• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Податкова звітність, інфляція та інструкція з налаштування пРРО

29.01.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Деякі області в Україні знову переходять до «червоної» зони карантину

Ще одна область з 27 січня перейшла до «червоної» зони карантину — Рівненська. Про це йдеться у повідомленні Мінрегіону. З 24 січня в «червоній» зоні знаходиться Івано-Франківська область. Це сталося через різке зростання захворюваності на COVID-19. Жорсткі обмеження не поширюватимуться у випадку, якщо весь персонал та всі відвідувачі закладів та магазинів будуть повністю вакциновані. На Львівщині через спалах коронавірусу з 26 січня також посилили карантин. Область поки не в «червоній» зоні, проте через стрімке зростання захворювання можуть закрити ресторани та спортзали, а школярів перевести на дистанційне навчання. Як захистити від коронавірусу своїх продавців, Торгсофт розповідав у статті.

Підприємці можуть подавати податкову декларацію у «Дії»

З 22 січня 2022 року ФОПи 1−3 груп можуть подавати податкову декларацію у «Дії» ㅡ повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Він вважає, що це дозволить ФОПам не наймати бухгалтерів. Як подати декларацію в «Дія»?

  • ФОП 1−2 групи. В додатку «Дія» потрібно пройти по вкладках: Послуги → Податки-ФОП → Декларації. В декларації необхідно вказати суму доходу за рік, контактні дані та підписати документ електронним підписом «Дія». Дані про ЄП та ЄСВ програма підтягне автоматично.
  • ФОП 3 групи. В додатку «Дія» обрати: Послуги → Податки-ФОП → Декларації. В декларації необхідно вказати суму доходу за 4-ий квартал. Програма заповнить дані про ЄСВ, здійснить запит у податкову за решту 3 річних квартали, внесе ці данні в декларацію, розрахує суму податку, яку потрібно сплатити. Декларацію потрібно підписати електронним підписом «Дія».

Декларацію можна перевірити на наявність помилок та відредагувати. Для звірки даних є можливість завантажити PDF-файл, ㅡ під кнопкою «Підписати та надіслати».
Податкову звітність можна подавати в програмі Торгсофт: Документ → облік податкових накладних. У цьому режимі можна роздрукувати звіт, зробити експорт у M.E.Doc чи Арт-Звіт.

500 гривень «єПідтримки» за бустерне щеплення

Президент заявив, що держава виплатить ще по 500 грн тим, хто зробить бустерне щеплення від COVID-19. Крім того, незабаром програма буде розповсюджуватися й на громадян віком 14-18 років. Про те, як бізнесу взяти участь у програмі «єПідтримка», Торгсофт розповідав у статті.

Збільшено ліміт на безмитну доставку посилок з-за кордону

Верховна Рада 25 січня підтримала закони, якими збільшила ліміт на безмитну доставку посилок з-за кордону зі 100 євро до 150 євро. Також закони запроваджують електронне декларування міжнародних поштових та експрес-відправлень.

ПриватБанк дозволив отримувати інформацію про податкову заборгованість

ПриватБанк запустив новий сервіс для підприємців та корпоративних клієнтів «Бюджет», який дозволяє в «Приват24 для бізнесу» отримувати інформацію про наявність або відсутність заборгованості з податків з деталізацією за видами податків, причинами виникнення заборгованості тощо ㅡ повідомляють у банку. Щоб отримувати інформацію про податкову заборгованість онлайн, достатньо у веб-версії «Приват24 для бізнесу» вибрати з каталогу послуг та підключити послугу «Електронний документообіг».

Об'єднання податків на доходи фізичних осіб, військовий збір та ЄСВ

До Верховної Ради внесли проєкт закону №6548 згідно з яким пропонується об'єднати податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, об'єднавши їх у єдиний податок – податок на доходи фізичних осіб у розмірі – 20%. При цьому передбачають, що ПДФО тимчасово до 2026 року зросте, і поступово знижуватиметься: в період з 01 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року включно — у розмірі 29%; з 01 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року включно — у розмірі 26%; з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року включно — у розмірі 23%. Проєктом також розширюється перелік витрат, на які поширюється право податкової знижки для платників податків, зокрема для платників податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, або батьків віком понад 80 років. Також надається доручення Кабінету Міністрів України до 1 липня 2022 року забезпечити відображення у мобільному додатку «Дія» помісячної інформації про розмір сплаченого фізичними особами (утриманого з доходів фізичних осіб) податку на доходи фізичних осіб. Коли потрібно платити податки і які звіти здавати у 2022 році Торгсофт розповів у статті.

Харчові продукти продовжують зростати в ціні

В Україні спостерігається стійка тенденція до зростання цін на більшість харчових продуктів, яка буде спостерігатись і надалі — повідомляє прес-служба «Інституту аграрної економіки» з посиланням на завідувача відділу ціноутворення та аграрного ринку Інну Сало. За її словами, подорожчали продукти борщового набору. Зокрема, на початку січня 2022 року проти жовтня 2021-го ціна на картоплю зросла на 1% (8,76 грн/кг), капусту білокачанну – на 54% (12,09 грн/кг), цибулю ріпчасту – на 26% (12,09 грн/кг), моркву – на 11% (9,98 грн/кг). Згідно з прогнозами, ціни на тепличні овочі в Україні можуть різко зрости у зимово-весняний період 2022 року. Ціновий стрибок передбачається настільки відчутним, що для великої частини українських споживачів свіжі помідори, огірки та перець у цей період будуть практично недоступні.

Що зі штрафами за невикористання РРО?

1 лютого Рада розгляне законопроєкт про зменшення штрафів за невикористання РРО. Проєктом передбачено скасування штрафів за незастосування РРО з 01 січня по 01 лютого 2022 року. Крім того, підприємцям, які до 01 квітня встановлять РРО, штраф до кінця 2022 року за порушення буде знижений у 10 разів.

Що робити при зміні електронного підпису касира в ПРРО?

При зміні кваліфікованого електронного підпису касира для роботи з РРО користувачу необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою J/F1391802 із зазначенням даних про ідентифікатор ключа з нового сертифіката касира ㅡ коментує податкова. Про роботу підприємств та продавців з пРРО та ключами Торгсофт розповідає у статті.

Торгсофт зробив інструкцію з налаштування пРРО

Комплексне налаштування пРРО від Торгсофт зі всіма нюансами та початком роботи від установки до Z-звіту можна передивлятися на сайті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором