• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

РРО у смартфоні, дистанційна робота та документи на товар

17.10.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

В Україні до «червоної карантинної зони» перейшов перший регіон

Перший регіон України — Херсонщина — перейшов до «червоної карантинної зони». За даними МОЗ, у червоній зоні забороняється: робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос, робота ТЦ й інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо. Робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів та фітнес-центрів, проведення масових заходів, робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеознімання.

Пасажири та водії міжрегіональних перевезень повинні мати щеплення або негативний тест

З 21 жовтня всі пасажири та водії міжрегіональних перевезень у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епідемічної небезпеки повинні мати негативний тест на ковід або щеплення — повідомляє пресслужба МОЗ. Перевізники нестимуть відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів. Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів, але поки не будуть застосовуватися до міських та внутрішньообласних перевезень.

Законодавці дали визначення надомної та дистанційної роботи

Через карантин та перехід багатьох компаній на віддалений режим роботи, були внесені зміни в КЗпП. Законодавці в ст. 60-1 і 60-2 дали визначення надомної та дистанційної роботи й прописали особливості ведення таких відносин. Торгсофт докладно розповів про це у статті.

При МВС з'явився Офіс захисту бізнесу

При Міністерстві внутрішніх справ з'явився Офіс захисту бізнесу — повідомив перший заступник міністра Внутрішніх Справ Євген Єнін. Міністр визначив як пріоритет: захист бізнесу від неринкових методів конкуренції та зловживань з боку правоохоронних органів; створення сприятливих умов для заходу іноземних інвестицій в Україну. «Про що, наприклад, йде мова? Дуже часто ми стикаємося з базовими порушеннями прав людини в рамках кримінального провадження. Дуже часто ми, наприклад, бачимо, що населення мало довіряє тому поліціянту, з яким стикається. Саме тому ми впроваджуємо нові елементи», — додав він.

Особливості правил нового закону про захист прав споживачів для інтернет-магазинів та маркетплейсів

6 жовтня 2021 року в парламенті зареєстрували новий проєкт закону про захист прав споживачів. У цій редакції з'явилася окрема стаття, присвячена правилам для інтернет-магазинів, прайс-агрегаторів та маркетплейсів. Інтернет-магазин повинен надати доступ покупця до договору, який повинен знаходитися на сайті магазина в доступному місці. Це потрібно, щоб покупець міг прочитати умови договору до того, як оформити замовлення на покупку товару. Торгові інтернет-майданчики також повинні публікувати на своїх сайтах інформацію про себе, достатню для ідентифікації. В новому проєкті закону є правила для товарів «з цифровим вмістом». Судячи з визначень із законопроєкту, це стосується, в тому числі продажу софту. Компаніям, що торгують в інтернеті, пропонують добровільно подавати декларації про намір вести електронну торгівлю. У деклараціях, зокрема, повинна міститися інформація, достатня для ідентифікації компанії. Реєстр таких декларацій буде відкритим, його буде вести контрольний орган у сфері захисту прав споживачів.

Укрпошта підвищить тарифи на 15%

З 1 грудня цього року Укрпошта підвищить тарифи на низку послуг на 15% — йдеться в рішенні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Тариф на бандероль (пріоритетні, масою до 250 г) збільшать з 19,50 грн до 22,50 грн. При цьому вартість посилки без оголошеної цінності масою до 10 кг в межах України залишиться на рівні 30 грн, за 1 кг — 5 грн.

56% покупців у США планують купувати онлайн під час Чорної п'ятниці

Дослідження Klarna показало: 40% респондентів у США планують почати святкові покупки у цьому році раніше; 56% покупців планують продовжувати купувати онлайн під час Чорної п'ятниці; 62% респондентів планують здійснювати покупки у гіпермаркетах під час сезону свят. За ними слідують універмаги (37%) та ТЦ (34%). Як підготувати магазин до Чорної п'ятниці, Торгсофт писав у статті.

Зміна юридичної адреси

Юрособи, як і ФОП можуть міняти свою адресу, і якщо ФОП потрібно вносити зміни в реєстраційні документи у зв'язку зі зміною прописки, то у юросіб причини зміни місцеперебування інші. Та незалежно від причин, вносити зміни в реєстраційні документи потрібно всім. Як оновити дані юрособи, читайте у статті Торгсофт. Також ми розповіли, куди платити податки та здавати звіти при зміні юридичної адреси.

Первинні документи про походження товару

До Торгсофт часто надходять запитання про те, які документи на товар повинні бути у ФОП і що робити, якщо товар є, а документів немає. Ми докладно відповіли на ці питання у статті.

Торгсофт розповів про РРО у смартфоні

Програмний РРО в смартфоні — це зручно, кажуть користувачі Торгсофт. Це забезпечує мобільність продажів. Що можна робити за допомогою РРО в смартфоні, як його використовувати та що для цього потрібно, Торгсофт розповів на сайті.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором