• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Зміни у Законі «Про рекламу», штрафи за невикористання РРО

14.01.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Нові заборони під час розміщення вакансій

В Україні з 8 січня набув чинності закон, який забороняє розміщувати вакансії з вимогою вказувати вік кандидата на посаду, стать, расу, колір шкіри тощо. У разі порушень, роботодавці сплачуватимуть штраф ー 10 мінімальних зарплат (наразі це 65 тисяч гривень). Штрафуватиме порушників Державна служба з питань праці. Роботодавці, що не дотримуватимуться вимог закону, повинні будуть сплатити накладений штраф протягом 15 календарних днів з дня вручення документа від Держпраці.

Нові поняття у Законі «Про рекламу»

У Законі «Про рекламу» з'явились нові поняття: дискримінаційна реклама та дискримінаційна реклама за ознакою статі. За дискримінаційну рекламу тепер передбачені штрафи. Тепер у рекламі не можна показувати:

  • переваги однієї статі над іншою,
  • стереотипні ролі чоловіка та жінки,
  • насильство за ознакою статі,
  • сексуалізувати тіло людини.

Яка реклама вважається дискримінаційною та який розмір штрафу передбачений читайте у статті.

Споживчі ціни в Україні зросли на 10,0%

Держстат: споживчі ціни в Україні за підсумками 2021 року зросли на 10,0%, що є найбільшим показником від 2017-го (13,7%). Харчові продукти подорожчали за 2021-й на 10,8%. Найбільше подорожчав цукор, олія та яйця. За рік вони зросли на 61,5%, 57,7% та 47% відповідно. Ціни на хліб зросли на 15,8%, на м'ясо – 9,3%, на макарони та олію – на 9,1% та на 8,9% відповідно. Алкогольні напої подорожчали на 9,8% на рік. Зазначається, що на 15% зросли ціни на товари та послуги освіти.

Державне регулювання цін на харчові товари

12 січня Уряд запровадив державне регулювання цін ще на низку харчів до кінця дії карантину в Україні. До списку потрапили: гречка, цукор, борошно, яйця, молоко, макарони, соняшникова олія, птиця, вершкове масло – повідомив нардеп Олексій Гончаренко. Тепер роздрібна надбавка під час їх продажу не може перевищувати 10% від їхньої гуртової відпускної ціни. Фіксація націнки вводиться до кінця карантину через пандемію.

Закон про «податок на Google» підняв ціни технологічних компаній на 20%

Закон про «податок на Google» зобов’язує іноземні онлайн-сервіси, якими користуються українці (Facebook, Netflix, Steam, сервіси Apple та Amazon) платити податок у розмірі 20%. Apple вніс цей податок у вартість програм та покупок (крім підписок з автоматичним поновленням) в App Store. Тож з 13 січня в Україні почнеться зростання цін на товари в App Store на 20%. ЕBay, Amazon, Meta, Google та інші технологічні компанії також повідомили про збільшення цін.

Rozetka запустила власну онлайн-оплату товарів на виплат

Тепер на Розетці можна оплачувати без прив'язки до картки будь-якого банку. На виплат можна придбати товар на суму від 500 до 20 000 гривень на строк від 3 місяців до 2 років під 0,01% річних. Товари, які можна придбати на виплат, будуть позначені логотипом Rozetka під блоком з ціною товару. Програму Торгсофт також можна придбати на виплат.

Оплата лікарняного дня зросла на 10%

Фонд соціального страхування України: оплата одного дня лікарняного зросла на 10% за 2021 рік у порівнянні з 2020-м. За підсумками року в середньому за день перебування на лікарняному ФССУ виплачував допомогу в розмірі 375,18 грн. При цьому у грудні 2021 середній розмір вже складав 394,7 грн.
Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності залежить від тривалості страхового стажу та складає 50% середньої зарплати (якщо стаж не перевищує 3 років), 60% (при стажі від 3 до 5 років), 70% (від 5 до 8 років) і 100% (якщо стаж – понад 8 років, або за наявності пільг відповідно до законодавства).
Найбільший середньоденний розмір допомоги за лікарняними упродовж 2021-го був у Києві (463,4 грн), Запорізькій області (409,9 грн), Миколаївській області (408,8 грн) і Донецькій області (403,4 грн). Найменший – на Чернігівщині (310,8 грн).

Приват Банк знизив ставки за програмою кредитування підприємців

Приват Банк у січні знизив ставки за програмою кредитування малого бізнесу та підприємців на 0,2% на місяць, повідомив керівник дирекції обслуговування бізнес-клієнтів ПриватБанку Євген Заіграєв. Під час реєстрації на сайті для нових позичальників діятиме пільгова ставка за програмою фінансування КУБ. Наголошується, що акційна ставка становить 1,4% на місяць від первісної суми кредиту за перші пів року та 1,2% на місяць — за наступний термін використання кредиту. Раніше ставка становила 1,6% на місяць для перших шести місяців та 1,4% на місяць — для останніх шести. Документи для отримання кредитування можна передати до Приват24 для бізнесу як з комп'ютера, так і зі смартфона. Бізнес-кредити надаються протягом трьох днів.

Данило Гетманцев попередив про перевірки наявності встановлених РРО

В Україні зареєстровано близько 2 млн. ФОП, з яких 1,5 млн працюють за спрощеною системою оподаткування. За оцінками Державної податкової служби, касовий апарат знадобиться 10% або 150 тисячам підприємців, з яких понад 50 тисяч вже використовують РРО. Голова комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що «щодня люди встановлюють по 8-10 тисяч нових РРО». На запитання, чи застосовуватимуться штрафи за невикористання РРО, Гетманцев відповів, що «штрафні санкції застосовуються вже зараз». Водночас за його словами, депутати планують ухвалити рішення, згідно з яким штрафи послаблять для підприємців, які встигнуть зареєструвати РРО до 1 лютого: «Вони (підприємці – ред.) матимуть певний термін, щоб вивчитися. Хоча давайте будемо відвертими, щоб навчитися працювати з РРО – було 2,5 роки», – додав Гетманцев. Сума штрафу за порушення застосування РРО залежить від кількості незаконних розрахунково-касових операцій: перша – 100% від суми чека, друга та наступні – 150% від суми чека.

Торгсофт розповів, чи має податкова доступ до програми обліку

Торгсофт – закрита система, це не хмарне рішення і програма встановлюється на комп'ютер або сервер користувача. Інформація про облік належить власнику програми – тому, хто має доступ до комп'ютера, на якому встановлена ​​програма. Якщо активовано та налаштовано опцію «Програмний РРО», друкується фіскальний чек, то в такому разі до податкової відправляється інформація про продаж фіскального товару. Чи потрібно «чистити базу» перед встановленням пРРО, читайте у статті.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором