• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Воєнний стан продовжено, мита на українські товари скасовано

02.06.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Воєнний стан продовжено

В Україні продовжено час дії воєнного стану та терміни проведення загальної мобілізації (до 23 серпня включно). Закони № 2263-ІХ та № 2264-ІХ офіційно опубліковані в «Голосі України» №109 від 23 травня 2022 року.

Звільнення працівника під час воєнного стану

У період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами й відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

Євросоюз скасував мита на українські товари

Рада ЄС повністю скасувала всі мита на українські товари — протягом року українські компанії можуть постачати в Євросоюз свою продукцію без мит.

Реєстрація податкових накладних відновилася

З 27 травня в Україні відновилася реєстрація податкових накладних, — повідомив Данило Гетманцев. Система працюватиме у довоєнному режимі. На виконання відкладених через війну податкових обов'язків бізнесменам дали 60 днів з дня поновлення такої можливості, отже — з 27 травня. Податкові накладні за лютий-травень 2022 року потрібно зареєструвати до 15 липня цього року. Також, податкова відновлює камеральні та документальні перевірки податкової звітності, а також бюджетне відшкодування ПДВ, однак точних термінів останнього поки що немає.

єДекларація для бізнесу в «Дії»

На порталі «Дія» запустили нову послугу для підприємців: єДекларацію для бізнесу, — повідомив Михайло Федоров. ЄДекларація не потребує розгляду чиновників і замінює 374 види документів, наприклад, ліцензії, сертифікати, свідоцтва, посвідчення та висновки. ЄДекларацію можуть подати вже діючі ФОПи або керівники юридичних осіб: власники бізнесу, в яких закінчився термін дії дозвільних документів; ФОПи, які через війну змінили місце ведення бізнесу; підприємці, які змінили вид діяльності.

Війна триває — бізнес працює

З початку війни в Україні зареєстрували 4,5 тис. нових компаній і понад 28 442 ФОПи. У перші тижні війни Єдиний держреєстр не працював, тому нові бізнеси не реєструвалися, але як тільки ЄДР запрацював, кількість нових компаній та ФОПів почала зростати.

Продажі інтернет-магазинів тривають, кількість вакансій зростає 

Наразі в Україні працює 68% закладів харчування в порівнянні з останнім тижнем перед війною, кількість замовлень таксі складає 37% від довоєнних показників, продажі на онлайн-майданчиках — 85%. Пропозицій роботи на Work.ua стало втричі більше (18 568 оголошень), а закордонних вакансій на Jooble — в 1,3 раза більше (32 720), ніж в перші тижні війни.

Чи можна не виконувати власні зобов'язання за договором через війну?

Деякі підприємці замислюються над тим, чи можна не виконувати власні зобов'язання за договором через війну? Адже бойові дії, блокади, війна та комендантська година належать до обставин непереборної сили або до форс-мажору. Докладно про це Торгсофт розповів у статті.

Як отримати або продовжити дію ліцензії чи дозволу під час війни?

Іноді підприємства стикаються з проблемою: кінця війни ще не видно, а у документів дозвільного характеру завершується термін дії. Також є непоодинокі випадки, коли підприємство починає займатися діяльністю, яка підлягає ліцензуванню, а як отримати ліцензію під час дії воєнного стану не зрозуміло. Торгсофт розглянув ці питання у статті.

Оновлення Торгсофт: що цікавого?

На сайті Торгсофт вийшло оновлення 2022.0.11. Це оновлення цікаве, перш за все, для власників ліцензії Торгсофт-Старт, оскільки значно розширився перелік додаткових опцій, які можна використовувати для свого бізнесу.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором