• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Бізнес «червоної» зони показує зниження продажів, Чорна п'ятниця-2021

07.11.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

«Червона» зона карантину в Україні

Віталій Кличко повідомив, що суворий карантин у Києві триватиме щонайменше місяць та зазначив, що пік захворюваності на коронавірус ще попереду.
У «червоній» зоні карантину забороняється робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, фітнес-центрів, спортзалів та басейнів, проведення масових заходів. Обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів вакциновані від коронавірусу. Наразі у «червоній» зоні карантину знаходяться:

Херсонська область;
Одеська область;
Запорізька область,
Донецька область;
Дніпропетровська область;
Сумська область;
Миколаївська область;
Рівненська область;
Житомирська область;
Івано-Франківська область;
Київська область;
Луганська область;
Хмельницька область;
Чернігівська область;
Львівська область.

Бізнес «червоної» зони карантину показує зниження продажів

У кількох областях обмеження «червоної» зони набули чинності ще 16 жовтня, уже минуло двоє вихідних, і можна підбити перші результати роботи. ТЦ рапортують про падіння трафіку на 30−50%, а ритейл показує зниження продажів у деяких категоріях до 80% відносно періоду до введення обмежень.

Допомога бізнесу розглядається, але не фінансова

Підтримка бізнесу в червоних зонах зараз розглядається у контексті покращення доступу до кредитування та зниження навантаження за оренду комунального та державного майна — заявив прем'єр Денис Шмигаль. Прем'єр зазначив, що під час діалогу з бізнесом уряд розглядає кілька напрямів підтримки, які не пов’язані із прямою виплатою коштів.

Нова платформа для інтернет-шопінгу в Україні

Японська компанія Rakuten, відома завдяки месенджеру Viber, запускає платформу для інтернет-шопінгу в Україні — rakuten_ua. Користувачі також зможуть отримувати кешбек за покупки — повідомляють у пресслужбі компанії. Платформа співпрацює з більш ніж 250 партнерами, серед яких: Intertop, AliExpress, Puma, Foxtrot, Argo, Watsons, Moyo, iHerb, Kasta, Citrus та багато інших брендів, з категорії розваг, електроніки, одягу, книг, продуктів, а також товарів для краси, подорожей, будинку, активного відпочинку.

Ціни IKEA зростатимуть через логістичну кризу

IKEA попереджає, що зростання цін точно відбудеться у 2022 році через кризу ланцюжка постачання та вищих витрат на сировину — повідомляє The Guardian. Фіндиректор IKEA Мартін Вандам зазначив, що наступного фінансового року проблеми з постачальниками не вирішаться, а зростання цін на сировину буде продовжуватися. За його словами, підвищення цін IKEA буде першим з 2019 року і, ймовірно, вищим, ніж тоді, але поки невідомо наскільки.

Скільки українські компанії готові платити кур'єрам?

За даними порталу grc, середня компенсація кур'єра — близько 12 000 грн., але можливі інші варіанти. Наприклад, чверть роботодавців, які шукають кур'єрів, пропонують компенсацію від 5600 грн до 10500 грн (плюс чайові). Найчастіше таку суму пропонують кур'єрам ресторанів та кафе (доставлення суші, піци, бургерів тощо). Роботодавці забезпечують транспортом (самокат чи мопед), брендованою уніформою та готові безкоштовно годувати співробітника. Графік роботи найчастіше 5/2 із «плаваючими» вихідними. Ритейлери (мережі супермаркетів та продуктових магазинів) та поштові оператори пропонують зарплату від 10 000 до 16 000 грн. Наприклад, піший кур'єр Нової Пошти може заробити до 15 000 грн. Бонусом обіцяють соцгарантії згідно з КЗпП (офіційне працевлаштування, оплату відпустки, лікарняних). Схожі умови пропонують і кур'єрам у Fozzy Group (бонусом йде гнучкий графік роботи, медичне страхування та 30% знижки на власну продукцію «Сільпо»). Вакансій у зарплатному діапазоні від 10 000 до 16 000 грн – 22%. Ще 20% роботодавців готові платити кур'єрам до 20 000 грн. Найчастіше це водії на авто. Транспорт може бути як від компанії, так і особистим. У цьому разі обіцяють компенсацію на паливо. Для адресної доставки з ресторанів, магазинів, аптек та ін. не потрібен досвід, головне — знання міста, права та готовність працювати змінами по 4-8 годин.

Чорна п'ятниця 2021 року

Чорну п'ятницю 2021 року відзначають 26 листопада. Для ритейлерів цей день — можливість підняти валовий дохід і спустошити складські запаси за 2-3 дні. Як підготувати магазин до Чорної п'ятниці в період локдауну? Яка передісторія події та до чого тут Україна? Які знижки чекають на покупців та що купують у Чорну п'ятницю? Торгсофт розповідає у статті.

Найшвидше скорочення вакансій — в галузі офісного та адміністративного забезпечення 

За даними Бюро статистики праці США, з 2020 по 2030 рік буде створено 11,9 млн. нових робочих місць із темпом зростання 7,7%. Дев’ять із 20 найшвидших за темпом зростання робочих місць зафіксовано у сфері охорони здоров’я та суміжних галузях. Найшвидше скорочення вакансій (вісім із 20) спостерігається в галузі офісного та адміністративного забезпечення — робочі місця цієї категорії нині становлять майже 13% зайнятості у США. Прогнозоване скорочення в цій категорії пов’язане із суцільною автоматизацією. Автоматизація бізнесу справді дозволяє скоротити рутинні дії, що повторюються та замінити роботу декількох співробітників. Про специфіку автоматизації в різних галузях торгівлі з Торгсофт читайте в окремому розділі.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором