• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт розповів про РРО у воєнний час

15.06.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Володимир Зеленський підтримав заборону використання петард та феєрверків

До президента було направлено петицію щодо заборони використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів. В ній авторка пропонувала закрити магазини піротехніки та ввести штрафи за порушення у розмірі від 15 тис грн. Президент сказав, що вибухи від піротехнічних засобів підвищують стрес громадян, підтримав петицію та направив її для розгляду до Кабміну.

Кримінальна відповідальність за завищення цін

На сайті ВР зареєстрували Законопроєкт №7425, який передбачає кримінальну відповідальність за завищення цін. Автор законопроєкту пропонує саджати у в'язницю на 3-5 років тих, хто завищує ціни й тарифи на соціально-значущі товари та товари військового призначення.

Що таке призупинення дії трудового договору?

Закон № 2136-ІХ від 15.03.2022 року ввів нове поняття у трудових відносинах – призупинення дії трудового договору. Що це таке та як це працює, Торгсофт розглянув у статті.

Найчастіші пошукові запити на Rozetka

Згідно зі статистикою ритейлера Rozetka найчастіші пошукові запити на торговельному майданчику ㅡ товари для ЗСУ: бронежилети, форма, генератори. Люди також купують електрочайники, пилососи, дитяче харчування, підгузки, корм для котів і собак, алкоголь, стіки, звичайні та електронні цигарки, павербанки, ноутбуки та планшети. У травні Rozetka відновила роботу 228 точок видачі товарів у 66 регіонах України. Отримати замовлення можна у будь-якій точці видачі й у точках Нової Пошти та Укрпошти. Також знову доступне адресне доставлення замовлень кур’єром у Києві, частині населених пунктів на Київщині, Львівщині, Харківщині, Одещині, Житомирщині, Чернігівщині, Черкащині, у Дніпрі.

Шанс для українських виробників одягу та взуття

Імпорт одягу до України впав на 60%, очікується дефіцит. H&M та Zara поки не відкриваються, в магазинах меншає брендового одягу. Серед причин ㅡ падіння попиту та складність з розрахунками у валюті. За оцінкою консалтингової компанії Pro-Consulting, імпортного літнього одягу та взуття цього року буде майже на 60% менше в порівнянні з попередніми роками. Враховуючи, що в Україні виробляють лише 20% одягу та взуття, очікується дефіцит, тож вітчизняним виробникам доцільно збільшити обсяги виробництва. Також, зараз мають шанс заявити про себе нові українські бренди одягу та взуття.

Нова економічна стратегія

Прем`єр Денис Шмигаль повідомив, що уряд за дорученням президента запускає нову економічну стратегію, яка діятиме в умовах війни, допоможе українській економіці вистояти та стане фундаментом для післявоєнного відновлення. За його словами, стратегія передбачає низку програм, спрямованих на створення робочих місць через підтримку бізнесу, держзамовлення, будівництво, кредитування та працевлаштування безробітних. Держава надасть безповоротні кошти для створення тисяч нових мікробізнесів. Заявки будуть подаватися через Дію у формі бізнес-плану, який розглядають незалежні оцінювачі-підприємці.

Платформа для підтримки українського експорту

Єврокомісія 7 червня офіційно запустила онлайн-платформу EU-Ukraine Solidarity Lanes для підтримки українського експорту. Зазначена платформа створена на базі European Enterprise Network (EEN) для європейського та українського бізнесу й спрямована на встановлення ділових контактів і спрощення логістичних операцій для експорту та імпорту товарів з/в Україну. Зацікавлені сторони можуть безкоштовно зареєструватися на сайті, публікувати свої профілі та шукати відповідних ділових партнерів та можливості реалізації своїх експортних пропозицій.

Дефіциту харчових продуктів в Україні не буде

В Україні не буде дефіциту харчових продуктів, та є два "але" — повідомляє аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин. Через тимчасову окупацію Херсонської області та частини Миколаївської області можуть бути перебої у доставленні деяких продуктів: черешні, перців, кавунів, динь, баклажанів та цибулі. Проблема також у тому, що українці намагаються максимально запасатися деякими товарами, через що вони просто не встигають потрапити до рук інших покупців. Так, наприклад, було на початку війни з ліками, макаронами, сіллю, а зараз із гречкою. Усі ці проблеми можна вирішити завдяки імпортним товарам.

Як ФОПу змінити свою адресу місцеперебування? 

Якщо ФОП виїхав з території, де проводяться активні бойові дії до безпечного місця та планує продовжувати працювати, він може змінити свою адресу місцеперебування. Робити це не обов’язково, але якщо все ж таки ви вирішили перереєструватися, то читайте нову статтю, де Торгсофт розповів, як це зробити.

Торгсофт розповів про основні питання РРО та пРРО під час воєнного стану

Щодо використання РРО та пРРО завжди було багато питань, а під час воєнного стану стало ще більше. Торгсофт відповідає на поширені запитання у статті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором