• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Початок роботи з програмним РРО: Торгсофт відповідає на питання

09.01.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Нова Пошта планує запустити доставку «день у день» та поновлює тарифи

Нова Пошта поновила тарифи з 1 січня 2022 року. Зокрема, передбачено окремий тариф на доставку документів у межах країни. З урахуванням конверту ціна становитиме 40 грн. Про це повідомила пресслужба компанії. 2022-го продовжить дію акційний тариф на доставку до поштоматів за 35 грн, а також післяплата без комісії на перший квартал. Але вже з 1 квітня вартість доставки до поштоматів зросте до 45 грн незалежно від напрямку та ваги відправлення. Тариф за доставку, коли клієнт після огляду повертає посилку — 15 грн за відправлення вагою до 30 кг, нижче за вартість базового відправлення. Доставка розраховуватиметься залежно від пунктів призначення, за 3 тарифними зонами (по місту та передмісті, між містами, з/в селище міського типу або село). Під час доставки в межах міста та передмістя вводиться 3️ тарифи за вагою посилок — маленька (до 2 кг), середня (до 10 кг) та велика (до 30 кг). Щодо тарифів за доставку по місту або в межах передмістя, то за посилку до 2 кг ціна знизиться з 45 до 40 грн. Вартість доставки відправлень вагою до 30 кг зменшиться зі 100 до 80 грн. У ціну входитиме комісія за оголошену вартість до 1000 грн. Також компанія змінює тарифікацію на адресну доставку та забір посилок. Послугу не прив'язуватимуть до ваги. За відправлення до 30 кг — доплата 30 грн, а від 30 кг +90 грн за кожні 100 кг. Нова Пошта планує до 2023 року запустити доставку посилок дронами «день у день» — кажуть у пресслужбі компанії. Перші тести доставки посилок дронами компанія провела ще у 2021-му. 

Розміри податків для ФОПів у 2022 році

Державний бюджет на 2022 рік затвердили, тому можна вже порахувати, які будуть розміри основних податків ФОП у 2022 році. Про це докладно Торгсофт розповів у статті.

Звільнення під час відпустки своїм коштом

Після введення в Україні карантину багато роботодавців відправили працівників у відпустку своїм коштом. Пройшло 1,5 роки й багато працівників досі рахуються у такій відпустці (хоча і працюють). Що робити, якщо такий працівник вирішив звільнитися, як правильно показати це в обліку, читайте у статті від Торгсофт.

Працюючі жінки — на військовий облік

17 грудня набрав чинності Наказ № 313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних». Даний Перелік наводить 35 видів спеціальностей та понад сотню професій: усі працюючі жінки, які мають наведену спеціальність або займають відповідну посаду повинні стати на військовий облік, а проконтролювати цей процес повинні роботодавці. Докладно про це Торгсофт розповів у статті.

У світі стає більше українського — експорт росте

У порівнянні з першим півріччям 2021 року, у другому експорт українських товарів та послуг збільшився більше ніж на 25%. У світі стає більше українського. Майже половину — 45% станом на перше півріччя 2021 року — українського ВВП складає експорт. У грошовому вимірі — це близько 39 млрд доларів США. За словами Міністра економіки України Юлії Свириденко, збільшення експорту і надалі залишатиметься одним із ключових пріоритетів держави.

Як змінився портрет онлайн-покупця?

За спостереженнями сервісу Zakaz, у 2021 році відбулися цікаві зміни у портреті онлайн-покупця. Наприклад, зросла кількість клієнтів у вікових категоріях 45-54 та 65+. Серед усіх користувачів Zakaz категорія 45-54 років займає 14,4%, минулого року ця цифра була 12,2%. Клієнти віком 65+ стали також частіше користуватися сервісом доставки. Якщо у 2020-му їх було 5,2%, то у 2021 році таких клієнтів вже стало 6,2%. Послугами доставки продовжують частіше користуватися жінки. Їхнє число становить 64%, а чоловіків, відповідно, — 36%. Середній чек замовлення у 2021 – 1783 грн, а у 2020 він був 1710 грн. Частота замовлень 1 клієнта цього року зросла, зараз це вже 7,39 замовлень на рік, а у 2020 цифра була 6,94. 

Підвищення податків: до чого тут РРО?

Податкова консультантка Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська каже: є підприємці, котрі працюють легально, але приховують реальні обороти. Таких понад 60%, а можливо, навіть 80%. Тих, хто взагалі не оформлений — одиниці. Тож мінімальна легалізація існує. Сам собою РРО безпосередньо не веде до підвищення податків. Але бізнесменові буде складніше ховати свої обороти, можливо йому доведеться перейти з другої групи єдиного податку на третю і заплатити 5% від обороту. Податки можуть зрости, але це прямий ефект фіскалізації. Штрафи за порушення законодавчих норм — суттєві. За першого порушення підприємця оштрафують на 100% від суми чека, за повторного — на 150%.

Початок роботи з пРРО: Торгсофт відповідає на питання

Спеціалісти Торгсофт за останні тижні роботи дали тисячі консультацій по роботі підприємців з програмним РРО. Які ключі підходять для роботи з програмним РРО? Чи можна використовувати одну опцію «Програмний РРО» на кілька кас? Чи можна використовувати один ключ ФОП на різних торгових точках? На основі найпопулярніших питань ми написали статтю.


Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Торгсофт
10-01-2022 в 15:10:39

Александр, исправим

Александр
10-01-2022 в 11:54:13

Спасибо за хорошее руководство по настройке и использованию ПРРО Но нет ничего по использованию hibrid с ПРРО в програме и как его теперь настроить, Ведь в hibrid нет возможновти даже выбрать ПРРО ?

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором