• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Другий місяць війни: як живе бізнес, що нового?

05.04.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Карантинні зони скасовано, звільняти невакцинованих співробітників заборонено

Кабмін прийняв рішення про скасування карантинних зон. Також на час воєнного стану звільняти невакцинованих співробітників заборонено! Інші відповіді на трудові питання під час воєнного стану шукайте в статті Торгсофт.

Яких працівників можна «бронювати», щоб їх не мобілізували?

В Міністерстві економіки повідомили, що можна подавати прохання про резервування працівників, щоб їх не мобілізували. Відстрочку надаватимуть співробітникам, якщо вирішать, що вони необхідні на своєму робочому місці для надання життєво важливих послуг та розповсюдження необхідних товарів (харчові продукти, ліки). Це робітники, без яких не можуть працювати торговельні точки та склади, організації логістики, центральні офіси компаній тощо. Наразі не надають відстрочку від мобілізації працівникам зі сфери торгівлі технікою та електронікою, fashion та ювелірних прикрас. Щоб «забронювати» ключових співробітників потрібно до Мінекономіки відправити лист з обґрунтуванням для відстрочки від мобілізації конкретних працівників. Лист розглянуть протягом робочого дня, приймуть рішення по ньому й надішлють копію в Міноборони. Відстрочка може надаватись максимум на 6 місяців. Для підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу військовозобов’язаному надається витяг з наказу Мінекономіки. Що робити роботодавцю під час війни? Відповідаємо у статті.

В «Дії» знову можна внести зміни про ФОП чи закрити ФОП

Через напад росії на Україну служби нацбезпеки раніше вимкнули держреєстри, щоб захистити дані українців. Частина з них організували роботу в безпечному місці й відновили доступ користувачам. В «Дії» зараз можна і зареєструвати бізнес, — повідомили в Мінцифри. Такою онлайн-реєстрацією ФОП з моменту відновлення послуги скористались 1800 людей. Як закрити ФОП під час війни ми розповідали в статті.

Податкові пільги для ФОПів

ФОПи 1-ї та 2-ї груп можуть не платити єдиний податок з 1 квітня і до завершення війни, 一 повідомили в ДПСУ. Це зазначено в законі від 15 березня 2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» (№ 2120-IХ). Також, таким ФОП не потрібно заповнювати за цей період декларацію платника єдиного податку 一 фізособи 一 підприємця.

Допомога бізнесу

Допомогу по «єПідтримці» отримали вже понад 3 млн українців. Всього на допомогу «єПідтримка» надійшло 4,4 млн заявок, — повідомили у Мінцифрі. 3,3 млн українців держава вже виплатила кошти на загальну суму у розмірі 22 млрд грн. 31 березня приймання заявок закінчилося, але роботодавець може отримати 6500 грн за працевлаштування внутрішньопереміщених осіб.
 

Київ працює

Станом на 26 березня в Києві працювали до 400 підприємств, понад 650 продуктових магазинів, 300 кав’ярень, 360 станцій техобслуговування авто, 185 перукарень, близько 50 автомагазинів, 8 ярмарків та 33 столичні ринки. Ця інформація доступна в застосунку Київ цифровий. Не припиняють роботу Нова Пошта, інтернет-магазин Rozetka та мережа магазинів Епіцентр, стоматологічні клініки, косметологи, ремонтні майстерні, прокат велосипедів, магазини інструментів, юридичні фірми, хімчистки.

Нова Пошта відновила кур'єрську доставку

Нова Пошта відновила кур'єрську доставку: працює понад 1800 відділень та понад 6000 поштоматів. Кур’єрська доставка працює щоденно, без вихідних, але на годину менше, ніж відділення. Можна викликати кур’єра на забір товару й отримати замовлення у відділеннях, у поштоматах або на адресу. Актуальний графік забору можна переглянути на сайті оператора. Тариф на кур’єрську доставку не змінився: +30 гривень до тарифу доставки у відділення (для посилок до 30 кг). Доставка не працює в комендантську годину. Під час повітряної тривоги кур’єри повинні заходити у безпечне укриття та перечікувати. Час доставки може зміщуватися на добу-дві.

Програма релокації українських підприємств

Мінекономіки допомагає вітчизняним підприємствам переїхати із зони бойових дій. Вже перевезено 108 підприємств. Процес релокації включає допомогу по переміщенню обладнання, пошуку приміщень та розселенню працівників. Докладніше про це Торгсофт розповів у статті.

Торгсофт — найкраща альтернатива рашистських програм

З початком війни росії проти України багато підприємців відмовляються від програмного забезпечення, створеного окупантами. Вони не хочуть оплачувати російські програми та тим самим фінансувати армію вбивць та мародерів. Opendatabot зробив перелік російських програм, якими досі користується український бізнес. Серед них є облікові, ERP та CRM-системи. Підприємці звикли користуватися руснявим софтом ще з довоєнних часів, і не завжди розуміють, чи є альтернатива. Торгсофт — це найкраща альтернатива 1с, Мой Склад, BAS, ЕКАМ, CloudShop, LiteBox, Sigma. Читайте про це докладніше.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором