• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Строк дії воєнного стану продовжено, працюємо на травневі свята

26.04.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Строк дії воєнного стану в Україні продовжено

Верховна Рада прийняла Закон України № 7300 від 19 квітня «Про продовження строку дії воєнного стану». Відповідно до Закону, строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Таким чином, воєнний стан продовжено до 25 травня 2022 року.

Травневі свята під час воєнного стану

У 2022 році 25 квітня, 2 та 9 травня не вважаються святковими, ― повідомили в Держпраці. Відповідно до статті 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що під час війни всі будні дні є робочими не залежно від святкового календаря. Тому додаткових вихідних і святкових днів не буде, а 25 квітня, 2 та 9 травня ― звичайні робочі дні, робота в які оплачується у звичайному порядку. Торгсофт також працює на травневі свята.

Samsung безплатно вивозитиме на ремонт гаджети українців

Компанія Samsung забиратиме для ремонту поламані електронні пристрої виробництва Samsung й повертатиме їх на адресу клієнтів перевізником «Нова пошта». Така послуга діятиме тільки для регіонів, у яких через війну Samsung закрив свої сервісні центри. Здати на ремонт можна смартфони, планшети, електронні годинники. Витрати на транспортування та ремонт компанія бере на себе.

Prom запустив онлайн-магазин для волонтерів — військові товари

Спеціалісти сайту Prom наповнили товарами онлайн-магазин Укроборонпрому й взяли на себе приймання та обробку замовлень, — повідомив Микита Артемчук. На майданчику ukroboron.prom.ua постачальники можуть розміщувати свої товари, а волонтери — купувати їх. Всі товари перед публікацією проходитимуть перевірку Укроборонпрому.

Укрпошта відновлює роботу у Чернігівській області

Укрпошта відновлює роботу відділень по всій Чернігівській області: приймають грошові перекази, оплату за комуналку, відправлення по Україні та за її межі. Наразі у Чернігові працюють відділення: 14000, 14001, 14003, 14005, 14006, 14013, 14017, 14021, 14033, 14035. Загалом Укрпошта вже відновила роботу майже 6 тисяч відділень по всій Україні.

Малий бізнес відновлює роботу

Європейська Бізнес Асоціація у квітні провела опитування серед 162 підприємців і порівняла результати з показниками за березень. Місяць тому не працювало 42% малого бізнесу, наразі — 26%. 17% бізнесів вже відновили роботу, а 23% готуються до відновлення. Все більше підприємців працюють в повному обсязі — з 13% кількість зросла до 20%. Більшість опитуваних бізнесів скоротили географію діяльності або перейшли в онлайн. 11% представників малого та середнього бізнесу здійснили релокацію на захід України, 4% – за кордон. Заробітну плату в повному обсязі зараз виплачують 25% компаній, 5% — в повному обсязі ще й з преміями. 27% компаній скоротити виплати працівникам, 15% відправили співробітників в неоплачувану відпустку, а 9% скорочують штат працівників.

ЄБА зібрала пропозиції підприємців для спрощення ведення бізнесу

Серед пропозицій на період війни: скасувати перелік критичного імпорту й дозволити спрощено імпортувати всі товари без маркування; відшкодовувати ПДВ експортерам; компенсовувати з Держбюджету зарплати, які компанії виплачують мобілізованим найманим працівникам; звільнити бізнеси від сплати податків на територіях, де ведуться бойові дії та ін. На постійній основі пропонують: дозволити надавати інструкції з користування в електронному вигляді; скасувати державне регулювання цін, взяти під контроль підприємців, які продають онлайн; скасувати у паперовій формі ліцензію на оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями; дозволити не вести облік марок акцизного податку за видами; скасувати спецформу товарно-транспортної накладної для алкогольних напоїв тощо. З усіма пропозиціями бізнес-спільноти можна ознайомитись на сайті.

Чи відшкодовуватимуть страхові компанії пошкодження майна та здоров'я війною?

Договір страхування зазвичай передбачає відшкодування збитків по класичних ризиках, а не військових, — страхові компанії не відшкодовують пошкодження транспорту або майна внаслідок воєнних дій або військовою зброєю. Існує окремий вид полісів — страхування від воєнних та терористичних ризиків. Такі поліси значно дорожчі. Для порівняння: класичний договір страхування квартири коштує 2−3 тис. грн, страховий поліс від воєнних ризиків коштує 2−3 тис. доларів. При цьому, деякі звичайні договори страхування корпоративних клієнтів можуть покривати воєнні ризики, наприклад травми від влучення снаряду або в наслідок рятування людини, яка потрапила під обстріл, — повідомила директорка з андеррайтингу та методології СК «Альфа Страхування» Ірина Корлиханова. Тож варто уточнювати деталі договору в страховій компанії перед його підписанням.

Програма обліку для Румунії

На початку весни 2022 року представники Торгсофт переклали програму на румунську мову і тепер кожен румунський підприємець може почати вести облік товарів у Торгсофт. Торгсофт — універсальна програма обліку товарів, яка підходить для багатьох сфер бізнесу в різних країнах світу. В програмі накопичений величезний обсяг знань, що допоможе підприємцям вести облік товарів у магазині, на складі та в торговельній мережі, працювати з торговельним обладнанням та клієнтами, аналізувати результати торгівлі тощо. На початку березня на нашому сайті також з'явився й англійський варіант перекладу.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором