• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Україна підлаштовується до воєнного стану

13.04.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Держпродспоживслужба перевіряє ціни на соціально значущі товари

З початком війни в Україні спостерігається суттєве підвищення цін майже на всі соціально значущі продовольчі товари — заявили у Держпродспоживслужбі. Ціни зросли на: хліб пшеничний — на 28,5%, хліб житньо-пшеничний — на 12,5%, крупу гречану — на 25,5%, макаронні вироби — на 24,5%, олію соняшникову — на 11,9%, цибулю ріпчасту — на 27,2% та інші продукти. За результатами перевірок були знижені ціни до економічно обґрунтованого рівня, виставлені цінники на товари, відновлювалася робота терміналів, алкоголь знімався з реалізації — розповіли у Держпродспоживслужбі.

Онлайн-покупки відновлюються

З початком російського вторгнення обсяги перевезень через Нову Пошту знизились у 20 разів. До війни компанія доставляла щодня 1 млн відправлень, з них 70% — онлайн-замовлення із магазинів. За 1 тиждень війни клієнти відправляли 50 000 посилок на день. Це лише 5% у порівнянні з минулим. З 21 березня зафіксували вже 350 000 відправлень, із яких 60% — онлайн-замовлення. Тож 200 000 товарів за день замовили онлайн. Це все ще у 5 разів менше, ніж було, але спостерігається стійка динаміка зростання онлайн-покупок, — розповідає керівник відділу досліджень Нової Пошти Сергій Кравченко. Серед найбільш популярних товарів, які замовляють українці: одяг, взуття, автотовари та запчастини, товари медичного призначення (зокрема, ліки), харчові продукти, косметика, зоотовари.

Monobank знизив ставку за кредитами

З 1 квітня до закінчення дії воєнного стану Monobank знизив ставку за всіма кредитними продуктами банку до 1,6 % на місяць — написав співзасновник проєкту Олег Гороховський. За його даними, зміни стосуються: чорних та елітних карток, раніше оформлених розстрочок і кредитів готівкою.

Створено бот для безплатного просування бізнесів, які працюють під час війни

Українські айтівці запустили бот для безплатного просування бізнесів. В телеграм-боті власники малих бізнесів (СТО, магазинів, ремонтних майстерень, перукарень тощо) можуть додавати свої заклади на карту ЛУН Місто. На цю карту потрібно вносити тільки ті бізнеси, які працюють під час війни, 一 карта показує працюючі заклади по всій території Україні. Карту можна переглядати на телефоні та десктопі. Щоб додати бізнес на карту ЛУН Місто, вкажіть в телеграм-боті @MapMomentumBot назву закладу, тип послуг, які він надає, його адресу, режим роботи. З одного акаунту можна додати один заклад. Данні карта оновлює щодня, 一 надсилає закладам запити на підтвердження, що вони сьогодні працюють.

Що робити, якщо забули КЕП вдома?

Коли почалися бойові дії, багато людей залишали будинки похапцем, у кращому випадку з однією торбою речей. Тепер, перебуваючи у безпеці підприємці намагаються відновити бізнес та продовжувати працювати. Багато у кого виникає питання, що робити, якщо кваліфікований електронний підпис залишився вдома або в офісі, як тепер подавати звітність? Якщо ви забули чи втратили КЕП, необхідно виконати три кроки: скасувати старий КЕП, отримати новий та зареєструвати його в податковій. Детальніше про це Торгсофт розповідає у статті.

Початковий бухгалтерський облік: інструменти в Торгсофт

На початковому етапі для обліку підприємцю, зазвичай, вистачає Excel таблиці. Але зі зростанням бізнесу, штату, кількості постачальників, клієнтів та угод гостро відчувається потреба у бухгалтерському обслуговуванні. Ситуація поступово ускладнюється з поданням квартальних звітів, документів до пенсійного фонду, проведенням платіжних документів через банк та іншим супроводом фінансової діяльності. Якщо ви вирішили розібратися в усьому самостійно, читайте про початковий облік та інструменти в Торгсофт.

Українська економіка підлаштовується до воєнного стану

Понад 50% громадян країни вже повернулись до роботи — свідчать дані соціологічної групи «Рейтинг». Серед людей, які мали роботу до війни, продовжують працювати 58% українців, що перевищує березневі дані (46%). 29% працюють у звичайному режимі, 26% — частково або віддалено, 3% — почали працювати на новій роботі. На час війни 41% українців втратили роботу, у березні таких було 53%. Найбільше тих, хто працює, — у західних областях, лише третина працює на сході, інші дві третини втратили роботу.

Робота з РРО під час війни

Робота з РРО та пРРО завжди викликала багато питань у підприємців. Воєнний час породив ще більше питань, як працювати у ці страшні часи. Торгсофт зібрав відповіді на поширені запитання в одній статті.

Що робити, якщо закінчився термін електронного ключа касира пРРО?

Касир – зареєстрована в ДПС відповідальна особа з власним кваліфікованим електронним підписом. Ця особа уповноважена працювати з пРРО – фіскалізувати платежі, закривати та відкривати зміни в автоматичному режимі. Для одного програмного РРО може бути зареєстровано кілька різних касирів. Також для одного касира можна зареєструвати кілька різних КЕП. Що робити, якщо закінчився термін електронного ключа касира пРРО Торгсофт розповідає у статті.

Знижки -20% на автоматизацію торгівлі від Торгсофт

Хто має можливості та сили — відновлює торгівлю. Торгсофт також працює та допомагає автоматизувати бізнес. З 11 по 22 квітня Торгсофт дає знижку -20% на автоматизацію торгівлі. Хто переходить з руснявого програмного забезпечення — даємо ще +5% знижки (достатньо буде скриншота нинішньої програми на телеграм @torgsoft_sale). Частину з прибутку Торгсофт передає ЗСУ — то святе.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором