• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Споживачі та ритейлери почали готуватися до сезону свят

09.10.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Нововведення при прийманні на роботу

У 2021 році було багато змін: новий ДСТУ 4163:2020, перехід на електронні трудові книжки, електронні паспорти зрівняли з паперовими. Всі ці зміни вплинули на правила приймання на роботу. 1 вересня набув чинності новий ДСТУ 4163:2020 замість старого ДСТУ 4163-2003, який діяв з 2003 року. Його повинні застосовувати і юридичні особи, і ФОПи. Докладно про нововведення Торгсофт розповів у статті

Бізнес обурений: «ми не поліція, щоб перевіряти, чи вакциновані відвідувачі»

З 23 вересня в Україні діє «жовта» карантинна зона, яка має на увазі прийняття вакцинованих відвідувачів. Бізнес реагує обуренням. У компанії Budhouse Group (ТЦ Lubava, Fabrika, Nikolsky) відзначають: обмеження не є виходом для бізнесу, оскільки, за даними, в Україні вакциновано лише 12% людей. Якщо відвідуваність ТЦ знизиться до 12% від звичайної, а орендарі змушені будуть нести ті ж самі операційні витрати, це неминуче призведе до збитків — повідомила компанія. Ресторатор Дмитро Борисов висловився з цього приводу так: «ми - кухарі, офіціанти, касири, а не поліція. У нас немає законних повноважень що-небудь перевіряти та контролювати». При цьому уточнив, що 90% персоналу мережі ресторанів вакциновані.

Нова Пошта запускає власну авіакомпанію

Нова Пошта оголосила про запуск власної авіакомпанії Supernova Airlines. Новий перевізник буде доставляти міжнародні вантажі, у компанії буде власний флот. Supernova Airlines буде виконувати рейси з міжнародних аеропортів Бориспіль та Львів. У компанії додали, що запускають авіакомпанію, щоб гарантувати клієнтам якість, швидкість та прогнозованість доставки.

Укрпошта безкоштовно доставлятиме замовлення з OLX

З 4 жовтня і до кінця 2021 року Укрпошта безкоштовно доставлятиме замовлення з платформи OLX, проте з обмеженнями. Безкоштовна доставка діятиме для всіх товарів вагою до 30 кг та найдовшою стороною до 70 см, заявили в Укрпошті. Як повідомлялося, у березні-квітні 2021-го Укрпошта та OLХ вже запускали безкоштовну доставку. За даними Укрпошти, за 1,5 міс. клієнти надіслали Укрпоштою 500 тис. відправлень з OLX.

Маркетплейси привели до збільшення відвідуваності сайтів компаній на 34%

Дослідження Enterprise Marketplace показало, що у 2020 році ритейлери на своїх маркетплейсах збільшили продажі на 81% в порівнянні з 2019-м, що більш ніж удвічі перевищує темпи загального росту електронної торгівлі — на 40%. Дослідження також показало, що маркетплейси ритейлерів привели до збільшення відвідуваності сайтів компаній на 34%. Крім продажів, пов’язаних з впровадженням сторонніх продуктів, власні маркетплейси створюють для ритейлерів «ефект ореолу» у вигляді збільшення трафіку та задоволеності клієнтів.

Google додасть нові функції для покупок

Google представив нові функції для покупок, які дозволяють користувачам знаходити товари та бренди за допомогою візуального інструменту пошуку Google Lens на базі штучного інтелекту — повідомляє The Verge. Також Google вводить нові інструменти на базі штучного інтелекту для пошуку онлайн. Це дозволить звузити пошук за допомогою тексту. Наприклад, якщо користувач зробить знімок сорочки з візерунком, щоб знайти схожу за допомогою Google Lens, можна додати команду «сорочка з цим малюнком». На мобільних спроститься пошук одягу, аксесуарів та взуття — Google почне показувати відповідні за запитом речі різних кольорів і фасонів, а також місцеві магазини, керівництва по стилю, відео. Параметри можна фільтрувати на сторінці пошукової видачі, дивитися рейтинги, відгуки та порівнювати ціни.

Підготовка до святкових розпродажів

Споживачі та ритейлери вже почали готуватися до святкового сезону, який, за прогнозами, почнеться раніше та характеризується вищою купівельною спроможністю у порівнянні з торішнім. За даними Deloitte, витрати цього року можуть вирости від 7% до 9%, а онлайн-продажу — від 11% до 15%. Своєю чергою, нове дослідження сервісу онлайн-платежів Klarna показало, що більше третини (34%) покупців очікують, що у 2021-му витратять на подарунки більше, ніж у 2020-му. Більша частина (53%) з них планують витратити у середньому на $101 і $500 більше.

Нова Пошта змінює тарифи на доставку із-за кордону

Перед початком святкових розпродажів Нова Пошта змінює тарифи на доставку із закордонних магазинів. При замовленні через NP Shopping вартість доставки буде зменшуватися при зростанні ваги відправлення. Оновлені тарифи стосуватимуться доставки з інтернет-магазинів всіх країн, представлених на платформі. Зараз це США, Китай, Туреччина, Німеччина, Польща і Британія. Доставка з американських інтернет-магазинів вагою до 1 кг обійдеться в $5 за пів кг, від 1 до 5 кг — $3,80, а посилки вагою понад 5 кг доставлятимуться за $3,6 за пів кг.

Пільговий період на друк чеків без акцизного коду

Згідно з Указом №329 діє «пільговий період» на друк чеків без акцизного коду на всіх зареєстрованих «залізних» РРО — для тих, хто продає алкоголь. Штрафів поки що не буде тільки за не зазначений у чеку акцизний код, пише Retailers. Штрих-код товару та QR-код як і раніше обов'язкові. Штрафи за недійсний чек у 2021-му: за перший чек — 10% від суми чека. За наступні — 50% від суми. Штрафи у 2022-му: за перший чек: 100% від суми, за наступні — 150%. Також власників закладів та співробітників можуть притягнути до адміністративної відповідальності за порушення закону. Перший раз — це 34-85 грн для співробітників, 85-170 грн — для посадових осіб. За повторні порушення — 85-170 грн та 170-340 грн відповідно. Як продавати алкоголь з 1 жовтня 2021 року, Торгсофт писав у статті.

Торгсофт розповів про Програмний РРО для ФОПів та юридичних осіб

З 1 січня 2022 року — всім, крім списку виключення (ФОП 1 групи; підприємці, які надають тільки послуги та їхній дохід не перевищує 220 мінімальних зарплат та ті, хто приймає оплату виключно на розрахунковий рахунок) потрібно застосовувати РРО. Торгсофт розповів, який РРО обрати, скільки це коштує та чому програмний РРО вигідніший.


Програма обліку товару | ТоргсофтFacebook Instagram YouTube Twitter Google News Google Podcast Apple Podcast SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором