• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Чому бізнес не витримає новий локдаун? Ідентифікація онлайн-магазинів. Як звільнити недобросовісних працівників?

12.09.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

42% підприємців вважають, що бізнес не готовий до чергового локдауну

За даними OLX, 4 з 10 підприємців в онлайн вважають, що їхній бізнес не готовий до нових карантинних обмежень. Компанія провела опитування серед понад 2 000 підприємців. Згідно з даними, 29% респондентів, що надають послуги, не відчули впливу пандемії; 22% замовляють продукцію в Україні та стверджують, що швидкість постачання не змінилася. Більш тривалим очікування товарів в межах країни було лише для кожного 10-го власника бізнесу; 16% підприємців, які замовляють товари з-за кордону, зазначили, що постачі стали займати більше часу, для 3% - стали неможливими; 42% підприємців вважають, що їхній бізнес не готовий до чергового локдауну, у той час, як інші продовжують шукати правильні рішення. Серед них: активне ведення онлайн-магазину, збільшення товарних запасів, інвестиції у рекламні послуги.

Закон про введення ідентифікації онлайн-магазинів

Мінекономіки України 8 вересня 2021 року опублікувало дані по двом проєктам закону, які введуть ідентифікацію онлайн-магазинів. Перший — це нова редакція «Закону про захист прав споживачів», другий - вносить зміни до «Закону про електронну комерцію» - повідомляє Мінекономіки. Проєкт «Про захист прав споживачів» (у новій редакції) містить норми, якими передбачено, що підприємці, які здійснюють електронні продажі, обов’язково повинні будуть розміщувати інформацію про себе, як суб’єкта господарювання та перелік інформації про продукцію. Правило також стосуватиметься маркетплейсів та прайс-агрегаторів. Також встановлюється відповідальність для інтернет-магазинів, які не нададуть цю інформацію. Паралельно з цим Мінекономіки та Мінцифри працюють над створенням платформи «Е-споживач» для продавців, які здійснюють господарську діяльність в інтернет-магазинах.

Фіскальний реєстратор Datecs FP-101 треба оновлювати тим, хто продає алкоголь

Раніше ми писали про нові вимоги фіскальної служби й про те, що останнє оновлення змусило підприємців перепрошивати фіскальні апарати. Але вже з 1 жовтня нововведення торкнеться підприємців, які продають алкоголь, і призведе до того, що фіскальний реєстратор Datecs FP-101 може стати непридатним для торгівлі. Що робити? Переходити на програмний РРО!

Підвищення акцизів на електронні сигарети сягнуло 320%

В Україні цьогоріч підвищення акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання сягнуло 320%. Жодна з європейських країн не підвищувала за раз податки на такий рекордний відсоток. Хоча електронні сигарети не належать до тютюнових виробів, але з 1 січня 2021 року потрібно отримувати ліцензію для їх продажу. Як отримати ліцензію на продаж алкоголю чи цигарок, читайте у статті Торгсофт.

Акцизний податок на сигарети росте, а акцизні надходження падають

У 2021 році Україна зіткнулася з парадоксальною ситуацією: акцизний податок на сигарети продовжив своє щорічне зростання на 20%, а відповідні акцизні надходження державного бюджету не те що не збільшилися взагалі, а й впали аж на 7,1%. Очевидно, що така невтішна динаміка зумовлена у першу чергу стрімким зростанням рівня незаконної торгівлі тютюновими виробами. Дані Kantar TNS свідчать про те, що частка нелегального ринку цієї продукції збільшилася з 1,1% у 2016-му до 12,8% у лютому 2021-го. За умови, якщо остання з наведених цифр залишиться незмінною, то за рік лише втрати непрямих податків (акциз та ПДВ) сягнуть майже 12 млрд грн.

За що співробітники несуть матеріальну відповідальність?

Деякі роботодавці намагаються мінімізувати свої втрати коштом співробітників і підписують з ними договори про матеріальну відповідальність. Однак, такі договори не завжди мають юридичну силу і стягувати гроші за заподіяну шкоду з зарплати співробітників не можна. В яких випадках підписання договору про матеріальну відповідальність буде вважатися законним і коли можна вимагати відшкодування читайте в новій статті від Торгсофт.

Кількість затримань недобросовісних співробітників в США знизилася

Згідно з дослідженням Національної федерації ритейлу США, кількість затримань недобросовісних співробітників знизилася в порівнянні з минулим роком і середнім 5-річним показником. Та попри зниження цих дій, кожна справа про нечесних співробітників обходиться ритейлерам дорожче, ніж в останні роки – майже $1551. Ціна шкоди, завданої одним працівником, також зросла. 50% респондентів повідомили про середній збиток не менш ніж в $1000 у порівнянні з 29% у 2019 році. Ймовірно, кількість справ зменшується завдяки масовій автоматизації бізнесу, яка посилює контроль ритейлерів.

Торгсофт розповів, якою повинна бути назва товару в чеку РРО та що робити якщо РРО зареєстрували завчасно

При програмуванні РРО в найменування товару необхідно вносити вид товару і його назву. Якщо вказати тільки назву, наприклад «Ромашка», буде недостатньо, оскільки цієї інформації не вистачає для визначення споживчої ознаки товару. Так само неможливо ідентифікувати товар, якщо в найменуванні буде вказано тільки вид товару, наприклад «Цукерки», оскільки в дану категорію входить багато різного товару. Тож має бути вказано: «Цукерки Ромашка». Як потрібно писати назву товару, чи можна її скорочувати, чи повинна назва товару в чеку збігатися з назвою товару у видатковій накладній, Торгсофт розбирає у статті. У іншій статті Торгсофт розглядає ситуацію, коли ФОП або юрособа купують та реєструють РРО заздалегідь: що робити з РРО в таких випадках? Чи потрібно відкривати та закривати зміни й робити в кінці дня Z-звіт? Чи потрібно амортизувати РРО та подавати форму 20-ОПП?

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором