• Від місця на ринку до магазину

  • -

  • Від магазину до торговельної мережі

  • -

  • Від торгівлі до виробництва

Нова Пошта у Європі, фінансовий облік для бізнесу

20.07.2022
Наталія Грабовська
Наталія Грабовська

PR менеджер та ведуча Торгсофт Podcast

Зміни подання даних щодо трудової діяльності працівників

Пенсійний фонд постановою № 8-3 запровадив черговість подання даних щодо трудової діяльності працівників, порядок повторного подання цих даних, а також подання окремих сторінок трудових книжок. Зокрема, Постановою №8-3 запроваджено черговість подання даних про трудову діяльність працівників в е-формі. Зміни почали діяти з 15 липня.

Скасування виплати середнього заробітку «працівникам-солдатам»

Верховна Рада вирішила послабити навантаження на роботодавців і скасувати виплату середнього заробітку «працівникам-солдатам». Таке послаблення передбачене Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» (законопроєкт від 05.04.2022 р. № 7251). Наразі його направлено на підпис Президенту.

Бронювання працівників під час війни

На час дії воєнного стану деякі підприємства мають право забронювати власних працівників та тимчасово звільнити їх від призову. Бронювання військовозобов’язаних ― це надання тимчасової відстрочки від мобілізації для певних працівників підприємства. До війни в Україні, бронювати працівників могли лише органи державної влади, а з початком воєнного стану цей перелік розширили, тож тепер комерційні підприємства теж можуть бронювати працівників.

Звільнення працівника під час призупинення дії трудового договору

Після введення можливості призупинення дії трудового договору у роботодавців почало виникати багато питань. Як призупинити дію трудового договору ми вже розповідали докладно у статті. А от що робити, якщо працівник вирішив звільнитися у цей період було не зрозуміло. Нещодавно Мінекономіки надав роз’яснення опублікувавши лист від 17.05.2022 № 4706-06/25215-07. А Держпраці своєю чергою надав власні роз’яснення у листі від 09.05.2022 № 1922/4/4.1-ЗВ-22а. Подробиці читайте у новій статті Торгсофт.

Релокація підприємства: куди платити податки?

Раніше Торгсофт писав про можливість для підприємств із зони бойових дій перевести власне підприємство на захід країни. Тепер говоримо про те, куди платити зарплатні податки. Якщо коротко, то все залежить від того, чи провели ви перереєстрацію підприємства.

Обсяг готівки у червні скоротився на 5 мільярдів

Обсяг готівки у червні скоротився майже на 5 мільярдів грн (на 0,8%) — повідомляє НБУ. З початку року обсяг готівки в обігу зріс на 8,3% з 581,011 млрд. грн. Про підключення банківського термінала в Торгсофт читайте у статті.

Бізнес прогнозує скорочення кількості працівників

Бізнес прогнозує скорочення кількості працівників на своїх підприємствах — повідомив НБУ. Баланс відповідей становив «мінус» 29.0% (у попередньому кварталі — 1.5%). Найпесимістичніші оцінки в підприємств будівництва та добувної промисловості. Послабились очікування щодо зростання витрат на оплату праці одного найманого працівника в наступні 12 місяців: баланс відповідей — 17.5% проти 62.9% у І кварталі. На тлі збереження високих оцінок підприємств щодо потреби у позикових коштах зменшилася частка підприємств, які планують брати банківські кредити, — до 36.9% (у І кварталі — 40.9%). Пропозиції роботи для продавців, касирів, адміністраторів торгового залу, а також менеджерів з продажу у червні складають 23,5% від усіх актуальних вакансій. В ІТ-сфері не відбулося відчутних змін.

Чи може роботодавець відмовити працівникові у наданні довідки про роботу та заробітну плату у період дії воєнного стану?

Ні, відповідно до ст. 49 КЗпП роботодавець зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи та розміру заробітної плати.

Нова Пошта почне працювати у Європі

Нова Пошта збирається відкрити свої філії в європейських країнах для роботи на їхньому внутрішньому ринку. Спочатку філії відкриються у країнах, що знаходяться поряд з Україною. Про це заявила директор Нової Пошти щодо управління репутацією Олена Плахова. На першому етапі йдеться про Польщу, Словаччину та Румунію. Плахова уточнила, що першою у черзі стоїть Польща, там Нова Пошта планує розпочати роботу до кінця 2022 року.

Донати за пости в Instagram

Користувачі Instagram тепер можуть просити донати за свої пости у стрічці, сторіз, прямому ефірі та доступі до групових чатів. Вартість таких донатів може становити від $0,99 до $99,99. До профілів платних підписників додадуть спеціальні фіолетові значки, які вказуватимуть, що вони підтримують блогера.

Фінансовий облік для бізнесу

Досі чимало підприємців, особливо у сфері мікро- та малого бізнесу, вважають за краще вести облік в зошиті, як звикли. Основні причини – це просто та безплатно. Щоправда, якщо загубиться зошит, в якому ведеться облік, доведеться гадати, чи випадково це сталося, чи хтось захотів приховати нестачу? З'ясувати це буде неможливо. Про реальну та актуальну картину бізнесу за допомогою обліку у зошиті говорити не доводиться. Як працюють програми автоматизації фінансового обліку, Торгсофт розповів у статті.

Додати коментар

Додати коментар
Ваш відгук відправлено. Його опублікують після перевірки адміністратором