• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Травневий Дайджест: бізнес тримається

19.05.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Хто і коли подає заявку на виплати за внутрішньо переміщених робітників?

Мінцифри продовжує підтримувати українців під час війни. Роботодавці, які найматимуть внутрішньо переміщених осіб до себе на роботу, отримають 6500 грн за кожного працевлаштованого. Компенсацію можна отримувати за перший та другий місяць роботи вимушеного переселенця. Подати заявку на компенсацію витрат може лише роботодавець через 5 днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи.

Відпустки без збереження зарплати

Держпраці: розділом VI Закону України від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» передбачено надання працівникові відпусток без збереження заробітної плати. Так, відпустка без збереження зарплати відповідно до ст. 25 Закону про відпустки за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку. А відпустки, передбачені ст. 26 Закону про відпустки, надаються за згодою сторін, а саме:

  • за сімейними обставинами та з інших причин (термін не більше 15 календарних днів на рік),
  • на період карантину (термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний термін (15 календарних днів на рік).

Отже, Законом про відпустки не передбачено надання відпусток без збереження заробітної плати з ініціативи роботодавця.

Підтримка бізнесу за допомогою кредитування

Мінфін: за минулий тиждень у межах державної програми «Доступні кредити 5−7−9%», видано 900 пільгових кредитів на загальну суму 3,48 млрд грн. Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва. Він уклав угоди про співробітництво з 42 банками. У березні цього року суттєво спростили умови кредитування підприємництва, зокрема, можливість отримання пільгових кредитів під 0% річних з гарантією від уряду України на рівні 80%.

Що робити, якщо під час війни ви втратили майно та документи?

Багато підприємств внаслідок активних бойових дій втратили майно та документи. Що робити, якщо були знищені первинні документи та бухгалтерські документи? Як створити комісію, провести інвентаризацію та все задокументувати? Хто відшкодує збитки? Торгсофт розглянув у статті.

Які товари найбільш купують онлайн?

З кінця березня в онлайн-ритейлера Rozetka зросли продажі в категоріях побутової хімії та косметики. Найпопулярніші товари в категорії побутової техніки — електрочайники та пилососи.

Документальне оформлення благодійної допомоги

Якщо ви вирішили надати благодійну допомогу, потрібно усе задокументувати, адже в бухгалтерському обліку кожна дія повинна мати документальне підтвердження. У новій статті Торгсофт розповів про правильне оформлення благодійної допомоги.

Гранти для бізнесу

Мінцифри запускає гранти на порталі «Дія», аби фінансово допомогти власникам малого бізнесу, які постраждали від агресії рф. Мікро- та малі підприємства можуть подаватися на отримання мікрогрантів вартістю 125 000 грн. Подати заявку на мікрогранти можуть підприємства, які: зареєстровані не пізніше від 31 грудня 2021 року в Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Київській областях, тимчасово перемістилися з цих областей або постраждали внаслідок бойових дій та можуть це підтвердити. Пріоритет надаватиметься компаніям, які виробляють життєво необхідні товари та послуги для цивільних і військових України. Подати заявку можна на порталі «Дія» до 30 травня.

Як подорожчали продукти у квітні?

Згідно із даними Держстату у квітні 2022 року з харчових продуктів найбільше подорожчали крупи. Пшоно подорожчало на 21,5% до 26,1 грн за кг. Рис — на 21,1% до 40,1 грн за кг, а гречка на 13,8% до 61,7 грн за кг. Риба морожена подорожчала на 7,6% до 123,2 грн за кг, масло на 4,2% до 58,8 грн за 200 г, соняшникова олія — на 2,9% до 67,4 грн за літр. Водночас яйця подешевшали на 27,6% до 24,8 грн за десяток. За даними Держстату, сигарети преміумкласу подорожчали на 2,6% до 73,3 грн за пачку, горілка — на 9,4% до 105,1 грн за пляшку 0,5 літра, вина столові українських марок — на 6,5% до 78,2 грн за пляшку 0,7 літра, пиво — на 11,2% до 22,8 грн за пляшку 0,5 літра.

Трудові питання під час воєнного стану

Роботодавці, які під час воєнного стану не змогли виплатити працівникам зарплату, звільняються від відповідальності. Але це не стосується зобов’язань, які мали місце до 24 лютого. Про це розповіла Надія Шуляк, керуючий партнер АО «Краун». Закон не має зворотної дії. Тому ті роботодавці, які не виконали свої зобов’язання, повинні понести відповідальність. Проблема тільки в тому, що зараз дуже обмежено йде розгляд цивільних справ, які стосуються грошових стягнень. Тому таким працівникам спеціаліст порадила якнайшвидше отримати підтверджуючі документи.

Торгсофт записав подкаст про нововведення для бізнесу

Під час війни український уряд впровадив багато нововведень для роботи ФОПів та юридичних осіб. Що саме змінилося для бізнесу, Торгсофт розповів у подкасті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором