• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Дайджест для підприємців під час війни

21.03.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Війна йде 一 Торгсофт працює

О 5-й ранку 24 лютого президент росії розпочав війну з Україною. Через активні бойові дії в місті Харків робота компанії Торгсофт у звичайному режимі стала неможливою, але ми продовжили підтримувати український бізнес настільки активно, наскільки дозволяють наші ресурси. Для збереження даних радимо підприємцям зробити архіви у хмарні сховища.

За співпрацю з ворогом будуть судити

Президент України підписав два закони про колабораціонізм, а Верховна Рада 3 березня ухвалила відповідні поправки до Кримінального кодексу. Згідно з законом №5143 за співпрацю з росією людей будуть саджати у в'язницю на до 15 років. А закон №5144 дозволяє закривати партії та організації, пов'язані з тими, кого засудили за співпрацю з агресором.

Як отримати допомогу під час війни?

Українці, які втратили роботу через війну можуть отримати на картку «єПідтримка» грошову допомогу у розмірі 6500 грн.
Така допомога розрахована на жителів регіонів, в яких зараз ведуться активні бої. Допомогу в тому числі можуть отримати й підприємці.

Допомога по непрацездатності

Якщо роботодавець не опрацював листок непрацездатності, то працівник може самостійно звернутись до Фонду соціального страхування для отримання лікарняних і декретних допомог. Можна звертатись до будь-якого працюючого відділення Фонду, 一 за місцем реєстрації, чи де проживає працівник. Працівнику можуть нарахувати допомогу по вагітності та пологах, тимчасовій втраті працездатності, допомогу на поховання. Кошти нараховуються на спеціальний поточний рахунок працівника або його банківську картку. Згідно з постановою правління ФССУ, щоб отримати допомогу, застраховані особи повинні пред'явити паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний, копії паспортних сторінок або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Трудові відносини під час воєнного стану

Нещодавно Міністерство економіки України надало роз’яснення щодо трудових відносин під час воєнного стану. Про це Торгсофт докладно розповів у статті.

Припинення підприємницької діяльності під час війни

Попри воєнний стан в країні, ФОП мають право припинити підприємницьку діяльність. За власним бажанням підприємець може подати заяву встановленого зразка в паперовій чи електронній формі, або подати заяву за допомогою довіреної особи. Торгсофт розповів, як закрити ФОП.

Податкові пільги під час війни

17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо дії норм на період воєнного стану».
Законом передбачені податкові пільги на період дії правового режиму воєнного стану та надзвичайного стану для ФОПів та юридичних осіб. Докладніше про це Торгсофт розповідає у статті.

Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту

До переліку критичних товарних категорій додали мінеральну та газовану воду, ферментовані або сквашені молочні продукти (йогурт, сметана, кефір та ін.), сіль, тютюнову сировину. Необхідними товарами тепер також вважається сировина для виробництва в легкій промисловості, виготовлення медичних товарів, будівництва: металоконструкції, метали, полімери, скло і т.п.

Нова Пошта відновила відправлення за кордон

Нова Пошта з 12 березня знову здійснює відправлення за кордон у ті країни, що й до війни, окрім Молдови. Посилку можна відправити за кордон із будь-якого працюючого відділення. Також, Нова Пошта запустила проєкт Humanitarian Poshta, 一 перевізник безкоштовно транспортує гуманітарну допомогу для тероборони та благодійних фондів України. Скористатись безкоштовною доставкою може будь-хто в усіх відкритих відділеннях. Головне, щоб посилка була гуманітарною, 一 продукти тривалого зберігання, медикаменти, засоби особистої гігієни та інші речі для захисників та постраждалих від війни людей.

Етикетки без перекладу на українську

Згідно з постановою № 234 від 9 березня, харчові продукти та корма для тварин в Україні можна продавати з етикетками без перекладу на українську. Маркування харчових продуктів і кормів, які ввозяться на митну територію України як гуманітарна допомога теж може бути іноземною мовою. Також, якщо потужності виробництва довелось закрити через воєнні дії, а упакування або тара для харчових продуктів і кормів залишилась, то її можна використати на інших потужностях, які виробляють аналогічні харчові продукти та корми, — повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором