• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Протриматися на плаву: можливості для бізнесу під час війни

21.04.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Пільгові кредити для торговельних мереж

Торговельні мережі користуватимуться пільговими кредитами. 5 квітня 2022 року уряд підтримав рішення, щоб торговельні мережі могли залучати пільгові кредити до 1 млрд грн на 1 рік під 5%. Заплановано, що це збільшить кількість обігових коштів магазинів, вони зможуть вчасно розраховуватися за продукти з українськими виробниками й не закриватимуться, – розповів Денис Шмигаль.

Відшкодування ПДВ для підприємств

Підприємства можуть отримати відшкодування ПДВ від Кабміну. Поки що Кабінет міністрів і профільний комітет парламенту тільки обговорюють це питання. Планують частково поновити відшкодування податку на додану вартість для підприємств стратегічного значення, – повідомив Гетманцев. На відшкодування ПДВ можуть претендувати тільки ті підприємства, які сплачують податки під час війни. Компаніям, які співпрацювали з росією або не подавали податкові декларації, не відшкодовуватимуть ПДВ. При цьому, зараз нема можливості реєструвати податкові накладні й скоріш за все не буде до кінця війни.

Від податків залежить обороноздатність регіону

На Одещині бізнес зловживає податковими канікулами. В області працюють всі підприємства харчової промисловості, сільськогосподарські підприємства, ринки оптової та роздрібної торгівлі, але не всі вони сплачують податки до місцевого бюджету. Наразі податки можна сплачувати по бажанню, але це розраховано на бізнеси, які не працюють і дійсно не можуть сплачувати податки. Від податків залежить обороноздатність регіону, — зауважила директорка фіндепартаменту Марина Зінченко.

Евакуація підприємств із зони бойових дій

За місяць із зони бойових дій евакуювали 216 підприємств, 97 із них вже відновили роботу на новому місці. Про це йдеться на сайті Кабміну. «Прозоро. Продажі» за ініціативи Мінекономіки запустили платформу, де підприємства, що потребують переміщення, можуть подати заявку. Це платформа для: бізнесу, який подав заявку на релокацію; компаній, які хочуть допомогти підприємствам з релокацією; представників Мінекономіки, військових адміністрацій, компаній, які допомагають з опрацюванням заявок, логістикою тощо.

Як діяти роботодавцю, якщо трудова книга працівника залишилася вдома або у роботодавця?

Паперову трудову книжку заповнювати не обов'язково. Облік трудової діяльності працівника можна вести в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, або в дублікаті трудової книжки за новим місцем роботи. Також, якщо особа офіційно оформлена в іншого роботодавця і її трудова залишилася в нього, то можна оформити її за сумісництвом, 一 для цього взагалі не потрібна трудова книжка. Якщо трудова книжка працівника ще не була оцифрована, в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі електронних послуг ПФУ у розділі «Електронна трудова книжка» відображаються відомості про трудові відносини працівника за основним місцем роботи за даними персоніфікованого обліку ПФУ, починаючи з 1998 року. Особа може замовити витяг з реєстру застрахованих осіб особисто, через представника у територіальному відділенні Пенсійного фонду України, або на порталі Дія, заповнивши заяву на отримання послуги. Коли основна трудова книжка буде доступна, можна додати інформацію про трудову діяльність туди, а дублікати анулювати. Що робити, якщо забули вдома КЕП, Торгсофт розповідав у статті.

ПриватБанк планує надати 2 млрд грн кредитів для малого бізнесу

Юридичним особам надаватимуть кредити на суму до 2 млн грн, підприємцям — до 1 млн грн на строк до 3-х років. Через місяць після завершення воєнного стану держава компенсуватиме до 5% одноразової комісії (одноразова комісія зазвичай складає 1% від суми кредиту). В пріоритеті на кредитування будуть експортери та підприємці, що виготовляють і продають продукти харчування, товари народного споживання, займаються транспортними перевезеннями, надають медичні, побутові та туристичні послуги. Заявку на отримання кредиту можна подати на сайті ПриватБанку.

Хто має право не сплачувати ЄСВ за працівників, призваних на військову службу?

Роботодавці: підприємці, фізичні особи, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку; юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку. Відповіді на трудові питання під час воєнного стану Торгсофт давав у статті.

2 дні до кінця акції від Торгсофт

Хто має можливість — відновлює торгівлю, а Торгсофт допомагає: до 22 квітня автоматизуємо бізнес зі знижкою -20%. Для тих, хто переходить з руснявих програм — ще +5% знижки (достатньо скриншота нинішньої програми на телеграм @torgsoft_sale). Частину з прибутку Торгсофт традиційно передає ЗСУ.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором