• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Економічна активність відновлюється, Торгсофт дає знижки

11.05.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Що перевіряють під час воєнного стану?

ДПС в умовах дії воєнного стану забезпечує контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг шляхом проведення фактичних перевірок. Першочергово такі перевірки проводяться за скаргами громадян щодо відмови у можливості проведення розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою, незастосування РРО чи пРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції; продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою владою, під час дії воєнного стану. Також податківці нагадують, що до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податкові органи здійснюватимуть контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки), крім контролю цінової та тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг шляхом проведення фактичних перевірок.

Бухгалтерський облік гуманітарної допомоги

Мінфін наголошує, що на виконання положень Закону України «Про гуманітарну допомогу» Мінфін затвердив наказ «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги». Дія цього акту поширюється на юросіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ). Отриману гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, ТМЦ отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48.Таким самим записом отримана гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і ТМЦ відображається й набувачами. Грошові кошти і ТМЦ, використані на забезпечення статутної діяльності набувача, відображаються набувачами за кредитом рахунків обліку грошових коштів і ТМЦ у кореспонденції з рахунком 23. Одночасно така сума відображається за дебетом рахунку 48 і кредитом субрахунку 745.

Скорочення штату працівників через війну

Якщо підприємство не має змоги зберегти робочі місця та приймає рішення скоротити чисельність чи штат працівників, воно може зробити це на підставі ст. 40 п.1 ч. 1 КЗпП. Чим відрізняється скорочення чисельності від скорочення штату працівників? Кого не можна звільнити під час скорочення? Як звільнити робітника під час скорочення штату? Торгсофт розповів у статті.

Як ФОП може сплатити податки з-за кордону?

Через війну в Україні багато людей виїхало за кордон у пошуках безпечного місця. ФОП не є виключенням. Деякі підприємці продовжують свою діяльність та бажають сплачувати податки в Україну. Куди сплачувати податки? В якій валюті сплачувати? Чи можна сплачувати податки власними коштами? Як відкрити рахунок за кордоном? Торгсофт дав відповіді на ці запитання у статті.

Споживча інфляція пришвидшилася до 16%

У квітні споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася майже до 16%. Таку оцінку дає НБУ. Виділяють такі основні причини зростання інфляції: порушення ланцюгів постачання, нерівномірний попит, збільшення витрат бізнесу, фізичне знищення активів підприємств в результаті воєнних дій, блокування російськими військами поставок товарів на окуповані території. Найшвидше дорожчали оброблені продукти, молоко, окремі овочі та фрукти. Непродовольчі товари дорожчали повільніше через фіксований курс гривні та переорієнтацію попиту громадян на першочергові товари. Водночас останнє зумовило стрімке подорожчання ліків та окремих товарів особистого догляду.

Економічна активність відновлюється у звільнених регіонах

НБУ: після шоку перших тижнів війни економічна активність відновлюється в порівняно спокійних та звільнених регіонах, але рівень завантаженості значної кількості підприємств залишається суттєво нижче довоєнного. Кількість підприємств, які повністю зупинили діяльність, скоротилася майже вдвічі у порівнянні з початком військових дій (з 32% до 17%). Утім, 60% підприємств працює нижче довоєнного рівня завантаженості, майже 23% — більш ніж удвічі.
Наприкінці квітня найбільше підприємств працювало в сільському господарстві, відновлювали роботу транспорт та переробна промисловість. Найскладніша ситуація в будівництві та добувній промисловості, значно нижче довоєнного рівня залишається завантаженість торгівлі.

Активність на ринку праці

НБУ: попри відновлення активності на ринку праці, попит на працівників залишається слабким. Це призводить до скорочення зайнятості та зарплат. Хоча кількість підприємств, які не працюють, скорочується, наприкінці квітня 54% підприємств змушені утримувати менше персоналу. 34% підприємств платять нижчу зарплату, ніж до війни. Частка підприємств, які не змінили зарплату (38%), також знижується. У квітні сектор послуг, сільськогосподарська та переробна промисловість частіше підвищували зарплату, ніж інші. Натомість торгівля та будівництво — частіше знижували.

Світові маркетплейси скасували комісії для продавців з України

Укрпошта робить все можливе, аби утримати міжнародний бізнес. Зокрема, за час війни вже третій літак доставляє продукцію малого та середнього бізнесу до США. «Підтримуємо українських підприємців — нам вдалося домовитися із найбільшими світовими маркетплейсами Etsy, еBay, Joom, Wish та Shopify про скасування комісії для продавців з України», — підсумували в компанії.

Торгсофт розповів, що робити, якщо під час війни ви втратили майно та документи

Багато підприємств внаслідок активних бойових дій втратили майно та документи. Що робити в такій ситуації, Торгсофт розглянув у статті.

Знижки 17% на програму обліку до 17-річчя Торгсофт

Вже 17 років Торгсофт автоматизує торгівлю, допомагає навести лад у бізнесі, делегувати рутину та звільнити власників підприємств від хвилювання за свій бізнес. На честь цієї дати компанія надає знижку 17% на Ліцензії, додаткові опції та Договір сервісного обслуговування. Пропозиція діє з 10 по 20 травня.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором