• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Новини Декларації платника податку, Нової Пошти та РРО

12.02.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Нові «червоні» карантинні зони

З 11 лютого вводиться «червоний» рівень епідемічної небезпеки на території Закарпатської, Луганської та Хмельницької областей — написав міністр Кабміну Олег Немчінов. Сьогодні в «червоній» зоні перебувають Івано-Франківська та Рівненська області. У «жовтій» зоні карантину перебувають Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Запорізька області. Всі інші регіони — «помаранчеві».

Споживча інфляція у січні

Держстат: споживча інфляція в Україні у січні прискорилась на 1,3% й збереглася на рівні 10%, у порівнянні з січнем 2021 року. Найбільше у січні подорожчали харчові продукти: овочі — на 20,5%. Хліб став дорожче на 1,9%, а м’ясо на 1,3%. Водночас одяг та взуття за місяць продемонстрували дефляцію 5,7%.

Вільна торгівля між Україною та Туреччиною

2 лютого Кабмін затвердив проєкт Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною — повідомила пресслужба Мінекономіки. Ключова позиція домовленості – встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій, що складає 95% від загальної кількості товарів, які експортуються Україною. Крім того, ще на 1348 товарних позицій будуть діяти тарифні квоти або зменшені мита. Також вироблений з турецької сировини товар після активування угоди буде вважатися українським і зможе безмитно потрапити на ринки усіх європейських країн, відповідно до сертифіката EUR1.

Облік товарних запасів: чи потрібні первинні документи?

Написано багато про те, що ФОП, які ведуть товарний облік повинні зберігати первинні документи. Але є багато підприємців, які такий облік не ведуть. Чи потрібні їм первинні документи? Про це Торгсофт розповів у статті.

Зміни до Декларації платника єдиного податку

Мінфін опублікував проєкт Наказу про внесення змін до Декларації платника єдиного податку. Планують внести зміни до: декларації платника – фізособи – підприємця, декларації платника 3-ї групи (юрособи), декларації платника 4-ї групи. Торгсофт розповів докладно про зміни у статті.

В селищах і селах можна не використовувати РРО

9 лютого 2022 року Кабмін вніс зміни до переліку № 1336. Від обов'язкового використання РРО звільнені підприємці, які торгують на території сіл та селищ непідакцизними товарами. Також РРО та пРРО можна не застосовувати в деяких випадках в СМТ, на території військових гарнізонів, містечок та військових частин. Зміни стосуються торгівлі продуктами, медикаментами, надання медичних, ветеринарних, побутових послуг, громадського харчування та ін. Хоча РРО чи пРРО можна не використовувати, але звітувати таки доведеться, – підприємці повинні вести КОРО або РК. Від 1 січня 2022 року в формі книги відбулися зміни. КОРО ведеться лише у паперовому вигляді й реєструється в податковій за основним місцем обліку.

У 2021 Укрпошта перевезла на 27% більше посилок за кордон, ніж у 2020-му

Укрпошта за 2021 рік перевезла 4,7 млн кг посилок за кордон. Це на 27% більше, ніж у 2020 році. Найбільше посилок українці відправили в США, Великобританію, країни ЄС, Канаду, Австралію та Японію. Компанія налагодила партнерство з Windrose Airlines, МАУ, Turkish Airlines, LOT, KLM, Lufthansa, AirBaltic. Авіакомпанії надають малому та середньому бізнесу знижки від 3% до 15% на транспортні відправлення у разі постійної співпраці.

Нова Пошта запустила доставку з Іспанії та Франції

З лютого Нова Пошта запустила одразу дві країни для онлайн-шопінгу – Іспанію та Францію, повідомили у пресслужбі компанії. Замовити товари можна через сайт NP Shopping в інтернет-магазинах Zara, Mango, Oysho, Chanel, Christian Dior, Balenciaga, Biotherm, Vichy, Avene та в багатьох інших. Тарифи: 0-1 кг — від $5, 1-5 кг — від $4, 5–30 кг — від $3,5. Точну вартість можна розрахувати за допомогою спеціального калькулятора на сайті.

Скільки українців незадоволені роботою?

Опитування grc в січні 2022 показує, що своєю роботою задоволені 48% українців, причому цей показник залежить від віку. З них повністю задоволені — 10%, скоріше задоволені — 38%, 45% роботою не задоволені: 14% повністю, 31% скоріше незадоволені. Причому чоловіки трохи більше задоволені своєю роботою, ніж жінки. Серед чоловіків частка задоволених — 51%, не задоволених — 41%, а серед жінок ситуація приблизно рівна — кількість задоволених 47% та незадоволених 48%. Чим молодші працівники — тим більше вони задоволені. Серед осіб віком 19−23 роки задоволені своєю роботою 88%, а серед старших осіб цей показник значно менше, у віці 51- 60 років задоволених 39%, а у старших за 60 років — 55%. Найбільш незадоволені роботою особи в віці 24−30 років (47%), та в 41- 60 років (48%). Також незадоволені представники сфери продажів (12%), адміністративного персоналу (11%) та виробництва (11%). Про те, як мотивувати співробітників добре працювати, спеціалісти Торгсофт розмірковували у подкасті.

Торгсофт взяв інтерв'ю у директора мережі магазинів взуття Rieker

Ми любимо брати інтерв'ю у клієнтів-користувачів програми Торгсофт. У розмові з людьми, які будували бізнес з нуля до етапу автоматизації, поступово масштабували та успішно ведуть справи, можна почерпнути багато корисної інформації. Фахівці Торгсофт автоматизували чимало магазинів взуття, серед них мережа магазинів німецького взуття Rieker. В інтерв'ю з директором цієї мережі ми з'ясовували, що важливо в обліку магазину взуття та як успішно вести справи у взуттєвій галузі.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором