• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Нові карантинні правила в Україні, облік рекламних послуг Google

19.09.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Нові карантинні правила в Україні

Кабмін оновив правила карантину в Україні — повідомляє МОЗ. Українці зможуть отримати «жовті» та «зелені» covid-сертифікати. Вони підтверджуватимуть вакцинацію, наявність негативного ПЛР-тесту (діє 72 години) та одужання від covid-19. «Жовтий» сертифікат будуть видавати після першого щеплення, «зелений» — після повного курсу вакцинації. Сертифікати матимуть кольорові позначки у цифровому форматі в застосунку «Дія». Нові карантинні обмеження не поширюватимуться людей, що мають «зелені» або «жовті» COVID-сертифікати. Привілеї для закладів діють у «жовтій» зоні, якщо 80% персоналу та відвідувачів мають «жовтий» або «зелений» сертифікати. Такі правила діють для: масових заходів; кінотеатрів; театрів, музеїв та інших культурних закладів; спортзалів та басейнів. Привілеї у «червоній» зоні діють, якщо весь персонал та відвідувачі закладу мають «зелений» сертифікат. Вони поширюються на: масові заходи, зокрема релігійні; кінотеатри, театри, культурні заклади; розважальні заклади; ТЦ; заклади громадського харчування; ринки; спортзали; басейни. Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником закладу.

Новий стандарт оформлення документів ДСТУ 4163:2020

З 1 вересня 2021 року набрав чинності новий стандарт оформлення документів ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно — розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів». Вимоги даного стандарту поширюються на юридичних осіб та ФОП, та вносять зміни до наступних видів документів: організаційних (положення, статути, штатний розпис тощо);розпорядчих (накази, постанови тощо); інформаційно-аналітичних (акти, службові записки, довідки тощо). Окрім цього, норми ДСТУ поширюються не тільки на паперові документи, а й на електронні. Що змінилося? Торгсофт розповідає у статті.

В Україні можуть заборонити одноразовий посуд

В Україні хочуть заборонити одноразовий посуд, а саме його виробництво та ввезення на територію країни. Про це повідомив голова Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський у Facebook. Відповідно до створеного законопроєкту, в Україні можуть заборонити пластикові: соломинки; столові прилади; посуд; палички для тримання повітряних куль; гігієнічні ватні палички; кришки від місткостей для напоїв; місткості для їжі та напоїв зі вспіненого пінополістиролу; вироби з оксо-біорозкладного пластику. За словами міністра, перераховану продукцію можна замінити аналогами. Також пропонується ввести маркування для виробів, що містять пластик, які поки не потрапляють під заборону: вологі серветки, засоби особистої жіночої гігієни, підгузки, тютюнові вироби з фільтрами, — додав Абрамовський. Закон планують зареєструвати у Верховній раді до кінця жовтня. У разі його прийняття, заборони набудуть чинності через рік.

Верховна Рада пропонує прибрати кілька податків

У фінансовому комітеті Верховної Ради розглядають правки до законопроєкту 5600. У документі депутати пропонують прибрати кілька податків - повідомив заступник голови комітету Ярослав Железняк у Facebook. Законопроєкт вже пройшов перше читання й наразі опрацьовується у профільному комітеті. Хочуть прибрати оподаткування доходу від продажу сільгосп продукції, яка вирощена фермерами на ділянках площею понад 0,5 га. Це стосується тих, хто продає власноруч вирощені овочі-фрукти на ринках. Замість цього введено оподаткування при продажі продукції на суму від 12 мінімальних зарплат у рік (зараз 72 тис. грн). Також нардепи пропонують прибрати збільшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних понад 180 днів. Хочуть виключити положення про встановлення додаткових вимог до права на бюджетне відшкодування (вартість перероблення не менше, як 8% ціни продажу товару). Також планують уточнити право стягувати податковий борг ДПС без звернення до суду по всьому податковому боргу, який виник за самостійним декларуванням платника податків.

Логістичні компанії не готові до нововведень

Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до законопроєктів №4278 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» та №4279 «Про внесення змін до Митного кодексу», через які отримувати посилки з-за кордону без ідентифікаційного коду чи паспорту населення не зможе. Мета – підвищення ефективності боротьби з контрабандою в країні. У пресслужбі Укрпошти на це відповіли, що нововведення можуть спричинити певною мірою колапс, а постраждають, перш за все, клієнти – українці, які замовляють на міжнародних онлайн-майданчиках товари. Юрій Беневитський, СЕО Нової Пошти, зауважив, що наразі жодна логістична компанія в Україні не готова ні до збору, ні до верифікації таких даних, адже це технічно неможливо, на його думку.

Нові ціни на алкоголь

Мінекономіки України планує змінити мінімальні роздрібні ціни на алкоголь і вже розробило проєкт постанови про затвердження нових цін - повідомляється у пресцентрі Міністерства. Причиною зміни алгоритму розрахунку цін стало подорожчання сировини та матеріалів, використовуваних в галузі. Очікується, що завдяки прийняттю нового документа, ринок може детінізуватися, а легальні виробники алкоголю підвищать вартість продукції до економічно обґрунтованого рівня. Заступник міністра економіки Сергій Теленик зазначив, що враховується вплив усіх ключових індикаторів, зокрема, питома вага обсягів виробника на ринку.

Українці повертаються до офісів

З початком осені українці повернулися до офісів та активніше шукають роботу - показує дослідження Центру економічної стратегії. Відзначається, що з відновленням ділової активності відвідування офісів зросло на чверть, а більше бронювання показує, що перельоти поступово повертаються в ділове життя. Заклади торгівлі та розваг за минулий тиждень стали відвідувати частіше на 4%, продуктові магазини та аптеки — на 5%. Відвідування робочих місць зросло (+26% за тиждень) і зрівнялося з цим періодом минулого року. Разом з тим воно все ще істотно нижче допандемічного рівня лютого 2020 року — йдеться в повідомленні. Кількість відкритих вакансій за минулий тиждень значно зросла (+32%) і є найбільшою з початку року. Після відпочинку активізувалися й здобувачі роботи — зараз їх на 7% більше, ніж було рік тому. Зокрема, за тиждень кількість шукачів роботи зросла на 20%.

В Україні працює майже 2 млн підприємців

Половина грошей ФОПів зосереджена в Приватбанку — пише Мінфін. Підприємці тримають на рахунках в Приваті понад 28 млрд грн, тоді як загальний портфель коштів ФОПів в банках на 1 липня поточного року становив 55,9 млрд грн. З початку 2020 року портфель коштів ФОП виріс майже вдвічі — з 32,4 до 55,9 млрд грн. Дві третини коштів ФОП (тобто 67%) номіновані в національній валюті. В Україні працюють майже 2 млн підприємців. Як відомо, частина ФОПів має право працювати без відкриття банківського рахунку.

Instagram запустив функцію пошуку закладів на карті

Instagram запустив нову функцію пошуку ресторанів, супермаркетів та інших закладів на карті, але поки у тестовому режимі й лише в Австралії та Новій Зеландії - пише Lifehacker Australia. В Instagram підкреслили, що впровадження пошуку направлено на підтримку малого бізнесу. На карті з'являться популярні локації, які відмічають користувачі. Згідно з даними Lifehacker Australia, Instagram планує поширити нову функцію серед користувачів й в інших частинах світу, однак, дати поки не називають.

Торгсофт розповів про облік рекламних послуг від Google, Facebook та YouTube

Якщо ви оплачуєте Google рекламу, то швидше за все, у вас укладений договір з ТОВ «Гугл» - це звичайна юрособа зареєстрована в Україні. У такому випадку витрати на рекламу потрібно враховувати так само як і інші витрати пов'язані з придбанням послуг у резидента. Докладно про це Торгсофт розповів у статті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором