• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Відновлення інтернет-торгівлі, гранти для бізнесу

27.06.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Збільшення прожиткового мінімуму

З 1 липня 2022 року підвищується розмір прожиткового мінімуму. Зокрема, прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2600 грн.

Переходимо на українську

З 16 липня всі сайти мають перейти на українську мову, – зазначив мовний омбудсмен Тарас Кремень. Також товари з комп'ютерними програмами мають бути оснащені українським інтерфейсом. Як перейти на українську мову в Торгсофт.

Лікарняні під час війни

Під час війни люди так само продовжують хворіти, як і у мирний час, тому у роботодавців виникають питання, щодо оплати лікарняних. Докладно про це Торгсофт розповідає у новій статті.

Половина українських підприємств зупинені через війну

46,8% підприємств зупинені або майже зупинені через повномасштабне російське вторгнення. Загальні прямі втрати малого та середнього бізнесу з 24 лютого 2022 року оцінюються в $85 млрд, — свідчать результати опитування Мінцифри, у якому взяли участь 877 власників та CEO підприємств. Основні проблеми, які не дозволяють розвивати бізнес — мала кількість платоспроможних клієнтів, непрогнозованість ситуації в Україні та відсутність достатнього капіталу. Лише 6% бізнесів адаптувалися до умов та змогли побудувати стратегію та бізнес-план у нових реаліях.

Безробітних осіб залучатимуть до суспільно корисних робіт

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не погодяться на запропоновану роботу, будуть залучатися до суспільно корисних робіт — розбору завалів, будівництва захисних споруд, доброустрою, ремонтних або сільськогосподарських робіт. Ця праця буде оплачуватися, держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату в розмірі мінімальної (6500 грн). Виплати з безробіття також втрачаються, якщо людина понад 30 днів перебуває за кордоном.

Українці отримають по 250 000 грн на запуск нового бізнесу

Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 000 грн, — повідомив Денис Шмигаль. Гранти видаватимуть в рамках нової держпрограми «єРобота». Загалом уряд планує видати 20 000 таких грантів за рік. Учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту буде достатньо подати заявку через портал «Дія» чи відділення «Ощадбанку», додавши до заявки бізнес-план. Покрокову інструкцію від Торгсофт, як відкрити магазин, можна знайти тут.

Приймання на роботу під час воєнного стану

Через війну в Україні, законодавці змінили деякі правила трудових відносин та спростили процедуру приймання співробітників на роботу. На час дії воєнного стану необхідно керуватись нормами Закону № 2136 від 24.03.2022 року. Він доповнює КЗоТ, а в частинах, які суперечать КЗоТ має перевагу. Дія закону припиняється після завершення воєнного стану.

Україну чекають проблеми з упаковуванням

Асоціація УкрПапір: виробництво паперу та картону в Україні у січні-травні 2022 року скоротилося на 44,7% у порівнянні з тим самим періодом 2021 року — до 198,2 тис. т, гофротари — на 57%, до 126,9 млн кв. м. При цьому частина підприємств, які зупинили роботу на початку війни, так її й не відновили, тому на Україну чекають проблеми з упаковуванням.

Інтернет-торгівля під час війни

Партнер Торгсофт, Хорошоп: до нападу росії, в лютому інтернет-магазини обробляли близько 16−20 тисяч замовлень на день, а в перший тиждень війни — лише 7% від цієї кількості. Стагнація ринку зберігалась майже до середини березня, коли продавці почали активно відновлювати роботу. Наприкінці березня інтернет-магазини змогли вийти на рівень 8 тисяч продажів на день. Поступове зростання тривало протягом всього квітня. Під кінець місяця магазини щодобово обробляли вже 12 тисяч замовлень. Справжній прорив стався в травні, коли за три тижні продавці закріпилися на рівні 85% від показників довоєнного часу. Якщо динаміка збережеться, то до кінця червня магазини досягнуть показників, які були в мирний період лютого.

Зміни у нормах тривалості робочого часу

У зв'язку з війною в Україні, було внесено багато змін в трудове законодавство. Зміни зачепили й норми тривалості робочого часу. Вони були збільшені. Докладніше про це читайте у статті від Торгсофт.

Працівники-захисники та роботодавці

З початку війни в Україні багато працівників призвали захищати країну. Тому роботодавці ставлять питання: які трудові гарантії вони повинні забезпечити, скільки за працівником ці гарантії зберігаються та як це все оформити. На ці питання Торгсофт відповідає у новій статті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором