• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Україна покинула «червону» зону, ціни на газ загрожують виробництву

03.01.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

З 1 січня змінились рахунки для розрахунків з бюджетом

З 1 січня 2022 року в Україні змінюються рахунки для розрахунків з бюджетом, повідомив Telegram-канал «Твой бухгалтер». Нові рахунки можна подивитись: в розділі «Бюджетні рахунки» на сайті ДПС, в розділі «Стан розрахунків з бюджетом» в податковому кабінеті, на сайті «Таксер».
Коди бюджетної класифікації уплати податків для ФОПів: 18050400 – Єдиний податок ФОП; 11010500 – ПДФО за результатами декларування (загальна); 11011001 – Військовий збір за результатами декларування (загальна).

З 1 січня майже усі підприємці мають використовувати РРО

В Україні з 1 січня більшість підприємців зобов'язані працювати з касовими апаратами. РРО стали обов'язковими майже для всіх ФОП 2-4 груп. Та наявність РРО не гарантує, що підприємця не буде оштрафовано. Штрафи передбачені за не використання касового апарату при розрахунках. Касові апарати потрібно буде не тільки встановити, а й користуватися ними під час усіх торгових операцій. Якщо ж підприємець користуватиметься РРО не в кожному випадку або зараховуватиме через реєстратор не всю суму покупки, то він може поплатитися за це штрафом. Обійтися без проходження грошей через РРО зможуть підприємці, які здійснюють усі угоди шляхом банківських переказів. Решті обов'язково слід користуватися касовими апаратами. На сайті Торгсофт ви зможете знайти безліч матеріалів з приводу РРО та пРРО.

На території села підприємцям застосовувати РРО не обов'язково

23 грудня Кабмін ухвалив рішення про те, що підприємці платники єдиного податку, що провадять роздрібну торгівлю на території села мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/пРРО, але з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, крім випадків:
роздрібної торгівлі в торговельних об'єктах, в яких здійснюється також торгівля підакцизними товарами; дистанційної торгівлі, зокрема, торгівлі через інтернет. Також сільрада має право самостійно вирішити, що на території села або ОТГ використання РРО/пРРО є обов'язковим. Питання щодо РРО – найактуальніше для українських підприємців сьогодні. Торгсофт розповів, як розпочати роботу з пРРО самостійно та безплатно. Про зв'язок пРРО з підприємством та роботу з касирами.

Ціни на газ ростуть та загрожують виробництву

Українці можуть залишитися без основних продуктів: ціни на газ вдарили по виробниках. Виконавчий директор Спілки птахівників України Сергій Карпенко заявив, що представники птахівницького бізнесу в даних умовах будуть скорочувати або зупиняти виробництво. Президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк заявив, що на сьогодні вже є кондитерські компанії, які зупиняють своє виробництво принаймні на наступний місяць в очікуванні кращої ціни на газ. Він додав, що вже пів року кондитерська галузь має збитковий експорт. Підняття цін на кондитерку призвело до збільшення імпорту солодощів на 25-30% за цей рік. Президент «Української аграрної конфедерації» Леонід Козаченко вважає, що виходом із ситуації є надання виробникам допомоги у вигляді дотацій, зниження ставки ПДВ і цільової субсидії. У виробників молочної продукції криза. Підприємства попередили про зупинку виробництва через ціни на газ – каже голова Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський. Зазначається, що для підприємств молочної галузі ціни на газ за рік зросли у 12 разів, останні пів року вони працюють на збиток. Пирятинський сирзавод групи компаній Молочний Альянс надіслав листа партнерам із попередженням, що з 1 січня 2022 року підприємство змушене частково виконувати заявки на постачання продукції з подальшим припиненням виробництва. Причина зупинки виробництва – висока ціна на газ, зазначено у листі.

По програмі «єПідтримка» вже витрачено 270 млн грн

Українці вже витратили 270 млн грн за програмою «єПідтримка», повідомляє Мінцифри. 24 грудня гроші почали нараховувати ПриватБанк, Ощадбанк та Укргазбанк, в яких відкрили спецрахунки понад 3,6 млн людей. Найчастіше українці витрачають 1000 грн на придбання книжок, квитки в кінотеатри та театри. Гроші, які люди отримують на свою картку, можна буде використати протягом 4-х місяців з дати отримання коштів. Як бізнес може взяти участь у програмі «єПідтримка», Торгсофт розповів у статті.

Авіакомпанія Нової Пошти планує розпочати польоти у квітні

Supernova Airlines, власна авіакомпанія Нової Пошти, розраховує отримати сертифікат експлуатанта у квітні 2022 року, повідомили у пресслужбі компанії. Документ дозволить авіаперевізнику вже розпочати польоти. Відразу після його отримання Supernova Airlines почне оформляти дозволи для польотів до Європи, США, Китаю. Початкова маршрутна мережа включатиме напрями на Близькому Сході та міста Європи.

Monobank відкриє власні банкомати

Monobank запустить мережу банкоматів у Києві вже на початку 2022 року — розповів співвласник Олег Гороховський. В наявності вже є пілотна партія банкоматів, укладено контракт. У І кварталі банкомати monobank спочатку запрацюють у Києві, оскільки близько 35% клієнтів — кияни. Компанія розробляє банкомати з функцією приймання готівки (cash-in) кеш-ін.

36% покупців хотіли б бачити у магазинах дисплеї з відгуками

Відповідно до звіту компанії Bazaarvoice Inc., 36% покупців хотіли б бачити у магазинах віртуальні дисплеї з відгуками, фотографіями та відео інших клієнтів. Дослідження було проведено у жовтні серед 8153 споживачів та 505 співробітників у сфері роздрібної торгівлі Великобританії, США, Канади, Франції, Німеччини, Австралії. Для 34% респондентів важлива наявність QR-кодів, які можна сканувати, щоб прочитати відгуки, а для 33% — наявність у магазині актуальних рейтингів на основі відгуків покупців. Третина опитаних брендів та ритейлерів заявили, що планують інтегрувати у магазин подібні UGC-рішення.
60% опитаних споживачів хочуть бачити контент користувача на сайтах ритейлерів, а також у соцмережах. Відгуки важливі для 48%, а фото/відеоконтент від споживачів — для 30%. Опитані бренди та ритейлери назвали відгуки (64%) та фото/відеоконтент від клієнтів (43%) найбільш впливовими елементами продажів та реклами.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором