• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Новини: підсумки березня

28.03.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Що робити з працівниками-захисниками України?

Працівників, які пішли захищати Україну від російських окупантів звільняти не можна. За ними зберігається робоче місце, посада і середній заробіток на підприємстві на строк до закінчення воєнного стану або до дня фактичного звільнення. Це стосується усіх установ та закладів, незалежно від форми власності. На працівника, який пішов воювати, керівник видає наказ про увільнення від роботи на час проходження служби зі збереженням середнього заробітку. В трудову книжку нічого не записують. Що робити роботодавцю під час війни? Відповідаємо у статті.

Для отримання дозволів достатньо подати електронну заявку

Для бізнесу 95% дозвільних документів переведено у декларативну електронну форму.  Для отримання певних дозволів тепер достатньо подати електронну заявку. Спрощено ввезення продуктів з-за кордону. Україна створила режим «відкритої митниці» з ЄC, — повідомив заступник керівника ОП Ростислав Шурма. Він нагадав, що для підтримки малого та середнього бізнесу їм надаються кредити до 60 млн грн під 0% річних на період воєнного стану, та 5% річних — після скасування воєнного стану.

Світові маркетплейси скасовують комісію для продавців з України

Укрпошта домовилась із маркетплейсами Wish, Etsy, еBay, Shopify та Joom і вони скасували комісію й запровадили бонуси для українців. Wish повернув продавцям з України комісію за лютий і скасував комісії на наступних 6 міс; еBay надав 3 міс без комісії для продавців з асортиментом від 100 товарів й 200 безкоштовних лістінгів для малого бізнесу. Shopify виділить кошти на гуманітарну допомогу для України, а Joom знизив комісію для продавців з 15% до 0%.

Тимчасово юрособи можуть з арештованих рахунків виплачувати зарплату

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України юридичні особи–боржники можуть здійснювати видаткові операції з рахунків з коштами, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, виключно для виплати заробітної плати в розмірі не більше п’яти мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника.

В Україні з 23 березня — щоденний моніторинг цін на соціально значущі товари

В Держпродспоживслужбі порекомендували не завищувати ціни на продукти під час війни. Посилено контролюватимуть ціни на: пшеничне борошно, макарони, хліб, гречану і вівсяну крупи. А також на свинину, яловичину, курятину та курячі яйця, молоко, масло, цукор, моркву, картоплю, спирт етиловий 96%, вітчизняні нестероїдні протизапальні лікарські засоби, бензин марки А-92, А-95, дизельне паливо.

Бізнес в Україні відновлює роботу

Український бізнес знову активізується, ㅡ проаналізував оператор ринку електроенергії. Підприємці купують більше електроенергії, отже український бізнес поступово відновлює свою роботу. Ціна електроенергії на РДВ та внутрішньодобовому ринку стабільна. На торгах в Об'єднаній енергосистемі України з 10 до 16 березня кількість проданої електроенергії не перевищувала 30 тис мВт-год на день, а за останній тиждень продали понад 32 тис мВт-год на день, ㅡ це позитивна тенденція.

Як перейти на сплату ЄП у розмірі 2% з обороту?

17 березня уряд затвердив нові податкові пільги для ФОП та юридичних осіб на період дії воєнного стану. Найбільше питань викликало введення спецгрупи єдиного податку, яка передбачає збільшення обсягів доходів до 10 мільярдів гривень та сплату єдиного податку у розмірі 2% від обороту. Податківці надали роз’яснення, як перейти до цієї спецгрупи.

Як роботодавцю отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньопереміщених осіб?

Для стимулювання роботодавців працевлаштовувати внутрішньопереміщених осіб, держава компенсує витрати на оплату праці у розмірі 6500 гривень. Як роботодавцю отримати 6500 грн за працевлаштування внутрішньопереміщених осіб, Торгсофт розповідає у статті

Як допомогти Україні та власному бізнесу під час війни?

Під час війни люди показують, які вони є. Українцям запам'ятаються компанії та бізнесмени, які допомагають Україні виграти війну, а людям вижити. Натомість байдужі компанії та проросійські отримають погану репутацію. Тож волонтерство корисне і для населення, і для бізнесу. Важливо, аби кожен робив все, що може для України та людей. Що саме, Торгсофт розповідає у статті.

Як справи у Торгсофт?

Торгсофт вдячний любим клієнтам за те, що турбуєтесь та питаєте в месенджерах, де ми й що з нами. На усі питання, в тому числі про плани, ми розповіли тут.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором