• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Новини бізнесу та ритейлу у лютому

19.02.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Держреєстрація харчових потужностей стала доступна онлайн

Закон забороняє здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих від виробників, що не пройшли державну реєстрацію. Обробка паперових документів на реєстрацію займає 10 календарних днів, якщо ж подати заяву через «Портал Дія», то держреєстрація потужності здійснюється автоматично в режимі реального часу. Заяву можна подати й через інші державні електронні інформаційні системи. Електронна послуга доступна для підприємців, що виробляють або здійснюють обіг харчових продуктів, які не потребують експлуатаційного дозволу: транспортування, зберігання, роздрібна торгівля, громадське харчування, виробництво продуктів, фермерство та інше. На початок 2022 року зареєстровано 462 876 нових операторів ринку, ㅡ повідомив Тарас Качка, заступник міністра економіки України.

Книга обліку розрахункових операцій

Згідно з Законом про РРО у разі виходу з ладу або ремонту РРО, або у випадку відключення електроенергії не більше ніж на сім днів можна використовувати книгу обліку розрахункових операцій. Торгсофт докладно розповів про це у статті.

ВВП України досяг історичного максимуму

У 2021 році реальний ВВП України виріс на 3,2% і досяг історичного максимуму в $200 млрд. По показнику ВВП на душу населення Україна займає 100-ту позицію у світовому рейтингу, ㅡ з урахуванням приблизно 41−42 мільйони жителів ВВП становить $4750 на 1 людину. Наші сусіди по рейтингу ㅡ Косово та Ірак. Показник ВВП на душу населення ㅡ це середнє значення, він не враховує внутрішнього нерівномірного розподілу доходів між громадянами, але зростання реального ВВП країни свідчить про позитивний розвиток економіки України.

В Україні вперше закрилося більше ФОПів, ніж відкрилося

В Україні вперше з 2017 року закрилося більше ФОПів, ніж відкрилось. За два тижні лютого відкрилось 25 700 ФОП, а закрилося понад 36 000. Директор «ВІКТОРІЯ ЮРБІЗНЕС ГРУП» Максим Тютюнников вважає, що це спричинено обов'язковим використанням РРО, загрозою війни та подорожчанням комунальних послуг і оренди приміщень. Також ФОП на спрощеній системі оподаткування доведеться платити більшу суму податку з заробітних плат через збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. При цьому, у 2021 році в Україні зареєстровано найбільше ФОПів з 2017 року (84 804). ФОП заплатили 34,8 млрд грн єдиного податку до держбюджету 2021, це найвищий показник за останні п'ять років.

Військовий облік для жінок: новий список професій

Міноборони України направило на погодження нову редакцію наказу про військовий облік жінок ㅡ повідомляє пресслужба Міністерства. Перелік скорочено до 14 спеціальностей та 6 професій. Переважно йдеться про спеціальності та професії у сфері медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту тощо. Остаточний перелік буде затверджено після отримання погоджень від інших відомств.

Українці відкривають бізнес в Узбекистані

Українські компанії, як і інвестори з усього світу, сьогодні спрямовують свої погляди в бік Узбекистану, щоб долучитися до країни, що саме пішла вгору. З-поміж усіх країн, що відносять до умовного пострадянського світу, його економіка сьогодні вважається найдинамічнішою. За оцінками Fitch, ВВП країни торік збільшився аж на 6,2 %, а у 2022-2023-х зростатиме в середньому на 5,7 %. Одним із піонерів-відкривачів узбецького ринку став український фармацевтичний велетень Фармак, у 2020‑му на ринок країни вийшов український сервіс доставки Zakaz. Результатами диверсифікації Zakaz задоволений. Середня кількість замовлень на одного клієнта у 2021‑му зросла вдвічі, в той час, як середній чек теж демонструє зростання та становить наразі $26,6. Стрімкий розвиток узбецького ритейлу став сигналом для ще однієї української компанії — Rozetka. Вона не могла пройти повз споживчий ринок країни, де мешкають 25,1 млн власників мобільних телефонів (проникнення 76%), 18,3 млн користувачів інтернету (55%) і 3,2 млн користувачів соцмереж (9,6%).

Причини скасування замовлень на маркетплейсах

Керівник відділу якості платформи Hubber Павло Горшков розповів, що основні причини скасування замовлень на маркетплейсах — коли у постачальника проблеми з контентом, тому клієнту приходить товар, який відрізняється від заявленого в товарній картці; немає у наявності чи неправильна ціна; постачальник неякісно обробив замовлення (швидкість обробки, неповажне спілкування з клієнтом); постачальник не працює з певною логістичною компанією (наприклад, відправляє тільки через Нову Пошту, а клієнт у селищі не має відділення НП, є тільки Укрпошта).

У 2022 році YouTube запустить відео Shorts з можливістю купівлі товарів

YouTube планує у 2022 році розвинути формат коротких відео Shorts з тегованими товарами, щоб глядачі могли редагувати відео, коментувати й купувати позначені тегами товари. Компанія вже протестувала функцію покупок у 2021 році з блогерами та брендами Walmart, Samsung, Verizon тощо. Відео набрало понад 2 млн переглядів і 1,4 млн повідомлень у чаті. В планах зробити так, щоб коментарі можна було сортувати по прив'язці до конкретного моменту часу в відео. Автори зможуть надавати відеовідповіді. Також, YouTube планує використовувати NFT і працюватиме над іграми.

В Торгсофт вийшло оновлення 2022.0.7

Одна з безумовних переваг програми Торгсофт — регулярні оновлення: доопрацювання програми за проханнями користувачів, виправлення помилок.
Декілька днів тому у нас вийшло чергове оновлення 2022.0.7, у якому виправлена робота з Новою поштою та пРРО в офлайн режимі. Оновлення вже можна завантажити.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором