• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Карантинні штрафи, нові тарифи Нової Пошти, Торгсофт розповідає про CRM

04.12.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Карантинні вимоги та штрафи

Останнім часом збільшилась кількість випадків, коли за порушення карантинних норм підприємців почали штрафувати. Штрафи накладають не тільки за відсутність масок, а й за менш поширені порушення, наприклад, відсутність розмітки на підлозі. Про карантинні вимоги 2021-2022 для підприємців Торгсофт докладно розповів у статті.

Мінімальна зарплата, ЄСВ, єдиний податок та штрафи у 2022 році

З 1 грудня 2021 року мінімальна зарплата в Україні становить 6500 грн — разом із «мінімалкою» збільшився і розмір мінімального внеску ЄСВ. Мінімальний розмір ЄСВ зріс з 1 320 до 1 430 грн, максимальний розмір — з 19 800 до 21 450 грн. Починаючи з грудня, фізособи-підприємці (ФОП) сплачують за підсумками ІV кварталу 2021 року до 19 січня 2022 року 4070 грн. ФОПи подаватимуть одну квартальну декларацію (про єдиний податок та ЄСВ), а не дві окремі (у її складі буде окремий звіт щодо ЄСВ). Про штрафи за порушення трудового законодавства Торгсофт розповідав у окремій статті.

Законопроєкт щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів

Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. Документ стосується як підприємств, так і громадян України. Закон почне діяти після того, як його підпише президент із 1 січня 2022 року. Встановлено обмеження у праві виїзду керівника юрособи — боржника за кордон. Також законом підвищуються ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.

Працівник йде на пенсію: що робити?

При досягненні певного віку працівники мають право вийти на пенсію, а у роботодавців виникають питання: «Чи потрібно щось робити роботодавцю, якщо пора на пенсію? Чи потрібно звільняти працівника й зв'язуватися з пенсійним фондом?» Відповіді на ці та інші питання Торгсофт дає в окремій статті.

Нова Пошта оновлює тарифи

З 1 січня 2022 року Нова Пошта оновить тарифи. Фіксованою ціна залишиться на доставку документів (40 грн) та доставку до поштомату (35 грн), повідомляють у компанії. Тариф за доставку, коли покупці після огляду у відділенні хочуть повернути посилку з товаром з 2022 року — 15 грн за вагу до 30 кг, що суттєво нижче за вартість базового відправлення. З 2022 вартість доставки розраховуватиметься залежно від пунктів призначення за трьома тарифними зонами. По місту та його передмістю; між містами України; з/в селище міського типу чи село. При доставці у межах міста/передмістя вводиться три тарифи за вагою посилок: маленька — до 2 кг, середня — до 10 кг та велика — до 30 кг. Вартість посилок популярних габаритів стане доступнішою. Наприклад, посилки до 2 кг зараз коштують 45, а коштуватимуть 40 гривень. Посилки вагою до 30 кг коштують 100, а коштуватимуть 80 гривень. До того ж у ціну вже входитиме комісія за оголошену вартість до 1000 гривень, незалежно куди буде доставлена посилка — до відділення або поштомату. З 1 січня 2022-го Нова Пошта також змінює тарифікацію на доставку та забір посилок кур’єром з адреси. Тепер при замовленні послуг кур’єра не потрібно прив’язуватись до ваги. За будь-яку посилку до 30 кг буде фіксована вартість +30 грн. Для відправлень понад 30 кг буде +90 грн за кожні 100 кг, і тарифікація йде вже як вантажу.

ПриватБанк знизив ставки кредитування для підприємців

Приват Банк у грудні знизив ставки кредитування для малого бізнесу та підприємців. За умови реєстрації на сайті проєкту для нових позичальників діятиме пільгова ставка за програмою фінансування підприємців «КУБ» — повідомив керівник Дирекції обслуговування бізнес-клієнтів банку Євген Заіграєв. Акційна ставка становить 1,4% на місяць від початкової суми кредиту за перші пів року та 1,2% на місяць за наступний термін користування кредитом.

Найбільш популярні категорії Black Friday-2021

За даними дослідження Watcom Україна, побудованого на основі даних відвідуваності ТЦ, цього року під час «Чорної п'ятниці» заклади торгівлі відвідали на 12,89% більше споживачів, ніж минулого тижня, а приріст до розпродажу у 2020-му становив 16,76%. За оцінками Watcom, цього року українці купували планово — не було відкладеного попиту. Найбільш популярними категоріями Black Friday-2021 були «техніка», «взуття та одяг».

Кількість продажів через Instagram в Україні зросла на 96%

За 2021 рік кількість продажів через Instagram в Україні зросла на 96%, а прибуток від них у самих інфлюенсерів — у рекордні 5,2 рази, йдеться у дослідженні Admitad Affiliate. У 2021-му Instagram досяг позначки 1,3 млрд користувачів по всьому світу. Найбільша частка — 32% припала на платоспроможну категорію користувачів 25-34 років. Ще 29,9% перебувають у діапазоні 18-24 років і лише набирають обертів щодо фінансової активності. Число переходів користувачів на сайти брендів збільшилося на 153%.

Торгсофт розповів про CRM для бізнесу

Щотижня Торгсофт записує подкасти для підприємців на теми бізнесу та ритейлу. В останньому подкасті наші спеціалісти розповіли про CRM — систему управління взаємовідносинами з клієнтом: у чому відмінність CRM від програми обліку? Що конкретно робить CRM і навіщо потрібна?

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором