переплутати — інакше штраф.

Українці скоротили споживання деяких харчових продуктів

У 2020 році українці скоротили споживання деяких продуктів — повідомляє Держстат. Середньорічне споживання хліба та хлібопродуктів на душу населення у порівнянні з 2019-м скоротилося на 1%; картоплі українці стали їсти менше на 1,25%; яєць — на 1,42%; риби — на 0,8%; овочів — на 0,4%. Найбільше падіння споживання спостерігається в секторі фруктів та ягід — на 3,75% й цукру — 3,47%. Разом з тим, більше в Україні стали споживати мʼяса — на 0,37%, молока та молочних продуктів — на 0,7% та масла — на 2 5%. 

Найпопулярніша категорія товарів на Amazon - харчові продукти

Згідно з даними нового дослідження, харчові продукти стали найпопулярнішою категорією товарів на Amazon — в червні 2021-го понад 30% всіх покупок на сайті займали продукти. На 2 місце перемістилася категорія «одяг та взуття» — близько 22% покупок займали товари даної категорії. Лідер кількох попередніх років — електроніка — опустилася на 3 місце з показником у 20,3%. Також у дослідженні зазначається, що в середньому користувачі Amazon купують харчові продукти на сайті 2,8 раза на місяць. До пандемії частота покупок була нижчою.

Податковий період зміниться з квартального на місячний

Кабмін погодив законопроєкт, який пропонує змінити податковий період з квартального на місячний для подання платниками податків. Таке рішення ухвалили на засіданні 29 вересня, повідомляє пресслужба Мінсоцполітики. У відомстві заявляють, що направлення Податковою щомісяця даних про сплату роботодавцем єдиного внеску дасть змогу щомісяця розраховувати страховий стаж. Для суб'єктів господарювання ж називають негативний вплив — збільшення часу на подання звітності.

За півтора року 137 українських компаній вийшли на іноземні ринки

За півтора року 137 українським компаніям вдалося вийти на іноземні ринки - повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він зазначив, що МЗС у співпраці з Держспоживслужбою відкрив або відновив доступ на ринки для 59 товарних груп в 18 країнах світу. За його словами, створення нових економічних можливостей для українських експортерів і залучення інвесторів є одним з ключових пріоритетів Стратегії зовнішньої політики. Серед останніх досягнень МЗС: відкриття ринків продукції бджільництва в Катарі, молочної продукції — в Туреччині, м'яса птиці — в Ліберії, м'яса птиці і яєць — в Японії.

Торгсофт розповів про створення інтернет-магазину з автоматизацією торгівлі

Під час дослідження консалтингової компанії Appnovation покупців попросили оцінити важливість аспектів, які складають досвід онлайн-торгівлі. Ціна та цінність виявилися найбільш важливими для всіх поколінь (39%). Простота використання, в тому числі зручна навігація (13%) та зручний дизайн (12%), теж стали головними факторами онлайн-досвіду. З іншого боку, найбільше клієнтів розчаровують застарілі ресурси (14%), складна навігація (11%) і погано спроєктований інтерфейс (9%). Тож для успішних продажів та конкурентоспроможності бізнесу сьогодні важливо мати сучасний інтернет-магазин. У новій статті Торгсофт докладно розповів про його створення, вартість та автоматизацію онлайн-продажів.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором