• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Україна поступово переходить до «жовтої» зони

11.12.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Україна поступово переходить до «жовтої» зони

Київ та 8 областей України перевели до «жовтої» зони з 7 грудня — повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. «Червоний» рівень карантинних обмежень вирішили скасувати у Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській, Херсонській областях та Києві. Але деякі обмеження залишились. З 7 грудня почали діяти нові правила карантину у «жовтій» зоні. Кафе та ресторани не можуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має хоча б одного щеплення, ПЛР/експрес-тесту або довідки про одужання.

Продавець поскаржився — покупця оштрафували

У Львові суд оштрафував містянина на 17 тис. грн, визнавши його винним у порушенні карантину. У пресслужбі патрульної поліції розповіли, що того дня до них звернувся продавець магазину електроінструментів. Він повідомив про конфлікт з клієнтом, який не хотів вдягати захисну маску. На порушника склали адміністративний протокол за відсутність маски та документів. Це передбачено постановою уряду. За що можуть штрафувати бізнес, Торгсофт розповідав у статті.

Реорганізація спрощеної системи оподаткування

У Раді зареєстровано законопроєкт № 6348, що передбачає обмеження діяльності ФОП та реорганізацію спрощеної системи оподаткування. Він передбачає такі зміни:

  • На І та ІІ групі платників єдиного податку не зможуть перебувати суб'єкти, що займаються виробництвом товарів, високоприбутковою діяльністю. Таким чином, до І групи ФОП зможуть належати підприємці, які займаються виключно роздрібним продажем товарів з торговельних місць на ринках, або ведуть діяльність з надання таких побутових послуг населенню (при цьому зарплати штату таких ФОП не можуть перевищувати 165 мінімальних зарплат на рік).
  • До ІІ групи ФОП зможуть належати підприємці, штат яких отримує менш ніж 834 мінімалок на рік і не перевищує 10 співробітників. Їм дозволено надавати побутові послуги, а також ті, що включають роздрібний продаж та/або проводити діяльність у сфері народних художніх промислів (без серійного виготовлення).
  • Передбачено збільшення порога доходу платників ІІІ групи, чий штат перевищує 10 працівників, до 3000 мінімалок; органи місцевого самоврядування отримають право самостійно встановлювати ставки єдиного податку для ІІІ групи ФОП у визначених законом рамках.
  • Передбачено обов’язкове ведення обліку доходів та витрат підприємства у спеціальному електронному кабінеті та подання звітності контрольному органу; передбачена обов’язкова наявність РРО для юросіб та інших підприємців ІІІ групи.

Обмеження використання пластикових пакетів не стосується ринків

Обмеження використання пластикових пакетів, яке ввели з 10 грудня, буде поширюватися тільки на магазини та супермаркети та не буде стосуватися ринків — повідомляє пресслужба ЄБА. В Асоціації також кажуть, що зараз бізнес не розуміє, яким чином здійснювати продаж таких пакетів, за якою вартістю і як здійснювати облік і звітність.Нагадаємо, що 10 грудня 2021 року набув чинності Закон № 1489 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території Україні». Даний закон забороняє безоплатне розповсюдження обігу надтонких, тонких та оксорозкладних пластикових пакетів. Докладніше про це Торгсофт розповів у статті.

Чи можна не оплачувати електронні лікарняні?

Із запровадженням електронних лікарняних перед роботодавцями постало питання: чи можна не оплачувати е-лікарняний? Якщо коротко, то так, можна не оплачувати е-лікарняний, головне перестрахуватися. Торгсофт розповідає, як це зробити.

Нова Пошта доставлятиме товари з Італії

Нова Пошта доставлятиме товари з італійських онлайн-магазинів. У компанії зазначили: шопінг в Італії значно дешевший, ніж у багатьох країнах Європи. Для покупок із цієї країни діятиме тариф, за яким вартість відправлення зменшується зі зростанням ваги посилки.

Ялинки мають обов'язково маркуватися штрих-кодом

З 15 по 31 грудня почнуть працювати офіційні новорічні ярмарки. Планується, що у столиці відкриється близько 187 локацій, де будуть продаватися новорічні красуні, а ціна залежатиме від розмірів деревця. Ялинка/сосна (1 метр) — 150-200 грн, до 1,5 метра — 300 грн, до 2 метрів — 400 грн; Смерека (1 метр) — 300-400 грн, смерека (до 1,5 метра) — 400-500 грн. Зазначається, що всі без винятку ялинки мають обов'язково маркуватися пластиковою биркою зі штрих-кодом.

Ринок секонд-хенду у період з 2017 до 2021 року зріс на 65%

За даними компанії Bain, очікується, що цього року ринок секонд-хенду досягне 33 млрд євро ($37,2 млрд) після зростання на 65% у період з 2017 до 2021 року. Для порівняння: продажі нових предметів розкоші зросли на 12%. Раніше французький конгломерат Kering придбав 5% акцій Vestiaire Collective, провідної платформи з продажу вживаного одягу та сумок. Бренд Kering Gucci минулого року також уклав партнерство з американською платформою перепродажу.

Середній показник витрат у супермаркетах на місяць становить 7000 грн на сім'ю

Бюро маркетингових технологій провело дослідження серед клієнтів супермаркетів у місті Бровари Київської області. Згідно з ним, середній показник витрат у супермаркетах на місяць становить 7000 грн на сім'ю та 2500 грн на особу. За даними дослідження, молодь відвідує магазин кожного дня, а старші люди декілька разів на тиждень. У відсотковому відношенні частота покупки серед всіх респондентів має такий розподіл: 59% — купують щоденно, 38% — декілька разів на тиждень, 3% — раз на тиждень або рідше. ТОП-3 вимог, які покупці висувають до супермаркетів: ціна, асортимент, свіжість товарів. Також учасники дослідження назвали такі бажані характеристики, як достатність простору, відсутність скупчень людей, наявність туалету та ненав’язлива привітність персоналу. Найбільш неприйнятне для споживачів у супермаркеті: великі черги на касах — 34%, прострочений товар — 33%, неприємні запахи — 32%. Частка респондентів, які за акціями купують «про запас», є більшою серед тих, хто має дохід вище середнього. Акції та знижки приваблюють забезпечених покупців. Проте вони мають відбуватися «тут і зараз» й не бути надто складними. Аналогічне ставлення простежується і до програм лояльності, вони мають бути зрозумілими.

Торгсофт розповів про торгівлю алкогольними коктейлями

У підприємців, які торгують алкогольними напоями, завжди виникають питання з приводу продажу алкогольних коктейлів. Через те, що цей вид напою складається з кількох компонентів, багатьом не зрозуміло, як їх правильно продавати, чи потрібно затверджувати склад, як проводити продаж через РРО? Відповіді на ці питання Торгсофт дав у статті.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором