• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Підсумки трьох тижнів роботи з РРО, штраф за відмову в оплаті картою

22.01.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Держспоживслужба попереджає: відмовляти в оплаті картою заборонено

Останнім часом у зв'язку з запровадженням РРО збільшилася кількість скарг споживачів щодо відмови продавців у безготівковому розрахунку. Держспоживслужба попереджає: підприємець може отримати до 8500 грн штрафу, якщо споживач поскаржиться, що йому відмовили в оплаті картою.
Усі підприємці, що працюють в населених пунктах із населенням понад 25000 осіб повинні приймати безготівкові платежі через POS-термінал або QR-код. Розміри штрафів: десятикратний розмір вартості покупки (не менше 85 грн). Або 500 неоподатковуваних мінімумів (8500 грн) — за обмеження прав споживача, до 27 неоподатковуваних мінімумів (459 грн) — за порушення правил торгівлі.

Платники податків зможуть переглядати податкову інформацію про інших підприємців

З липня 2022 року набудуть чинності зміни до закону 5600: платники податків зможуть переглядати податкову інформацію про інших підприємців з їх згоди. Це дозволить оцінити надійність контрагента перед встановленням ділових відносин. Можна буде переглянути кількість працівників на підприємстві, скільки товарів виготовлено і продано, яку суму податків оплачено, чи є борги тощо. Для отримання інформації підприємець повинен подати запит в податкову, а контрагент — дати згоду на перегляд своєї податкової інформації.

Приват Банк знизив тарифи на еквайринг для бізнесу

З 15 січня 2022 року за послуги ПриватБанку по проведенню безготівкових платежів підприємці платитимуть 1,8% від операції. Тариф однаковий для нових і теперішніх клієнтів банку. Наявним партнерам банку потрібно підписати анкету з новим тарифом. ПриватБанк надсилатиме e-mail про зниження тарифів та інструкцію щодо подальших дій для переходу на новий тариф.

Обмеження цін на хліб

Уряд планує додати пшеничний хліб до списку товарів у постанові №1432 та обмежити націнку на хліб житньо-пшеничний та батон на рівні 10% від ціни. За 2021 рік ціна на хліб зросла на 22,9%–23,8% залежно від сорту борошна, а ціна на газ для промислових виробників зросла ушестеро. Уряд вирішив сповільнити ріст ціни на хліб, — встановити обмеження на націнку. Щоб виробники хліба могли реалізовувати товар з націнкою не більше 10% їм нададуть пільги на газ.

З полиць АТБ можуть зникнути деякі продукти

Через держрегулювання цін з полиць АТБ можуть зникнути деякі продукти — повідомив Борис Марков. Встановлена державою націнка не більше 10% не покриває витрат на логістику та операційні послуги. За його словами, ціни на продукти ростуть через зростання цін на енергоносії, а саме — на газ: «Ця тенденція, за багатьма прогнозами, буде лише посилюватися», — вважає Марков.

Вже в січні діти та літні люди зможуть купляти ліки за програмою «єПідтримка»

За 4 тижні дії програми «єПідтримка» українці отримали 7 млрд грн. Майже 1,5 млрд грн вже витратили, повідомили в Мінекономіки. За видами витрат лідирують: книжкові магазини — 490 млн грн; кінотеатри — 386 млн; театри, концерти та розважальні послуги — 188 млн грн. Залізничні та авіаподорожі — 180 млн грн; спорт — 146 млн. Денис Шмигаль повідомив, що після 24 січня люди старше 60-ти років та діти від 12 до 18 років зможуть оплачувати ліки своєю ковідною тисячею. Як бізнесу взяти участь у програмі «єПідтримка», Торгсофт розповідав у статті.

Штрафувати за не постановку жінок на військовий облік поки не будуть

В Міноборони відзначили, що у 2022 році жінкам не обов’язково ставати на військовий облік, ㅡ штрафувати поки не будуть. Зеленський розглянув петицію щодо постановки жінок на облік і відповів, що перелік професій буде переглянутий. Залишаться тільки професії, які дійсно корисні для оборони. В уряді також переглянуть штрафи щодо воєнного обліку жінок, ㅡ вирішать за які порушення, хто і яку суму платитиме. Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України повідомила, що процедуру постановки на облік чоловіків і жінок хочуть спростити. Всі процеси, які можливо, переведуть в онлайн.

75% покупців купують товари на виплат

75% покупців користуються послугою оплати частинами, ㅡ повідомило виданняф AIN. В опитуванні брали участь 528 осіб. 59% із них використовували розстрочку для суми від 10 000 грн, 37,4% — від 3000 до 10 000 грн. Найчастіше на виплат купують побутову техніку (48%) та електроніку (45,1%). Напротивагу, купують товари в кредит лише 2,1% респондентів.

Три тижні з РРО: політ ненормальний

18 січня у прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулася прес-конференція на тему «Три тижні з РРО: політ ненормальний», під час якої підбивалися попередні підсумки роботи й розбиралися складні питання. Учасники: заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Ігор Дядюра, засновник компанії «Е.С. Консалтинг», податковий консультант Олександра Томашевська, радник ICET, учасник робочої групи при Мінфіні щодо застосування РРО Андрій Панасюк. Ігор Дядюра подякував 160 тис. підприємців, які вже поставили РРО та зазначив, що за неприймання безготівкових платежів передбачено штраф 8500 грн. Запис конференції можна подивитися у Youtube.

Телеграм канал про програмний РРО від Торгсофт

Спеціалісти Торгсофт створили Телеграм-канал, в якому ви зможете знайти корисні докладні інструкції по роботі з програмним РРО:

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором