• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Роз'яснення щодо роботи РРО, програмний РРО та банківський термінал

04.02.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Нові розміри граничного річного доходу та податку для кожної групи платників

Згідно держбюджету-2022, депутати встановили нові розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Тому змінюються й розміри граничного річного доходу для кожної групи платників єдиного податку та розміри самого податку. Для 1 групи граничний обсяг річного доходу не може перевищувати 1 085 500 грн, розмір єдиного податку за календарний місяць складатиме 248,1 грн. Для 2 групи граничний обсяг річного доходу не може перевищувати 5 421 000 грн, розмір єдиного податку за календарний місяць складатиме 1 300 грн. Для 3 групи граничний обсяг річного доходу не може перевищувати 7 585 500 грн, розмір єдиного податку, як і раніше, становить 5% від доходу. ЄСВ сплачується у самостійно визначеному розмірі, але не нижче мінімального страхового внеску, незалежно від факту отримання доходу. Мінімальний внесок — 22% від мінімальної зарплати, у 2022-му це 1 430 грн на місяць. 1 і 2 групи сплачують податки авансовим внеском не пізніше 20 числа поточного місяця; 3 група — протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації за квартал. Що і коли платити та які звіти здавати, Торгсофт розповів у статті.

Мінімальна вартість пластикових пакетів

З 1 лютого можна продавати пластикові пакети товщиною понад 50 мікрометрів за цінами, встановленими КМУ. Мінімальна вартість пакетів становить: без ручок та бокових складок 一 2 грн, без ручок з боковими складками або з ручками без бокових складок 一 2,50 грн, з ручками та боковими складками 一 3 грн. На біорозкладні пакети та пакети для пакування риби, м'яса та сипучих продуктів мінімальні ціни не розповсюджуються. Також уряд планує повністю заборонити використання надтонких (зі стінками, товщиною до 15 мкм), тонких (від 15 до 50 мкм) та оксорозкладних пластикових пакетів з 10 березня 2022 року. Залишки пакетів потрібно вилучити з обігу. За порушення закону на підприємців Держпродспоживслужба може накласти штрафи: від 8500 до 17 000 грн за перше порушення, від 17 000 до 34 000 грн за повторне.

Посилки Укрпошти тепер можна оформити онлайн

З 1 лютого 2022 року посилки в Укрпошті можна оформляти онлайн й оплачувати в особистому кабінеті — повідомив CEO компанії Ігор Смілянський. Передбачено особистий кабінет, а кошти за посилки можна буде нараховувати на картки. У відділенні залишиться лише перевіряти відповідність розміру та ваги. В Укрпошті очікують, що це прискорить процес обслуговування та зменшить черги. З 1 грудня 2021 року діють нові тарифи на послуги Укрпошти: відправити лист чи листівку масою до 50 г — 15 грн, бандероль масою до 250 г — 22,50 грн, посилку без оголошеної цінності масою до 10 кг — 5 грн за 1 кг.

Програму «єПідтримка» розширено

Уряд ухвалив зміни в постанову щодо програми «єПідтримка». З 7 лютого гроші за вакцинацію зможуть отримати підлітки від 14 років. Також розширився перелік бізнесів, які підпадають під проєкт. Гроші можна буде витратити на освітні курси, спортивні товари, канцтовари, шкільне приладдя та друкарську продукцію. З 24 січня кошти від «єПідтримки» можна витрачати на ліки українцям від 60 років.

Кому потрібно застосовувати РРО та які оплати вважаються розрахунковими?

З початку січня було багато новин про РРО, але головною стало те, що Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики опублікував лист № 04-32/10-2021/409504 від 30.12.2021 року, в якому дав роз'яснення кому потрібно застосовувати РРО та які оплати вважаються розрахунковими. Податківці з цим листом погодились та змінили свою позицію стосовно застосування РРО. У новій статті Торгсофт розглядає детально, що змінилося.

Як проводити оплату через РРО у разі оплати за товар частинами?

Податківці надали нові роз'яснення стосовно того, як проводити оплату через РРО та що саме зазначати у фіскальному чеку у разі оплати за товар частинами. Раніше фіскали наполягали на тому, що якщо покупець вносить передплату за товар, то фіскальний чек потрібно видавати на повну суму та показувати таку оплату двома частинами: передплата ー фактично сплачені кошти та післяплата. Тепер податківці кажуть, що у разі внесення покупцем передплати, фіскальний чек необхідно друкувати на суму такої передплати.

Як правильно зазначити ставки ПДВ та чи потрібно їх писати неплатнику ПДВ?

У підприємців виникає багато питань стосовно реквізитів фіскального чека. Одне з них: як правильно зазначити ставки ПДВ та чи потрібно їх писати неплатнику ПДВ? Літерне позначення ставки ПДВ зазначається у 10 рядку фіскального чека. Його необхідно вказувати й платникам ПДВ, і неплатникам. У рядку 21 фіскального чека платники ПДВ мають зазначати літерне позначення ставки ПДВ, її розмір у відсотках та загальну суму ПДВ. Даний рядок необхідно повторювати стільки разів, скільки податкових груп за різними ставками ПДВ.

Робота програмного РРО в режимі офлайн

Програмний РРО може законно працювати без інтернету до 36 годин й не більше 168 годин протягом календарного місяця ー нагадує податкова. Якщо зв'язок із фіскальним сервером зник, то пРРО перейде в офлайн-режим автоматично. Після поновлення інтернет-з'єднання, пРРО самостійно відправляє створені в офлайн-режимі чеки на сервер податкової. Щобільше, пРРО щоразу перед створенням офлайн-чека перевіряє, чи є з'єднання з сервером податкової.

3100 повідомлень щосекунди відправляють українці через Viber

У 2021 році українці відправили через Viber 97,5 мільярдів повідомлень, це приблизно 3100 повідомлень щосекунди. Кількість повідомлень зросла на 11% у порівнянні з 2020 роком. Найбільше повідомлень українці відправляють на популярні свята: Новий рік та 8 березня ー повідомляє компанія. Загалом близько 20% усіх повідомлень через Viber надсилаються в Україні, це робить країну однією з ключових для месенджера. З програми Торгсофт можна відправляти повідомлення у Вайбер по базі клієнтів.

Торгсофт розповів, як працювати із банківським POS терміналом

Чи обов'язково підключати банківський термінал до програми обліку? Які параметри термінала передаються у чек? Як додати дані про термінал у фіскальний чек? Торгсофт розповів у статті як працювати із банківським POS терміналом.

Google News Google Podcast Apple Podcast Twitter YouTube Facebook Instagram SounCloud

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором