• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт розповів про початок роботи з пРРО та облік товарних запасів

21.11.2021
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Облік товарних запасів у ФОП з 26 листопада

З 26 листопада деяким ФОП доведеться обов'язково вести облік товарних запасів: платникам ПДВ; тим, хто продає технічно складні побутові товари, ліки та медичні товари; ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів та каміння. Як вести облік товарних запасів, Торгсофт розповів у статті.

На що скаржився бізнес останнім часом?

У третьому кварталі 2021 року підприємці направили до Ради бізнес-омбудсмена 638 скарг — це найбільша кількість за останні три роки, що на 20% більше проти другого кварталу 2021-го та на 45% більше проти третього кварталу 2020-го. На першому місці — податкові питання (65%). Найчастіше бізнес скаржиться на невиконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних, зупинення реєстрації податкових накладних та зростання кількості податкових перевірок. На другому — скарги на дії правоохоронних органів (15%). Більшість скарг стосувалася процесуальних порушень та бездіяльності правоохоронців. Дії державних регуляторів — на третій позиції (6%). Суттєво зросла кількість скарг на Мінсоцполітики та Мінекономіки. На четвертому місці — дії місцевих органів влади (4%).

Як захистити себе під час перевірок?

Левова частина порушень контрольних органів виникає через незнання підприємцями своїх прав під час перевірок. Наприклад, перед їх початком державні контролери мають вручити керівнику підприємства наказ чи направлення на перевірку. «Часто ці документи вручаються будь-якому працівнику компанії, аби швидше почати перевірку без адвоката. Так контролери можуть легше отримати пояснення та документи», — наголошує юристка LCF Анастасія Діденко. Також представники контрольних органів часто запитують інформацію, яка не була передбачена документами на проведення перевірки. Юристи рекомендують документувати такі випадки шляхом проведення аудіо- та відеозаписів, щоби потім мати право оскаржити результати в суді.

25 листопада в Україні має запрацювати Бюро економічної безпеки

З 10 грудня 2020 року перевірки відновили майже всі контрольні органи. Правда, на візити Державної податкової служби скасування мораторію не поширили, тож вони досі заборонені, щонайменше — для малого бізнесу. Не в останню чергу негативний імідж перевірок бізнесу сформувався через дії податкової міліції, СБУ та поліції. Їхні візити часто закінчуються блокуванням роботи компаній, конфіскацією чи крадіжкою майна. Підприємці не втомлюються скаржитися на винних до Ради бізнес-омбудсмена. Невдовзі силові перевірки бізнесу можуть залишитися лише спогадом. 25 листопада в Україні має запрацювати новий державний орган — Бюро економічної безпеки. Це відомство замінить усі силові органи, які займаються перевірками бізнесу. Перш за все — податкову міліцію.

Українці скуповують коштовності

Попри економічні негаразди та пандемію, українці завзято скуповують коштовності — за підсумками року продаж ювелірних виробів зросте на 10−15 %, пише НВ. Тетяна Кондратюк, засновниця ювелірного дому Oberig, констатує: «Нам вдається щорік зростати на 15%, це тенденція останніх 5 років». Сумарно українці придбають цього року ювелірної продукції на $ 1,2 млрд. Для прикладу, в сусідній Польщі споживачі витрачають на прикраси менше — близько $ 730 млн на рік.

Скільки ритейлери готові платити тимчасовим співробітникам?

Наближається період розпродажів та свят, частина ритейлерів, передчуваючи наплив покупців, вже розпочали набір персоналу на сезонну роботу. Наприклад, у США онлайн-гігант Amazon планував найняти до 150 тисяч сезонних співробітників. У листопаді, у порівнянні з жовтнем, кількість вакансій, що пропонують тимчасову роботу в Україні, збільшилася на 5% та становила 14% усіх актуальних вакансій у сфері роздрібної торгівлі. Найчастіше шукають: підсобних робітників (12% пропозицій), фасувальників на склад (12%), касирів-продавців (9%), вантажників (9%). Середня компенсація таких вакансій за місяць – 13 000 грн. Більше третини роботодавців готові платити тимчасовим співробітникам від 7 600 грн. Ще чверть пропонують від 12600 до 17700 грн. На оклад до 22 700 грн можуть розраховувати 20% кандидатів, які шукають сезонну роботу у сфері роздрібної торгівлі.

В середньому покупець готовий витратити на розпродажу Black Friday 3700 грн

Більшість покупців вірять у знижки на розпродажах «Чорної п’ятниці», але 27% вважають, що продавці спочатку підвищують ціни, а потім їх знижуть. Такі результати опитування оприлюднили на сайті picodi. Про бажання взяти участь у розпродажах цього року зголосилися 66% опитаних. 4% не планують нічого купувати, 30% ще не вирішили. Головний фактор, що схиляє на користь покупок — знижка на бажаний товар (46%). Вища знижка могла б стати мотивацією для 31% опитаних, а додатковий кешбек — для 19%. Серед тих, хто планує взяти участь у розпродажах «Чорної п’ятниці» серед бажаних покупок на першому місці знаходяться одяг і взуття (50%), на другому – електроніка та побутова техніка (38%), а на третій позиції – косметика і парфумерія (25%). Середньостатистичний покупець готовий витратити на розпродажу Black Friday 3700 грн, а у 2020-му році ця сума становила 3800 грн.

Збір, обробка та зберігання персональних даних клієнтів магазину

Багато хто з продавців збирає дані клієнтів та працює з клієнтською базою. Але не всі знають, що за розповсюдження персональних даних є кримінальна відповідальність. За їхнє незаконне збирання, зберігання, використання чи розповсюдження загрожує штраф до 17 000 гривень або виправні роботи, арешт чи позбавлення волі. Про збір, обробку та зберігання персональних даних клієнтів магазину Торгсофт докладно розповідає в статті.

Торгсофт розповів про початок роботи з програмним РРО

Торгсофт розповів, як почати роботу з програмним РРО, як відкрити та закрити зміну, чи потрібно друкувати X-звіт при роботі з пРРО, про повернення фіскального товару та друк чека.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором