• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Як війна вплинула на українців, як покупці оцінюють товар?

18.03.2023
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Прожитковий мінімум набагато нижчий від необхідної для життя суми

Прожитковий мінімум в Україні не відповідає своєму призначенню 一 розповіла заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак. Він у 2,5 разу нижчий за ту суму, яка зараз дійсно потрібна для життя. Проте в умовах, що склалися, держава не може просто взяти й підвищити прожитковий мінімум, оскільки під нього прив’язані близько 200 виплат, пояснює заступник міністра.

Проблема надто велика. Для її вирішення було зареєстровано проєкт № 3515, який містить низку ініціатив щодо відв'язування всіх невластивих виплат від прожиткового мінімуму. Станом на 1 січня прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць становив 2589 грн.

Банки видали пільгових кредитів бізнесу ще майже на 2 мільярди

За минулий тиждень у рамках держпрограми «Доступні кредити 5−7−9%» видали 511 пільгових кредитів на загальну суму 1,92 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів. Загалом же з початку держпрограми підприємці отримали від уповноважених банків 57 943 кредити на загальну суму 181,59 млрд грн, з яких 38 147 — від банків держсектору економіки на загальну суму 76,49 млрд гривень (станом на 13 березня 2023 року).

При цьому за період дії воєнного стану в Україні у рамках програми укладено 23 121 кредитний договір на загальну суму 91,96 млрд грн, з яких:

 • 0,87 млрд грн — на інвестиційні цілі,
 • 6,98 млрд грн — як антикризові кредити,
 • 4,37 млрд грн — рефінансування попередньо отриманих кредитів,
 • 26,55 млрд грн — кредити для сільськогосподарських товаровиробників,
 • 53,17 млрд грн — на антивоєнні цілі.

Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду. За державною програмою «Доступні кредити 5−7−9%» ФРП уклав угоди про співробітництво з 45 банками, — нагадали у Мінфіні.

В Україні заблокували 52 сайти з алкоголем

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій розпорядився заблокувати низку доменів, на яких розміщені сайти по продажу в Україні алкогольних напоїв. Мова йде про 52 сайти, на кшталт alco-market, alco-bar, alkopak тощо. Як пишуть ЗМІ, під час телефонної розмови на одному із сайтів розповіли, що у них продається горілка, віскі, ром та джин. Але не у звичайній тарі, а в 5-літрових баклажках та 10-літрових тетрапаках. «Звичайного пакування або ж акцизних марок ви там не побачите», — сказав співрозмовник і додав, що продукція постачається з заводів в Олександрії та Харкові.

Як війна вплинула на українців і як діяти брендам? Результати опитування

Спеціалісти дослідницької компанії Kantar Україна поділилися даними дослідження про фінансовий стан українців і сприйняття бізнесу. Очікувано, фінансовий стан більшості українців погіршився внаслідок війни:

 • 74% вимушені відмовитися від життєвих планів,
 • 58% очікують рівень інфляції понад 25%,
 • тільки 36% опитаних працюють без втрати рівня зарплати,
 • 29% працюють із втратою зарплати,
 • 35% взагалі не працюють.


Топ-3 головних побоювань українців:


Скрутна ситуація призводить до поведінкових змін:


Українці намагаються зекономити наступним чином:


Інтернет підкорює українців:


Війна пришвидшила розвиток e-commerce ринку. Про це свідчать такі цифри:


72% українців вважають, що реклама має бути навіть у війну, а 81% зазначає, що бренди мають бути активними. Рекомендації для брендів від експертів Kantar:

Опитування було проведено в Україні серед 1000 людей віком 18-55 років у серпні-листопаді 2022 року у містах з населенням понад 50 000, без Херсонської області.

Укрпошта тестує доставку на електровелосипедах

Про пілотний проєкт з доставлення на електровелосипедах повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський у Facebook. «На них зручно долати гірські масиви Закарпаття та Франківщини та швидше рухатися довгими вулицями приватних секторів Дніпра чи Харкова, — повідомив Смілянський. — Спробуємо різні формати та моделі (2-х та 3-х-колісні), щоб вже бути впевненими, що можемо доставити швидко, зручно та з GPS-відстеженням. А враховуючи, що плануємо всім листоношам надати портативні комп’ютери та POS термінали, не забули й про USB-зарядку. Велосипеди мають місця для посилок, цукерок та газет, а також є екологічним транспортом, оскільки не залежать від викопного пального та не генерують шкідливих викидів».

Третина українських біженців в Польщі має намір якнайшвидше повернутися в Україну

32% українських біженців в Польщі має намір якомога швидше повернутися в Україну. Ще 16% не знають про свої плани щодо повернення в Україну. Про це свідчать дані опитування «Воєнні біженці з України. Рік у Польщі». Майже половина біженців (45%) планують залишитися в Польщі на довший період — принаймні на рік або кілька років після закінчення війни. У березні 2022 року про таке бажання заявляли 31% воєнних біженців. Своєю чергою, частка біженців, які бажають залишитися в Польщі на постійне проживання, зменшилася на 1 відсотковий пункт у порівнянні з опитуванням у березні 2022 року і зараз становить 6%. Багато хто з українських підприємців відкриває у Польщі власний бізнес. Торгсофт розповів, як це зробити.

Найпопулярнішою платформою для створення інтернет-магазинів визнано Prom

Згідно з дослідженням компанії «К2-реклама інтернет-магазинів» у 2022 році платформа марктетплейсу Prom є найпопулярнішою серед малих підприємців, які хочуть швидко розгорнути власний інтернет-майданчик. Prom зберігає лідерство протягом останніх двох років – ним користуються понад 62% підприємців. Про готове рішення для створення інтернет-магазину за один день від Торгсофт читайте тут.

Торгсофт розповів, як покупці оцінюють товар

Проведені маркетингові дослідження на початку 00-х свідчать про те, що негативно сприйнята ціна може викликати більше незадоволення покупців, ніж відсутність певного товару на полицях чи недостатній рівень сервісу в магазині. Тоді як маніпуляції з розташуванням товарів у торговому залі збільшували продажі на 5-6%, маніпуляції з ціною — на 32%. Це говорить про те, що ціна займає провідне місце у стратегії просування товарів. Докладно про фактори сприйняття ціни покупцями Торгсофт розповів у новій статті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором