• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Українці активніше купляють онлайн, Rozetka вийшла на ринок Узбекистану

14.11.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Законопроєкт щодо підтримки бізнесу під час карантину

В Україні вже 16 областей перейшли до «червоної зони». Тому Міністерство економіки розробляє законопроєкт щодо підтримки бізнесу в таких регіонах — повідомляють в Офісі Президента. Законопроєкт буде готовий найближчим часом.

Продажі в карантин впали на 80%

За період роботи під час карантину ТЦ демонструють падіння відвідуваності приблизно на 50% — розповів Голова правління Асоціації Ритейлерів України Андрій Жук. За його словами, в деяких магазинах продажі впали на 80%. Він наголосив, що обмеження вплинуть на розмір податків. Про падіння відвідуваності розповів і заступник гендиректора «Епіцентр» Володимир Гончаров. У Епіцентрі падіння трафіку — 31%. Голова правління Ради ТЦ Максим Гаврюшин зазначив, що ті ТЦ, які працювали у «червоній» зоні 2-3 тижні, показують зниження відвідуваності на 30-50% у різних регіонах.

Продажі нелегальних тютюнових виробів зросли до історичного максимуму

Частка нелегальних тютюнових виробів зросла до історичного максимуму 18,1%. Про це йдеться у заяві чотирьох міжнародних виробників тютюнової продукції з посиланням на попередні дані Kantar станом на серпень 2021 року. За рік цей показник досяг майже 300% зростання за 12 міс. Це понад 14,4 мільярда гривень втраченого доходу бюджету України, — заявив представник однієї з компаній. На думку виробників, одна з головних причин різкого зростання нелегального ринку — у надмірному фіскальному регулюванні галузі.

Україна пройшла пік зростання споживчих цін

Держстат повідомляє, що інфляція на споживчому ринку в жовтні 2021 року у порівнянні з вереснем 2021-го становила 0,9%, з початку року — 8,5%. У жовтні проти вересня серед усіх категорій найбільше подорожчали овочі — на 10,6%. Загалом харчові продукти подорожчали на 1,1%, а олія, цукор та фрукти продовжили падати у ціні. У вересні алкоголь та тютюн подорожчали на 0,6%, одяг та взуття — на 1,2%, а охорона здоров’я — на 1%. Втім, у НБУ стверджують, що Україна вже пройшла пік зростання споживчих цін. У сповільненні споживчих цін є кілька причин: зміцнення гривні; надходження на ринки нового врожаю та вичерпання ефектів низької бази порівняння.

Rozetka вийшла на ринок Узбекистану й розвивається там швидше, ніж заплановано

Найбільший український маркетплейс Rozetka вийшов на ринок Узбекистану — у цій країні запрацював сайт Rozetka_uz. Поки точка видачі відкрита тільки в Ташкенті, є місцевий офіс. На сайті зараз тільки техніка, але скоро будуть всі товари, як в Україні. У Rozetka заявили, що розвиваються в Узбекистані швидше, ніж планували. Наступного року планують запуск маркетплейсу та вихід до регіонів. Повідомляється, що Rozetka працює над проєктом кросборду: мільйони товарів з України стануть доступними для Узбекистану, а товари з Узбекистану імпортуватимуться до України.

Нова Пошта встановлює поштомати у під'їздах

Нова Пошта у містах-мільйонниках почала встановлювати поштомати у під'їздах будинків - повідомили у пресслужбі компанії. Мешканці можуть замовити встановлення поштомату, для цього потрібно заповнити на сайті анкету та вказати адресу установки. Поштомат можна встановити як у нових, так і у старих будинках.Є кілька моделей на 10, 16, 24, 36 та 48 осередків. Якщо інфраструктура будівлі не пристосована до встановлення пошти всередині, її можна поставити біля будинку.

Лише 13% доходів українців — від бізнесу

Результати опитування «Рейтинг» показують, що половина опитаних українців (55%) мають основне джерело доходу — зарплату, 30% — пенсію, 6% — соціальні виплати й лише 13% — від бізнесу. Свій поточний рівень доходу більшість оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%). Як середній — 31%. Лише 8% оцінили свій дохід вище середнього чи як високий. Чверть респондентів зазначили, що їх задовольнив би щомісячний дохід до 10 тис. грн. 22% відповіли, що потребують дохід понад 30 тисяч на місяць. Решта озвучили проміжні суми. Найнижчі запити у старших жінок — з них більшість влаштувала б сума до 10 тисяч. Найвищі запити до заробітку у чоловіків середнього й молодшого віку, а також мешканців столиці.

Українці почали активніше купувати онлайн

За даними OLX, напередодні Всесвітнього дня шопінгу українці почали активніше купувати онлайн — на 12% більше, ніж у вересні. Найбільше шукають сезонний одяг та взуття, ноутбуки, iPhone 11, кухні та мотоцикли. Частіше замовляють дитячий одяг та іграшки. У середньому українці витрачають по 700 грн на одну покупку в інтернеті. Протягом жовтня лише на OLX українці замовили понад 401 000 товарів у 7 категоріях: дитячий світ, мода та стиль, транспорт, будинок та сад, запчастини для транспорту, електроніка, хобі, відпочинок та спорт.

Які товари українці шукають в інтернеті?

Напередодні Всесвітнього дня шопінгу аналітики також зафіксували сплеск пошукових запитів українців. Список бажаних покупок онлайн: куртка – 286 000 запитів; черевики – 217 000; пуховик – 171 000; кросівки – 150 000; диван – 134 000; кухня – 101 000; сукня - 98 000; ноутбук - 95 000; мотоцикл – 93 000; пальто - 91 000. Найчастіше шукають речі бренду Nike та Zara, за кількістю запитів — пуховики, черевики та телефони iPhone 11.

Торгсофт відповідає на популярні питання щодо програмного РРО

Останнім часом податківці не скупляться на податкові консультації та активно відповідають на питання пов'язані із пРРО. Торгсофт зібрав відповіді на поширені питання у статті.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором