• Від місця на ринку до магазину

 • -

 • Від магазину до торговельної мережі

 • -

 • Від торгівлі до виробництва

Торгсофт відповідає на питання підприємців під час війни

12.07.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Як оформити невихід на роботу працівників у воєнний час? Як це відмітити в табелі робочого часу?

Якщо немає можливості оформити дистанційну або надомну роботу, можна оформити відпустки, в тому числі без збереження заробітної плати, або оформити відсутність з інших підстав. Звільнення за прогул в таких умовах недопустиме. Якщо у зв’язку з військовою агресією проти України стало неможливим надавати та виконувати роботи, дія трудового договору може бути призупинена. Призупинення дії трудового договору не означає припинення трудових відносин.

Сплата єдиного податку під час війни

ФОПи — платники 1 та 2 групи мають право сплачувати єдиний податок за власним бажанням. Тобто прямий обов’язок це робити зникає (п. 9.1 підрозділу 8 розділу XX Податкового кодексу України). З’явилася можливість для підприємців, незалежно від системи оподаткування, стати платником єдиного податку 3-ї групи зі ставкою у розмірі 2% доходу. Проте є певні винятки у видах діяльності. Наприклад, підакцизні товари, гральний бізнес тощо (п. 9.3 підрозділу 8 розділу XX ПКУ). Для ФОПів та підприємств — платників 3-ї групи встановлено ставку у розмірі 2% доходу та знято обмеження щодо кількості працевлаштованих працівників. ФОПів, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств звільнено від сплати ЄСВ за себе (п. 9−19 розділу VIII ЗУ «Про ЄСВ»). У додаток до цього, підприємцям спрощеної системи оподаткування 2 та 3 групи дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників (п. 9−20 розділу VIII ЗУ «Про ЄСВ»).

За що не потрібно сплачувати ПДВ під час війни?

 • товари та основні засоби, знищені (втрачені) внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного стану,
 • безоплатне постачання товарів/послуг на користь благодійних організацій,
 • надання благодійної допомоги від благодійних організацій будь-яким набувачам такої допомоги,
 • передачу під час війни товарів в державну/комунальну власність, а також на користь інших осіб для потреб забезпечення оборони України,
 • безоплатну передачу товарів і послуг на користь ЗСУ, ОМС, закладів охорони здоров’я та інших,
 • імпорт та постачання в Україну певних категорій товарів під час війни (на деякі товари запроваджена ставка ПДВ у 7%, п. 32 та п. 82 підрозділу 2 розділу XX ПКУ та Розпорядження КМУ № 544-р),
 • імпорт товарів платниками єдиного податку.

Здійснення громадськими об'єднаннями та благодійними організаціями операцій з надання благодійної допомоги протягом 2022 року не впливає на загальну суму для обов’язкової реєстрації платником ПДВ (пп. 69.12 п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Допомога по частковому безробіттю

У разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення (скорочення) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин, зокрема введення воєнного стану чи встановлення карантину, Центром зайнятості надається допомога по частковому безробіттю. Виплата працівникам такої допомоги здійснюється роботодавцем, з яким оформлено трудові відносини. Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника. Для цього потрібно відправити документи поштою (рекомендованим листом) або електронною поштою, чи заповнити заяву на отримання послуги онлайн на сайті.

Нова можливість допомоги армії від ПриватБанку

ПриватБанк підключив для підприємців та бізнес-клієнтів нову можливість для підтримки української армії — повідомляє пресслужба компанії. Під час відкриття термінового депозиту до «Приват24 для бізнесу» можна підключити автоматичне перерахування частини або всіх відсотків на підтримку ЗСУ.
Також бізнес-клієнти фінустанови можуть підключити таку опцію вже для відкритих термінових депозитів у гривні. Новий функціонал дозволяє вибрати різні варіанти перерахування відсотків на потреби армії України: від 0 суми виплачених відсотків, третини чи двох третин до всієї суми виплачених відсотків. Як допомогти Україні під час війни Торгсофт розповідав у статті.

Податкові перевірки під час війни

На початку війни Законом № 2118-ІХ від 03.03.2022 року був введений мораторій на всі перевірки, але швидко внесли зміни до закону і вже 15.03.2022 року Законом № 2120-ІХ були повернуті всі фактичні перевірки та окремі камеральні перевірки. Які перевірки дозволені під час війни, читайте в новій статті Торгсофт.

Як вижити бізнесу під час війни?

Війна показала швидкоплинність життя і сьогодні люди хочуть радіти кожній миті, тож на спокійних територіях України актуальні послуги, які приносять позитивні емоції, а також сувеніри на військову та патріотичну тематику. Найбільше в ціні речі, що символізують хоробрість, добро, солідарність, віру в перемогу. Щоб вистояти під час війни, підприємцям важливо побачити в ситуації нові можливості для себе. Про нові можливості для бізнесу можна дізнатись у статті Торгсофт.

Торгсофт записав подкаст про прихід товару

Спеціалісти Торгсофт записали подкаст ще 15 квітня, але тема оприбуткування актуальності не втрачає. Отже, облік починається з оприбуткування товару. Розповідаємо, як правильно організувати процес, щоб не втрачати час та не перероблювати все.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором